Téma: Zdravie a krása

Zdravie a krása publicdomainpictures.net / Petr Kratochvil

Cukor striehne aj v takých potravinách, v ktorých by ste ho nečakali

Je veľa potravín, ktoré ukrývajú nemalé množstvá cukru a pritom by vám nenapadlo hľadať ho v zložení. Pozrime sa, kde všade ho možno nájsť.

23.04.2017 | Zuzana Mi

Z lekární sťahujú kvapky proti bolesti, unikli do nich časti uzávera

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil Zentive stiahnuť z lekární niektoré balenia kvapiek proti bolesti Tralgit. Dôvodom sú plastové predmety, ktoré môžu plávať v roztoku.

11.04.2017 | Lenka Sameková

Potraviny, o ktorých si myslíme, že sú zdravé, môžu škodiť

Nadmerne veľa cukru nerobí ľudskému organizmu dobre. Platí to tiež o veľkom množstve soli. Rovnako tak škodí prekračovanie odporúčaného množstva alkoholických nápojov. Existujú však nepochybne aj zdravšie potraviny, ktoré pri nadmernej konzumácii môžu nášmu telu spôsobiť zdravotné problémy.

09.04.2017 | Gazduj.sk

Test omega-3 doplnkov hľadal na obaloch prehnané množstvá látok

Nedostatok morských rýb v jedálničku bohatých na omega-3 mastné kyseliny majú kompenzovať výživové doplnky. Obsahujú však skutočne také množstvá látok, aké výrobcovia sľubujú na ich etiketách? Odpoveď na túto otázku hľadali v laboratóriu.

09.04.2017 | Lenka Sameková

Český reťazec predával brazílske mäso kontaminované salmonelou

Českí veterinári objavili v kuracom mäse z Brazílie baktérie salmonely. Agrárna komora volá po zákaze dovozu mäsa z celého štátu.

05.04.2017 | Gazduj.sk

Meranie zraku: Optika vs. lekár 1

Máte niekto skúsenosť s meraním zraku v optike? Zaujímalo by ma, či je to také kvalitné ako v ordinácii.

03.04.2017 | Maroš Mesiar

Na Slovensko dorazilo 21 ton brazílskej kuraciny nakazenej salmonelou

Laboratórne testy brazílskeho mäsa, ktoré zbierajú kontrolóri po celom Slovensku, odhalili ďalší nebezpečný produkt. Mrazené kuracie prsia zachytené v bratislavských skladoch boli napadnuté baktériami.

31.03.2017 | Gazduj.sk

V trenčianskej prevádzke našli mäso od podozrivého brazílskeho výrobcu 4

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) pokračuje v kontrolách brazílskeho mäsa v reštauráciách aj v školských zariadeniach. Spotrebitelia sú totiž vystavení riziku, že skonzumujú mäso nakazené salmonelou alebo po dátume spotreby, ktoré výrobcovia zámerne maskovali chemikáliami.

29.03.2017 | Gazduj.sk

V poľskom sére na riasy objavili látku z liekov na predpis

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku, ktorý nahlásil do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky kontrolný orgán v Nemecku.

23.03.2017 | Gazduj.sk

V českom Lidli zachytili poľské mleté mäso nakazené salmonelou

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia vystríha spotrebiteľov pred konzumáciou poľskej zmesi hovädzieho a bravčového mletého mäsa z českých prevádzok Lidla. Laboratórna analýza výrobku potvrdila kontamináciu baktériami salmonely.

09.03.2017 | Gazduj.sk

Neochutené mlieko bude v českých školách zadarmo

Deti budú v Česku dostávať mlieko a neochutené mliečne výrobky v školách od budúceho roka zdarma, za ochutené budú rodičia priplácať. Tamojšia vláda schválila zmeny v programe dotovaných potravín pre školákov.

08.03.2017 | Gazduj.sk

12 príčin, ktoré vyvolávajú zapáchajúci pot či dych

Nepríjemný dych po večeri obsahujúcej cesnak? Zapáchajúci pot po cvičení? Mnohé faktory, ktoré spôsobujú nevábne pachy, sú všeobecne známe, no existujú aj iné, o ktorých by sme to nepredpokladali.

06.03.2017 | Gazduj.sk