Téma: Voľný čas

Voľný čas freeimages.com / MeiTeng

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Ako som zmajstroval akvárium za desatinu bežnej ceny

Medzi sviatkami starší syn neodbytne zatúžil po novom akváriu. Ibaže nové akvárium v rozumnej veľkosti pre začiatočníka (250 až 300 litrov) stojí od 1000 eur viac a použité asi polovicu. Takže som začal svoj „gerilový inžiniering“.

06.02.2017 | Jozef Šebest

Scania zvoláva tisícky medvedíkov. Môžu spôsobiť udusenie

Spoločnosť Scania žiada zákazníkov, aby jej vo vlastnom záujme vrátili plyšového medvedíka označeného firemným logom. Deťom, ktoré sa dostanú do kontaktu s hračkou, totiž hrozí riziko udusenia.

31.01.2017 | Lenka Sameková

Ikea prepláca plážové ležadlá, v ktorých si zákazníci privreli prsty

Nábytkársky reťazec vyzýva zákazníkov, aby mu vrátili plážové ležadlá. Opätovným zložením konštrukcie si totiž môžu privodiť zranenia. Zvolávaciu akciu spustili sťažnosti zákazníkov z piatich krajín.

24.01.2017 | Gazduj.sk

Návod na elegantné svietidlo z lampášov, ktoré vám zútulní interiér 3

Za dizajnovými kúskami nemusíte merať cestu do špecializovaných obchodov. Ukážeme vám, ako si vyrobiť svietidlo, ktoré vdýchne interiéru atmosféru letnej nočnej záhrady.

22.01.2017 | DIYgirl

Nulová tolerancia alkoholu pre cyklistov od januára prestáva platiť 2

Cyklisti budú môcť v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi. Poslanci v stredu schválili návrh novely zákona o priestupkoch a o cestnej premávke.

19.10.2016 | Gazduj.sk

Nulovú toleranciu alkoholu na bicykli má zmierniť nový zákon 4

Poslanci Tibor Bastrnák a Gábor Gál z Most-Híd presadzujú, aby cyklisti mohli jazdiť na bicykli v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov s 0,5 promile alkoholu v krvi.

13.09.2016 | Gazduj.sk

Zahrejte sa s vlastnoručne vyrobeným termoforom do vrecka

Septembrové rána bývajú často chladné a pri čakaní na autobus neraz snívame o troche tepla. S vreckovým hrejivým vankúšikom si môžete dopriať príjemnú dávku tepla kedykoľvek. Pomocou fotonávodu si ho vyrobíte za pár minút a so zanedbateľnými nákladmi.

05.09.2016 | Romana@

Ultracyklista radí (2): Na čo si treba dávať pozor na bicykli

Bezpečnostné prvky, správny úsudok a pohotová reakcia sú povinnou výbavou každého cyklistu. Bicyklovaním by sme sa totiž mali dopracovať k lepšiemu zdraviu, nie invalidite.

01.09.2016 | Richo Meleg

Ultracyklista radí (1): Ako si vybrať bicykel

Kvalita bicykla sa odvíja od ceny a aj tu sa oplatí staviť na zlatú strednú cestu, kde za celkom priaznivú cenu dostanete kvalitu. Treba si uvedomiť, že nie vždy je ten najdrahší bicykel zároveň tým najlepším pre vás.

23.08.2016 | Richo Meleg

Na zberačov plodov budú v lesoch striehnuť hliadky 3

Za zber lesných plodov, ktoré dozrievajú v tomto ročnom období, hrozí návštevníkom slovenských lesov a hôr vysoká pokuta. Na nelegálnych zberačov si posvietia tatranskí strážcovia a ochranári.

22.08.2016 | Gazduj.sk

Vo vzduchu známych outdoorových predajní namerali nebezpečné látky

Výsledky meraní organizácie Greenpeace ukázali, že vzduch v niektorých obchodoch, ktoré predávajú športové a outdoorové výrobky, obsahuje nebezpečné látky. Zdrojom kontaminácie je vodeodolné športové oblečenie a obuv.

16.08.2016 | Gazduj.sk