Téma: Stavba a dielňa

Stavba a dielňa freeimages.com / bdprod

Originálna búda pre psa so zateplením (nielen pre hipsteriérov)

Rôzne paletové konštrukcie sú dnes všeobecne veľkým trendom, či už v domácnosti, na záhrade alebo v moderných baroch. Ja som si však palety a príslušenstvo k nim vybral ako stavebný materiál skôr z ekonomických dôvodov.

14.11.2017 | Roman Ornst

Bolí vás často chrbát? Z tohto cviku by ste si mali spraviť rituál

Rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček vám ukáže tri varianty dôležitého cviku, ktorý pri správnom vykonávaní priaznivo pôsobí na chrbticu a celý stabilizačný systém chrbta.

26.08.2017 | Gazduj.sk

Štát prekopal podmienky získania dotácií na zatepľovanie

Ministerstvo dopravy vyhlásilo tretie kolo výzvy k podávaniu žiadostí o dotáciu na zateplenie rodinného domu. Tentokrát sa postupuje podľa nových a oveľa zaujímavejších pravidiel.

08.08.2017 | Zuzana Kollárová

Ako oživiť diaľkový ovládač, ktorý ani po výmene batérií nereaguje 1

Diaľkový ovládač sa niekedy tvári ako pokazený. Vymeníš batérie a nič. Alebo aspoň niektoré tlačidlá predstierajú, že sa ich tvoja snaha o prepnutie reklamy nijako netýka. Dá sa s tým niečo robiť?

10.04.2017 | Jozef Šebest

Fotonávod: Ako vytuningovať staré dielenské lampy 4

Zrepasované svietidlá už síce nebudú tak dobre kúriť, ale o to lepšie svietiť s úspornými LED žiarovkami.

13.02.2017 | Jozef Šebest

Štát prispeje na zateplenie rodinných domov vyššou dotáciou

Majitelia starších rodinných domov budú mať od júna šancu získať vyšší príspevok na zateplenie. Vyplýva to z návrhu novely zákona o energetickej hospodárnosti budov, ktorý v stredu schválila vláda.

01.02.2017 | Gazduj.sk

Ako všetci svätí v dielni pomôžu

S blížiacim sa dvojsviatkom “Šechsvätých” a “Dušičiek” vzrastie možnosť lacno zohnať parafínové sviečky. Myslím v akciách v obchodoch, samozrejme. Ja budem (ako správny dumpster diver) nakupovať až po sviatkoch.

28.10.2016 | Jozef Šebest

Ako sa lacno dostať k poctivej a funkčnej gola račni 1

Nová račňa rozmeru pol palca (to sú tie veľké) rozumnej kvality stojí nad 20 eur. Ak sa k takej chceš dostať lacnejšie, stojí za pokus zastaviť sa v zberni druhotných surovín - po slovensky v starom železe. Ak nakupuješ na hmotnosť kovu, bude ťa račňa stáť 15 centov.

25.09.2016 | Jozef Šebest

Finta na skladovanie suchých stavebných zmesí

Jeseň sa pomaly začína a treba sa pripraviť na horšie počasie. Ak si nestihol v lete dokončiť svoj stavebný projekt, možno ti zostali stavebné zmesi. Ak chceš pokračovať v práci na jar, netreba ich vracať predajcovi.

22.09.2016 | Jozef Šebest

Bosch zvoláva staršie modely brúsok. Môžu ohroziť zdravie

Vibračné brúsky značky Bosch vyrobené alebo opravované v rokoch 2007 až 2009 môžu ukrývať vadu na materiáli, ktorá je zdravotne riziková. Chybné modely brúsok vymieňa výrobca za nové.

21.06.2016 | Gazduj.sk

Štát vyhlásil termín druhého kola k príspevkom na zatepľovanie

Majitelia domov starších ako desať rokov môžu od štátu získať príspevok do výšky 6500 eur. Ministerstvo schváli v druhej výzve 500 žiadostí, teda o polovicu menej ako v prvom kole.

11.05.2016 | Zuzana Kollárová

7 faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere pozemku 3

Nižšia cena stavebného pozemku často zvádza k ignorovaniu iných parametrov. Tie pritom môžu bývanie nielen znepríjemniť, ale aj predražiť.

02.03.2016 | Ľuboš Bojňanský