Téma: Nakupovanie

Nakupovanie freeimages.com / tzankov

Fotografie zákazníka prinútili Billu stiahnuť z predaja detskú pochúťku

Českú a slovenskú sieť predajní Billa zalarmoval podnet zákazníka, ktorý portálu Blesk.cz zveril fotografie smotanového krému s podozrivými škvrnami. Detskú pochúťku pod privátnou značkou Clever dal reťazec okamžite stiahnuť z predaja.

20.08.2017 | Lenka Sameková

Kaufland robí v Česku opäť poriadky s poľskými kečupmi

V laboratórnych testoch českých veterinárov nevyhovel ďalší kečup z Kauflandu. Za posledný mesiac ide pritom už o tretiu značku kečupu, v ktorom inšpekcia namerala poddimenzované množstvo paradajok.

18.08.2017 | Lenka Sameková

Vaječná zmes s pesticídmi sa našla v štyroch bratislavských hoteloch

Produkty z holandských vajec sa dostali do štyroch bratislavských hotelov. Išlo o 675 balení pasterizovanej vaječnej zmesi v práškovej forme, pričom vo výrobkoch bol päťnásobne prekročený povolený limit pesticídu fipronil.

17.08.2017 | Gazduj.sk

Pod maslom sa môže skrývať aj produkt s polovičným množstvom tuku

Štandardným maslám konkurujú v obchodoch produkty, ktoré obsahujú len zlomok mliečneho tuku. Poradíme vám, čo si treba všímať.

17.08.2017 | Lenka Sameková

V poľskej jablčnej náplni chýbala až polovica jabĺk

Poľská jablčná náplň, ktorá slúži ako surovina pre pekárov a cukrárov, obsahovala len polovicu sľúbeného množstva jabĺk. Vyplýva to z výsledkov českej inšpekcie, ktorá výrobok podrobila laboratórnym testom.

15.08.2017 | Gazduj.sk

Zdražovanie masla sa nekončí. Prečo jeho cena trhá rekordy?

Pohľad na cenu masla na pultoch obchodov môže bežného spotrebiteľa vydesiť. Obchodníci pýtajú za 250 gramov masla okolo 2,70 eura a láme stále nové rekordy. Lacnejšie v najbližšom čase nebude. Dôvodov prečo mliečne výrobky prudko zdražujú je niekoľko.

15.08.2017 | Gazduj.sk

Kaufland prerieďuje v Česku čokolády, prenikla do nich salmonela

Baktérie salmonely môžu byť hrozbou aj v takých produktoch, v ktorých nie je ani stopa mäsa či vajec. Dôkazom toho sú kontaminované čokolády, ktoré predával v Česku pod vlastnou značkou reťazec Kaufland.

11.08.2017 | Lenka Sameková

Zlozvyky reťazcov: Bordel v cenovkách i nekvalitné potraviny 1

Najväčšou slabinou reťazcov na Slovensku je nekvalitný sortiment, potraviny po dátume spotreby a dokonca pokazené výrobky. Poukazujú na to výsledky prieskumu nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu Gazduj.sk.

10.08.2017 | Lenka Sameková

Kontaminované holandské vajcia sú už aj na Slovensku

Vajcia pôvodom z Holandska kontaminované pesticídom fipronil sa nachádzajú už aj na Slovensku. Objavili ich inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vo veľkosklade pre gastronomické zariadenia vo Vrbovom.

09.08.2017 | Gazduj.sk

Lidl sa zbavuje nebezpečných pásov na cumeľ

Nemecký dodávateľ detských doplnkov varuje zákazníkov Lidla, aby odstránili z dosahu detí pásy na cumeľ. Vystavujú ich totiž riziku udusenia.

09.08.2017 | Lenka Sameková

Briti našli stovky potravín, ktoré zdraželi bez toho, aby ste si to všimli 3

Keď sa Mondelēz koncom minulého roka priznal, že do čokolády Toblerone vytesal väčšie medzery, aby nemusela zdražieť, zákazníci ho počastovali nadávkami. Prípad zmenšenej tyčinky však nie je ojedinelý. Produktov, ktorým počas posledných piatich rokov ubudlo z hmotnosti, ale nie z ceny, sú stovky.

08.08.2017 | Lenka Sameková

Nemecký reťazec Aldi sťahuje z predaja všetky vajcia

Nemecký maloobchodný reťazec Aldi sťahuje z predaja všetky vajcia. Podľa agentúry DPA to firma oznámila s tým, že ide o preventívne opatrenia v záujme zákazníkov.

04.08.2017 | Gazduj.sk