Téma: Zdravie a krása

Zdravie a krása publicdomainpictures.net / Petr Kratochvil

Peniaze spláchnuté v záchode. Vedci spochybnili účinky probiotík

Aj veda sa môže mýliť. Podľa najnovších poznatkov to vyzerá tak, že u niektorých ľudí toľko ospevované probiotiká vôbec nemusia fungovať.

24.09.2018 | Veronika Rajničová

Oplatí sa zmeniť zdravotnú poisťovňu? Takéto by vás čakali benefity

Poistencom sľubujú benefity nad rámec zákona, ako je preplatenie očkovaní, príspevok na zubára či vrátenie doplatkov za lieky

17.09.2018 | Gazduj.sk

Zákerné kliešte. Liečba nákazy môže trvať mesiace

Kliešte sú prenášačmi lymskej boreliózy a kliešťovej encefalitídy, najrozšírenejšie sú počas letnej sezóny. Nákaza má v posledných rokoch stúpajúci trend a počet pacientov medziročne narastá nielen na celom území Slovenska, ale aj v susedných krajinách. Podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR sú prírodné ohniská kliešťovej encefalitídy sústredené najmä na západnom Slovensku.

20.08.2018 | Veronika Rajničová

Pozor na minerálky. Vedia liečiť, no aj škodiť

Minerálna voda síce predstavuje súčasť pitného režimu, ale pred jej konzumáciou je vhodné skontrolovať, pre koho je určená

07.08.2018 | Gazduj.sk

V telovej kozmetike našli zakázané látky. Môžu spôsobiť alergickú reakciu

Do rýchleho výstražného systému Rapex výrobky nahlásili kontrolné orgány v Írsku a vo Fínsku

29.06.2018 | Gazduj.sk

Opaľovacia kozmetika ide na dračku. Predaj stúpa aj mimo letnej sezóny

Rastúce príjmy a chuť Slovákov tráviť dovolenku v prímorských destináciách výrazne ťahajú odbyt opaľovacej kozmetiky. Tržby obchodníkov z jej predaja aj samotná spotreba rástli za posledný rok do apríla dvojciferným tempom a podstatne rýchlejšie než celý drogistický košík.

06.06.2018 | Gazduj.sk

Nebezpečnú kozmetiku odhalili v Česku. Môže sa vyskytovať aj u nás

Úrad verejného zdravotníctva SR upozornil na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Českej republike a v Litve.

07.05.2018 | Gazduj.sk

Tupý holiaci strojček? Trik ako ušetriť pri holení 5

Náplne do značkových ručných holiacich strojčekov nie sú lacná záležitosť. Pozrite si geniálne jednoduchý trik, vďaka ktorému vydržia oveľa dlhšie. Zaberie to iba pár sekúnd. Výsledok - ušetrené peniaze a hladké holenie.

27.02.2018 | Gazduj.sk

Pijete veľa bylinkového čaju? Môžete si zarobiť na problém 1

Dobrého veľa škodí. Platí to aj v prípade nadmerného pitia bylinkového čaju - pre niektoré skupiny ľudí dvojnásobne. Ak vo vašom pitnom režime bylinkové čaje prevládajú, majte sa na pozore.

23.02.2018 | Lenka Sameková

Lekárne sa zbavujú lieku na kloktanie, nevyhovujúce sú dve šarže

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z úrovne distribučných spoločností a lekární liek Stopangin sol ora 1x250 ml (hnedá sklenená fľaštička), číslo šarže: 3A607019, 3A602058.

15.01.2018 | Gazduj.sk

Poplatky za epidurálku a účasť otca pri pôrode majú čoskoro skončiť

Niektoré poplatky spojené s pôrodom sa od februára zrušia. Ako povedal novinárom v stredu po rokovaní vlády minister zdravotníctva Tomáš Drucker, od 1. februára končí poplatok za epidurálnu analgéziu a poplatok za účasť otca pri pôrode.

10.01.2018 | Gazduj.sk

Škandál s dojčenským mliekom: Francúzsky gigant zvoláva stovky šarží

Najväčšia francúzska mliekarenská spoločnosť Lactalis sťahuje vo Francúzsku a vo svete obrovské množstvá dojčenskej výživy. Podľa jej štvrtkového vyhlásenia sa jej podarilo identifikovať zdroj, ktorý by mohol byť pôvodcom nedávnych ochorení dojčiat salmonelózou vo Francúzsku.

21.12.2017 | Gazduj.sk