Téma: Záhrada

Záhrada freeimages.com / guidoux

Ako správne zasadiť ovocný strom

Hoci jar je už v plnom prúde, ešte stále nie je neskoro nasadiť ovocné stromy. Netrvá to dlho a nie je to zložité. Tak prečo odkladať vlastné ovocie o ďalší rok?

18.04.2017 | Jozef Šebest

Začíname s chovom hydiny: Ako sa starať o kuriatka po vyliahnutí 2

Pred istým časom sme sa venovali liahnutiu kuriatok. Až po upozorneniach od čitateľov sme si uvedomili, že sme vynechali starostlivosť po vyliahnutí. Takže splácame náš dlh.

19.03.2017 | Jozef Šebest

Ako si vlastnoručne vykopať studňu. Ľahké ani rýchle to nebude 10

Potreba vody na polievanie záhrady ma donútila k rozbehnutiu vlastného projektu - kopaniu studne. Keďže okolo tejto témy panuje veľa mýtov, rozprávok, legiend a pseudoprávd, rozhodol som sa podeliť o vlastné skúsenosti.

17.12.2016 | Jozef Šebest

Ako opraviť kosačku, ktorá neštartuje (fotonávod)

Máš benzínovú kosačku s motorom Briggs & Stratton, ktorá po náraze do obrubníka prestala štartovať na brnk? Strieľa do sania aj výfuku? Máš od štartovania mozoľ na dlani a obité kĺby? Hovoria v servise či v krčme niečo o zlomenej kľukovici a oprave za 300 eur? Uvažuješ o tom, že ju hodíš do šrotu? Zadrž! Oprava nie je ani náročná, ani drahá. A dá sa zvládnuť aj s bežným náradím.

21.08.2016 | Jozef Šebest

Nové sliepky do chovu nezapadnú automaticky. Treba ich „predstaviť” 1

Takto pred rokom sme sa bavili o ekonomike chovu sliepok. Aby chov prosperoval, je nutné kŕdeľ pravidelne obmieňať. Sliepka najlepšie znáša v druhom a treťom roku života. Je preto vhodné vymieňať napríklad tretinu nosníc každý rok.

31.05.2016 | Jozef Šebest

Tipy ako sa zbaviť škodcov v záhrade bez drahej chémie 5

Každý, kto sa dá na pestovanie a chce mať vlastnú úrodu, robí všetko pre to, aby mal z toho čo najväčší úžitok. Postrekmi, pesticídmi, herbicídmi či fungicídmi často dopuje úrodu zbytočnou chémiou. Ide to pritom aj ekologicky - podomácky vyrobenými postrekmi.

11.05.2016 | Soňa Horváthová

Ako úsporne očistiť jahody

Pripravte sa na jahodovú sezónu s predstihom. Pomocou tohto triku očistíte aj väčšie množstvo jahôd s maximálnou efektívnosťou.

21.03.2016 | Gazduj.sk

Aby sa sneh nelepil na lopatu

Na slovenských horách konečne nasnežilo. Pozrite si jednoduchý, ale účinný trik, ktorý uľahčí odpratávanie snehu.

17.02.2016 | Gazduj.sk

Ako z odpadu vykúzliť ultra lacný zajačník

Okolnosti niekedy nútia k zvláštnym riešeniam. Napríklad, ak sa na dvore neplánovane objavia začiatkom januára králiky, ktoré potrebujú ubytovanie.

27.01.2016 | Jozef Šebest

Naozaj wifi a GSM škodia rastlinám? Pozrite si výsledok pokusu 7

Nedávno prebehlo sociálnymi sieťami (objavil som dokonca časopis) niekoľko fotiek, ktoré sa snažia dokázať, že wifi a GSM žiarenie spomaľujú rast živočíchov a dokonca aj rastlín. Pochybovanie mám v krvi, rozhodol som sa urobiť pokus.  

18.12.2015 | Jozef Šebest

Ako vyčistiť náhrobný kameň bez rizika poškodenia

Náhrobné kamene dostávajú v období Dušičiek zabrať. Neodborným čistením a smútočnými dekoráciami môžete kameň trvalo poškodiť. Ako sa tomu vyhnúť?

29.10.2015 | Lenka Sameková

Ako si postaviť záhradný domček s vegetačnou strechou 10

Záhradný domček sa dá svojpomocne skonštruovať a postaviť za cenu porovnateľnú s prefabrikovanými domčekmi z obchodov. Ja som sa rozhodol pre domček s moderným dizajnom a strechou, ktorá neuberá zo zelenej plochy v záhrade. Pokojne sa inšpirujte.

29.06.2015 | Peter Chlepko