Téma: Nakupovanie

Nakupovanie freeimages.com / tzankov

Iracionálny spotrebiteľ: Prečo ľudia nechcú kupovať lacné veci

Stojíte v obchode pred regálom s červenými vínami. Vyberáte si medzi dvoma fľašami, jedna stojí 5 eur, druhá 10 eur. Značky nezohrávajú úlohu, predtým ste ani jedno z nich nepili. Ktoré si vyberiete? Aj za predpokladu, že obe vína sú rovnakej kvality, existuje vysoká pravdepodobnosť, že nakoniec siahnete po drahšom.

17.10.2017 | Gazduj.sk

Kontaminovaná vaječná zmes pristála v 19 druhoch slovenských sušienok 4

Slovenský výrobca cukroviniek z Liptovského Hrádku zverejnil podrobný zoznam všetkých cukroviniek, do ktorých zamiešal kontaminovanú zmes z poľských vajec. Spotrebitelia si môžu v obchodoch nárokovať na preplatenie plnej výšky ceny dotknutých produktov.

16.10.2017 | Lenka Sameková

V rebríčku prepadákov spotrebiteľských testov vedú mäsové výrobky

Výrobcovia mäsových výrobkov podvádzajú častejšie než producenti iných druhov potravín. Potvrdzujú to výsledky testov, ktoré počas posledných 3 rokov uskutočnila spotrebiteľská organizácia dTest. Najviac rezerv ukrývali šunkové salámy.

13.10.2017 | Lenka Sameková

Rozdiely pod rovnakými značkami našli aj Česi. Z 21 produktov sa líšilo 14 1

Z 21 testovaných detských výživ, krmív pre domáce zvieratá a výrobkov pod privátnymi značkami obchodných reťazcov predávaných v podobnom obale v Nemecku, Rakúsku, Česku, Slovensku a Maďarsku, ich bolo rovnakých iba sedem.

12.10.2017 | Gazduj.sk

Perly na obaloch: Popcorn alias lapač prachu

Ak máte záľubu v nakupovaní potravín, na potulkách rôznymi krajinami niekedy narazíte na zvláštnosti, ktoré vám pripadajú v našich podmienkach absurdné. Presluhujúce potraviny do tejto kategórie skvele zapadajú.

10.10.2017 | Lenka Sameková

Slovensko chce pohnúť s riešením dvojakej kvality potravín

Premiér Robert Fico od piatkového samitu k dvojakej kvalite produktov v krajinách Európskej únie (EÚ) očakáva, že predstavitelia Európskej komisie (EK) oznámia, aké kroky v tejto oblasti urobia v najbližších mesiacoch.

09.10.2017 | Gazduj.sk

Vlani boli hitom pašerákov kabelky. Akými fejkami nás zaplavujú tento rok?

V minulom roku evidovala Finančná správa takmer 150 prípadov podozrení z porušenia práv duševného vlastníctva výrobcov tašiek, kabeliek a peňaženiek v hodnote až 790-tisíc eur. Za osem mesiacov tohto roku išlo „len“ o 106-tisíc eur. Top falšovanou komoditou roku 2017 vo finančnom vyjadrení sú totiž tenisky.

06.10.2017 | Gazduj.sk

Čo úradníci ututlávajú pri testoch potravín: V Rakúsku stojí to isté podstatne viac

Ministerstvo pôdohospodárstva verejnosti opäť ukázalo nové výsledky porovnania rôznej kvality slovenských a rakúskych potravín. Test vraj dopadol ešte horšie ako naposledy.

05.10.2017 | Tomáš Czwitkovics

Pozrite si podrobný prehľad potravín, v ktorých našli veterinári rozdiely 9

Pod rovnakými značkami kupujeme potraviny s odlišnou kvalitou ako v Rakúsku. Dokazuje to ďalší test, ktorý agrorezort zveril Štátnej veterinárnej a potravinovej správe. Výsledky sú ešte horšie ako naposledy - z 33 párov potravín sa odlišovalo až 27. Pozrite si, o ktoré ide.

03.10.2017 | Lenka Sameková

Slovenské vs. rakúske: Porovnanie potravín dopadlo horšie ako naposledy 6

Aj druhá fáza porovnávania potravín na Slovensku a v Rakúsku potvrdila rozdielnu kvalitu produktov predávaných pod rovnakým názvom a rovnakou značkou. Agrorezort v spolupráci so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou (ŠVPS) vykonal kontrolu 33 výrobkov, ktoré inšpektori zakúpili v Bratislave, Senci a vo Viedni.

02.10.2017 | Gazduj.sk

Zmes z poľských vajec ukrývala fipronil, napiekli z nej slovenské pečivárne 3

Sušenú vaječnú zmes kontaminovanú insekticídom fipronil objavili veterinári aj u slovenského výrobcu cukroviniek z Liptovského Hrádku. Pečivárne preto zvolávajú z obchodov celú šaržu produktov, do ktorej bola nevyhovujúca zmes zamiešaná.

29.09.2017 | Lenka Sameková

Lidl bude mať prvýkrát akciový slovenský týždeň

Pravidelní zákazníci reťazca Lidl si už zvykli na pravidelne sa opakujúce týždňové akcie, v rámci ktorých supermarket ponúka potravinové výrobky typické pre určitú krajinu či región, ako Taliansko, USA, Bavorsko, Francúzsko, Grécko či Pyreneje. Výrobky často aj naozaj pochádzajú z danej krajiny.

28.09.2017 | Tomáš Czwitkovics