Téma: Nakupovanie

Nakupovanie freeimages.com / tzankov

Nepredané pečivo už reťazce nebudú môcť zmrazovať a ponúkať ako čerstvé 2

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) sprísňuje pravidlá predaja čerstvých pekárskych a cukrárskych výrobkov. Reaguje tak na podnety od spotrebiteľov, ktorí si kúpili pečivo deklarované predajcami ako čerstvé a zistili, že je vo vnútri zmrazené.

21.05.2017 | Gazduj.sk

Za klamlivú etiketu na detskom nápoji schytá Lidl pokutu

Množstvo vitamínu C, ktoré sľubuje detský nápoj pod privátnou značkou Lidla, nezodpovedá skutočnosti. Vyplýva to z výsledkov laboratórnych testov, ktoré si dala vypracovať česká inšpekcia.

19.05.2017 | Lenka Sameková

Výrobcovi KitKat Briti odmietajú prisúdiť tvar štvorprstovej tyčinky

Švajčiarskej potravinárskej spoločnosti Nestlé sa opäť nepodarilo zabezpečiť si vo Veľkej Británii ochrannú známku na tvar svojej čokoládovej tyčinky KitKat. Podľa odvolacieho súdu v Londýne totiž neexistuje dostatok dôkazov, že spotrebitelia sa pri identifikácii tejto čokolády spoliehajú na jej tvar, píše agentúra AP.

17.05.2017 | Gazduj.sk

Čo zákazníci kritizujú a pochvaľujú v potravinových reťazcoch

Na to sa v spolupráci s hodnotiacim systémom Staffino pýtame v celonárodnom prieskume hodnotenia kvality maloobchodných prevádzok na Slovensku.

16.05.2017 | Lenka Sameková

Rybie prsty ukrývali viac múky a strúhanky ako mäsa

Chrumkavé rybie prsty pod značkou Birds Eye prepadli v testoch českej inšpekcie. Laboratórium v nich odhalilo nielen nadhodnotené množstvo mäsa, ale aj zamlčané zložky na etikete.

15.05.2017 | Lenka Sameková

Stupavskej kyslej kapuste udelila Európska komisia chránené označenie 3

Stupavská kyslá kapusta, takzvané „Stupavské zelé", získala vo štvrtok od Európskej komisie chránené označenie pôvodu (CHOP). Znamená to, že kvalita a vlastnosti daného výrobku sú výlučne viazané na osobité zemepisné prostredie a všetky etapy výroby sa realizovali vo vymedzenej zemepisnej oblasti.

11.05.2017 | Gazduj.sk

Colné vyhlásenie pre zahraničné zásielky sa od mája vypĺňa po novom

Ak radi nakupujete cez internet v amerických či ázijských obchodoch, pripravte sa na novú formu colných papierov. Finančná správa tvrdí, že urýchlia komunikáciu s colným úradom.

11.05.2017 | Zuzana Kollárová

Absurdnosti na tanieri: Ružové klobásy s jednorožcom

Nemeckého výrobcu mäsových špecialít uchvátila popularita jednorožcov natoľko, že sa rozhodol zakomponovať ich do svojich klobás. Spotrebiteľská organizácia nad jeho výtvormi krúti hlavou.

10.05.2017 | Lenka Sameková

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Je jasné, že všakovaké akcie a zlacňovania sú záležitosťou takzvaného čierneho piatku alebo povianočného obdobia. Ale aj v priebehu roka v úplne obyčajnom máji sa dajú nájsť zaujímavé kúsky za ešte zaujímavejšie ceny.

10.05.2017 | Gazduj.sk

Perly na obaloch: V češtine kakaové, v slovenčine lieskovo-orieškové

Rubrika perly na obaloch je venovaná produktom, ktoré v očiach spotrebiteľov môžu vyznievať mätúco. Tak ako je tomu v prípade čokoládových vajíčok pod značkou Merci.

02.05.2017 | Lenka Sameková

Billa a Coop Jednota sa zbavujú dezertov, do ktorých mohol uniknúť kov

Rozsiahla zvolávacia akcia tisícok mliečnych produktov od nemeckej mliekarne sa dotkla aj slovenských reťazcov. Medzi potenciálne nebezpečnými produktmi sú pudingy, ktoré boli u nás predávané pod privátnymi značkami.

28.04.2017 | Lenka Sameková

Billa sťahuje z obchodov bio ryžu kontaminovanú jedovatým arzénom

Závažné výsledky testu ryže, v ktorých prepadol bio produkt pod privátnou značkou Billy, majú na Slovensku aj v Česku dohru. Reťazec sa rozhodol stiahnuť z predaja ryžu, v ktorej nameralo laboratórium škodlivé látky.

26.04.2017 | Lenka Sameková