Téma: Nakupovanie

Nakupovanie freeimages.com / tzankov

Poľský šalát z Lidla opäť visí na zozname falšovaných potravín 1

Ani opakované testy českej inšpekcie sleďovému šalátu pod privátnou značkou Lidla nenapravili povesť. Poľský výrobca opäť šetril sľúbeným množstvom rybieho mäsa. A to vo všetkých kontrolovaných baleniach.

26.06.2017 | Lenka Sameková

Ovocnú nátierku s nepriznaným „éčkom" sťahujú z obchodov

Maďarský výrobca utajil na obale marhuľovej nátierky zložku, ktorá môže u citlivých ľudí vyvolať alergické reakcie. Pre neúplné zloženie sa jeho výrobky nesmú ďalej predávať.

21.06.2017 | Lenka Sameková

Nepriestreľne čisté biopotraviny môžu skončiť. V pozadí cítiť koncerny

Nápis BIO s uistením, že potravina pochádza z ekologického poľnohospodárstva, nám dnes v predajniach po celej EÚ dáva istotu, že produkt bol vyrobený bez akýchkoľvek pesticídov, minerálnych hnojív či neprirodzených rastových stimulátorov, ako aj to, že všetko u jeho výrobcov bolo aj prísne skontrolované.

19.06.2017 | Gazduj.sk

Sušené slivky z Coop Jednoty preliezli povolené množstvo konzervantu

Konzervačné látky v sušenom ovocí nie sú zakázané. Ich účelom je chrániť produkty pred napadnutím plesňami a tým predĺžiť ich trvanlivosť. Výrobcovia sa však pri používaní konzervantov musia zmestiť do maximálnych predpísaných dávok.

09.06.2017 | Lenka Sameková

Test AAA batérií: Aj za málo peňazí sa dá kúpiť veľa šťavy 6

Opovrhujete lacnými batériami od privátnych značiek reťazcov? Robíte chybu. Pri izbovej teplote totiž dosahujú výkon porovnateľný so značkovými batériami.

08.06.2017 | Lenka Sameková

Ďalšie extra panenské olivové oleje majú problém s kvalitou náplne 2

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI) prichytila v radoch extra panenských olivových olejov ďalších hriešnikov. Laboratórne výsledky ukázali, že kvalita, ktorú deklarujú na fľašiach, nezodpovedá skutočnosti.

02.06.2017 | Lenka Sameková

Tatársky biftek sa vracia späť do reštaurácií

Od 1. júna začína platiť novela často diskutovanej vyhlášky, ktorá upravuje predaj tepelne neupraveného mäsa.

02.06.2017 | Gazduj.sk

Pre chýbajúce mlieko v kávových kapsuliach postavili Jacobs pred súd 7

Nemecké spotrebiteľské združenie prišlo na spôsob, ako dostať kaviarenský koncern Jacobs Douwe Egberts do úzkych. Výrobca bude niesť následky za zmenu zloženia kapsúl latte macchiato, ku ktorej došlo pred dvoma rokmi.

01.06.2017 | Lenka Sameková

Česká inšpekcia vystríha pred eshopmi, ktoré sa tvária ako domáce

Česká obchodná inšpekcia (ČOI) varuje spotrebiteľov pred nákupom vo viacerých eshopoch na doménach s koncovkou „cz“, na ktorých sa nevyskytujú žiadne údaje o predávajúcom.

01.06.2017 | Gazduj.sk

Slovinci porovnali v laboratóriu potraviny z Východu a Západu 2

Slovinské Ministerstvo poľnohospodárstva, lesníctva a potravinárstva sa po vzore Slovenska, Maďarska a Česka rozhodlo urobiť vlastné porovnanie kvality potravín nadnárodných značiek. Jeho experiment za 6-tisíc eur je však diskutabilný.

30.05.2017 | Lenka Sameková

Slovenský výrobca zafarbil kukuričné chrumky zakázanými látkami 2

Pestrofarebné kukuričné chrumky, ktoré patria medzi obľúbené pochúťky detí, pohoreli v kontrolných testoch českej inšpekcie. Laboratórium v nich objavilo nepovolené farbivá.

26.05.2017 | Lenka Sameková

Nepredané pečivo už reťazce nebudú môcť zmrazovať a ponúkať ako čerstvé 2

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) sprísňuje pravidlá predaja čerstvých pekárskych a cukrárskych výrobkov. Reaguje tak na podnety od spotrebiteľov, ktorí si kúpili pečivo deklarované predajcami ako čerstvé a zistili, že je vo vnútri zmrazené.

21.05.2017 | Gazduj.sk