Téma: Zdravie a krása

Zdravie a krása publicdomainpictures.net / Petr Kratochvil

Chrbtici neškodí len sedenie, ale aj obyčajná chôdza

Ktoré činnosti pomáhajú aktivovať hlboký svalový stabilizačný systém dôležitý na správne fungovanie chrbtice a ktoré sú naopak nevhodné? Odpovedá rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

14.08.2017 | Gazduj.sk

Vysoké hladiny tukov sa môžu ukladať v cievach aj chudým ľuďom

Čo spôsobuje vysokú hladinu tukov v krvi? Aké potraviny ju zvyšujú a ktoré skupiny ľudí sú najviac ohrozené? Na otázky odpovedá všeobecná lekárka MUDr. Alexandra Kmiecik.

09.08.2017 | Gazduj.sk

Najčastejšia chyba, ktorej sa dopúšťame pri precvičovaní chrbta 2

Pri takzvaných spinálnych cvičeniach si treba dávať pozor na ich správne vykonávanie. Ako na to, ukáže rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

02.08.2017 | Gazduj.sk

Proteínové tyčinky a zdravé? Mnohé majú toľko cukru ako sladkosti 13

V obchodoch je obrovský výber proteínových tyčiniek. Na čo dávať pozor pri zložení?

25.07.2017 | Tomáš Czwitkovics

Dá sa vysoký krvný tlak zdediť?

Aké sú príčiny hypertenzie, kto je náchylnejší na toto ochorenie a aké má formy? Opýtali sme sa kardiológa docenta Alexandra Kišku.

25.07.2017 | Gazduj.sk

Vajcia na trhoviskách nekupujte, radia hydinári 2

Vajíčka treba dať počas aktuálne trvajúcich horúčav po zakúpení čo najskôr do chladničky. Uviedol to pre TASR tlačový tajomník Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) Ľubomír Urban. Spotrebitelia by sa pritom mali vyhnúť nákupom vajíčok na trhoviskách, ktoré nedisponujú chladiacimi zariadeniami.

24.07.2017 | Gazduj.sk

Tehličky na bruchu sú na ozdobu, chrbticu vám neochránia

Chrbtica jednoznačne potrebuje oporu svalov. Ktoré brušné svaly sú pre jej správnu funkciu najpodstatnejšie a aké cviky sú na aktiváciu týchto svalov vhodné? Odpovedá rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

21.07.2017 | Gazduj.sk

Domáce opaľovacie krémy urýchľujú spálenie, vystríhajú odborníci 1

S receptami na „DIY opaľovacie mlieko“ alebo „prírodný krém na opaľovanie“ sa na internete roztrhlo vrece. Stačí si výraz zadať do vyhľadávača a vyskočia na vás stovky návodov, ktoré dokonca šíria aj seriózne médiá. Niektoré okrem postupu ponúkajú aj dôvody, prečo by ste sa mali vyhnúť opaľovacím prípravkom z obchodov.

10.07.2017 | Lenka Sameková

Škodlivé detské utierky a odličovač sa mohli dostať aj do našich obchodov

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (Rapex) kontrolné orgány v Nemecku a v Estónsku.

07.07.2017 | Gazduj.sk

Nelezte do vody, ktorú si vyhliadli labute, radia hygienici

Priehľadná voda, z ktorej sa nešíri odpudzujúci zápach, ešte nie je zárukou toho, že si z nej nič neodnesiete. Ak sa chcete vyhnúť zdravotným komplikáciám, mali by ste si dobre obzrieť nielen vodnú hladinu, ale aj okolie, ktoré ju obklopuje.

23.06.2017 | Lenka Sameková

Hygienici našli vo väčšine škôlok obedy s nezdravým množstvom soli 6

Testovanie obedov podávaných v materských školách vo všetkých slovenských krajoch poukázalo na vážne nedostatky. V strave detí nameralo laboratórium množstvá soli, ktoré aj niekoľkonásobne prekračujú odporúčanú dávku.

15.06.2017 | Lenka Sameková

Prečo si dať pozor na prírodnú kozmetiku a v čom sa líši od organickej

Slovenský trh s prírodnou kozmetikou sa v ostatných rokoch slušne rozrástol. O zákazníkov sa uchádza okrem zahraničných už aj širšia paleta domácich značiek, spomedzi viacerých napríklad Cyprianus, Soaphoria, Dulcia, Navia alebo Mylo.

12.06.2017 | Gazduj.sk