Téma: Nakupovanie

Nakupovanie freeimages.com / tzankov

Testy potvrdili: Nebezpečné brazílske mäso sa dostalo na Slovensko 4

Škandál s maskovaním pokazeného brazílskeho mäsa siaha až na Slovensko. Prvé výsledky laboratórnych testov ukázali, že kontaminované výrobky sa predávali aj u nás.

27.03.2017 | Lenka Sameková

Poľská mrkva prepadla v testoch, veterinári v nej našli ťažký kov

Štátna veterinárna a potravinová správa stopla predaj mrkvy od poľského dovozcu. Dôvodom sú alarmujúce výsledky testov, ktoré v nej namerali nadmerné množstvo kadmia.

24.03.2017 | Lenka Sameková

Zákaz predaja počas niektorých sviatkov nemá platiť pre kvetinárov 10

Od začiatku mája tohto roka by mal byť maloobchodný predaj úplne alebo sčasti zakázaný počas šestnástich štátnych sviatkov v roku. Poslanci za Smer-SD chcú do návrhu pretlačiť výnimku.

23.03.2017 | Gazduj.sk

Ministerstvo stoplo predaj brazílskeho mäsa. Kvôli riziku nákazy

Maloobchody musia pozastaviť predaj brazílskeho mäsa až do vykonania laboratórnych vyšetrení. Štátna veterinárna a potravinová správa preverí (ŠVPS), či mäso nebolo napadnuté salmonelou.

21.03.2017 | Gazduj.sk

Namiesto drahého šafranu dorazilo zákazníkom zafarbené lístie

Predajcovia potravín na sociálnych sieťach, bazároch a aukčných portáloch sa v Česku musia mať na pozore. Tamojšia inšpekcia podrobuje laboratórnym testom aj produkty ponúkané prostredníctvom inzerátov na internete. Predajkyňa z portálu Aukro.cz to podcenila.

20.03.2017 | Lenka Sameková

Prifarbené čínske jahody pod slovenskou značkou sťahujú z obchodov 3

Konzervované jahody značky Natur Farm nie sú červené od prírody. Veterinári v nich objavili umelé farbivo, ktoré je už niekoľko rokov v takýchto produktoch zakázané.

15.03.2017 | Lenka Sameková

Sú vitamínové vody len presladené imidžovky? Porovnali sme značky

Cena pri výbere kvalitnej vitamínovej vody nie je smerodajná. Svedčí o tom iba desaťcentový rozdiel medzi produktom s najväčším množstvom vitamínov a najmenej vitamínovým nápojom, ktorý naopak kraľuje množstvom cukru. Vyplýva to z nášho porovnania, do ktorého sme zaradili najznámejšie značky vitamínových vôd.

15.03.2017 | Lenka Sameková

V nemeckých perníkoch našli veľké množstvo rakovinotvornej látky 2

V čase, keď sú pulty supermarketov plné veľkonočných cukroviniek, bavorský úrad s oneskorením prichádza s výsledkami testov kontaminovaných vianočných perníčkov. Potenciálne rizikovú látku akrylamid v nich laboratóriá pritom namerali ešte pred Vianocami.

08.03.2017 | Lenka Sameková

Riadite sa pri nakupovaní výsledkami spotrebiteľských testov? 17

Do našich obchodov postupne začína prenikať trend, ktorý si osvojili najmä v Nemecku privátne značky drogérií. Výrobcovia sa na etiketách chvália výsledkami testov, v ktorých získali dobré hodnotenie. Sú výsledky spotrebiteľských testov smerodajné aj pre vás?

01.03.2017 | Gazduj.sk

Poľské čaje sa halucinogénov nezbavili, Česko ich opätovne sťahuje 4

Poľský bylinný čaj s echinaceou obsahuje zložky aj z takých rastlín, ktoré v ňom nemajú čo robiť. Nejde pritom o prvú šaržu, do ktorej výrobcovi unikli nebezpečné látky.

28.02.2017 | Lenka Sameková

Slovensko zvolalo summit V4, cieľom je zakázať dvojakú kvalitu potravín 2

Slovensko pre problematiku dvojakej kvality potravín v rámci EÚ iniciovalo summit premiérov Vyšehradskej štvorky (V4). Cieľom zasadnutia je vyzvať Európsku komisiu, aby v čo najkratšom čase prijala legislatívu, ktorá by zabránila, aby tie isté výrobky zakúpené v iných krajinách mali rozdielne zloženie.

23.02.2017 | Gazduj.sk

Lidl a Manner vyčítajú ministerstvu chyby v porovnaní kvality potravín 10

Porovnávací test kvality 22 potravín predávaných pod tou istou značkou v Rakúsku a na Slovensku priniesol minulý týždeň závažné zistenia. Proti výsledkom namietajú Lidl a Manner. Tvrdia, že na zozname potravín s odlišnou kvalitou figurujú neprávom.

20.02.2017 | Lenka Sameková