Téma: Nakupovanie

Nakupovanie freeimages.com / tzankov

Pod rovnakou značkou potravín kupujeme horšiu kvalitu ako v Rakúsku 5

Takmer u polovice testovaných výrobkov laboratórne testy potvrdili, že rovnaké potraviny nadnárodných výrobcov sú v Rakúsku kvalitnejšie ako tie, čo sa predávajú na Slovensku. Najhoršie obstáli sladené nápoje, koreniny, syry, čaje a mäsové výrobky.

14.02.2017 | Gazduj.sk

Mondelēz nenápadne zmenšil tabuľky čokolád Figaro 15

Zhltnúť čokoládovú tabuľku Figaro na posedenie je jednoduchšie ako v minulosti. Nie je za tým väčšia kapacita našich žalúdkov, ale menšia hmotnosť čokolády.

07.02.2017 | Lenka Sameková

Viac ovocia a menej cukru: Slovenské džemy dostali od EÚ výnimku 8

Slovenskí spotrebitelia nájdu od februára na pultoch slovenské džemy a extradžemy s nižším množstvom cukru ako doteraz. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyjednalo pre slovenských producentov výnimku u Európskej komisie.

03.02.2017 | Gazduj.sk

Na oranžové výpredajové nálepky v Bille sa vrátili 50-ky

Obmedzené, len 25-percentné zľavy na tovar pred koncom spotreby sú v Bille minulosťou. V predajniach, v ktorých ešte vlani platil tento strop, fungujú už dlhší čas výpredaje so zľavou 50 percent.

30.01.2017 | Lenka Sameková

Šťava z plesnivých jabĺk: Prepadák českého testu predávalo aj Tesco 2

Katastrofálne výsledky laboratórnych testov môžu mať pre jablkovú šťavu českého pôvodu vážnu dohru. Výrobcovi kontaminovaného nápoja, ktorý sa predával aj v našich obchodoch, hrozí v Česku niekoľkomiliónová pokuta.

26.01.2017 | Lenka Sameková

Je rozhodnuté: Titul majstra v klamaní obalom si odnáša Danone 3

Nomináciu na titul Zavádzajúci obal roka 2016 premenila na víťazstvo minerálka Evian od Danone. Výrobca doplatil na to, že z fľaše nenápadne odlial 250 mililitrov vody.

24.01.2017 | Lenka Sameková

Ovocné obrázky na smoothie nápojoch provokujú spotrebiteľov 3

Obsah smoothie nápojov často nezodpovedá úplne tomu, čo sľubuje ich obal. Výrobcovia etikety prikrášľujú aj takým ovocím, ktoré tvorí iba chabý podiel v zložení.

24.01.2017 | Lenka Sameková

Z predajní CBA sťahujú rascu so zamlčanou látkou 1

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) nariadila obchodnej sieti CBA Potraviny stiahnuť šaržu balenia mletej rasce od českej spoločnosti Vitana. Problémom je zložka, ktorú výrobca utajil na obale.

19.01.2017 | Gazduj.sk

Na koho padne hanba? Toto sú finalisti ankety Zavádzajúci obal roka 2

Nemecká anketa o potupný titul najväčšieho obalového klamára pozná piatich finalistov. Anticena spotrebiteľov pôjde jednému z piatich nadnárodných potravinárskych koncernov, ktoré nenápadne ubrali z hmotnosti svojich výrobkov.

17.01.2017 | Lenka Sameková

Cudzí predmet v detskom jogurte z Lidlu pobúril sociálne siete 14

Na virtuálnej tabuli hanby sa v utorok sypala kritika na hlavu reťazca Lidl. Pohoršenie ľudí vyvolala fotografia, ktorá dokumentovala pomerne nechutný predmet objavený v detskom vanilkovom jogurte s lentilkami.

04.01.2017 | Lenka Sameková

V Česku hlásia ďalšiu várku poľských jabĺk s nádielkou pesticídov 3

Český obchodný reťazec Makro bude pykať za jablká z poľského dovozu. Kontrolné laboratórne testy odhalili, že obsahujú osemnásobne väčšie množstvo pesticídov ako povoľujú predpisy. Pokutu musí zatiahnuť obchodník.

27.12.2016 | Lenka Sameková

V instantnom nápoji MalCao chýbala takmer polovica kakaa 1

Nízkotučný nápoj MalCao nie je natoľko kakaový ako sľubuje na obale. Za klamlivo označený prášok česko-poľského pôvodu budú padať pokuty.

15.12.2016 | Lenka Sameková