Téma: Kuchyňa

Kuchyňa freeimages.com / theswedish

Ako jednoducho a čisto odkôstkovať čerešne 1

Stačia dve primitívne pomôcky, ktoré sa určite nájdu v každej domácnosti - obyčajné čínske paličky a prázdna fľaša. Bublanina či iný koláč bude bez kôstok chutiť oveľa lepšie.

16.06.2017 | Gazduj.sk

Pokutu za nedojedené jedlo už môžete dostať aj v Česku 9

Koncept reštaurácií „jedz, koľko vládzeš“ láka niektorých zákazníkov nakladať si na tanier toľko, koľko zvládajú uniesť, nie však zjesť. Ázijská reštaurácia z pražského Karlína sa proti plytvaniu jedlom rozhodla bojovať kurióznym spôsobom.

06.06.2017 | Lenka Sameková

Štyri druhy potravín, ktoré zvykneme šúpať zdĺhavou technikou 1

Inšpirujte sa krátkou lekciou efektívneho a časovo menej náročného šúpania banánov, vajec, zemiakov a cesnaku.

25.04.2017 | Gazduj.sk

Ako ozdobiť veľkonočné vajíčka bez použitia farieb z obchodov

Už ako malé deti sme pred veľkonočnými sviatkami s babičkou farbili vajíčka. Neboli sme pritom odkázaní na chémiu z obchodov. Pomohli sme si prírodnými surovinami, ktoré sme našli doma.

11.04.2017 | Zuzana Mi

Test zmeral kvalitu lacných párkov, zabodovala značka Kauflandu 17

Výrobcovia párkov sa k obsahu strojovo oddeleného mäsa musia povinne priznávať na etikete. Mechanicky spracovanú hmotu, ktorá môže pripomínať ružovú pastu, európske predpisy zakazujú započítavať do celkového obsahu mäsa. Niektorým výrobcom je to však ukradnuté.

02.03.2017 | Lenka Sameková

Dá sa naučiť variť za 5 a pol hodiny? Boli sme na rýchlokurze

To, čo nestihnete odsledovať doma v maminej kuchyni, sa dá v súčasnosti dobehnúť za poplatok so šéfkuchárom. Tvrdia to o sebe školy varenia, s ktorými sa pomaly roztrháva vrece. Jednu z nich v Chefparade sme otestovali na vlastnej koži.

23.02.2017 | Lenka Sameková

Test citróniek: Čím viac šťavy, tým menej chémie 5

Plastové fľaše v tvare citróna dokonale vystihujú to, čo sa skrýva v ich obsahu – ochutená voda obohatená éčkami, ktorá má od citrónovej šťavy ďaleko. Nájdu sa však aj výnimky s poctivým 100-percentným obsahom šťavy.

06.01.2017 | Lenka Sameková

Kamufláž na vianočnom stole: Čo obsahuje linecké pečivo z obchodov 17

Navonok sa tvária ako poctivé domáce maškrty, no v skutočnosti sú nadopované slušnou dávkou umelých látok. Reč je o priemyselne vyrobenom pečive, ktoré maslo či citrónovú kôru nevidelo ani zdiaľky.

23.12.2016 | Lenka Sameková

Nakoľko zemiakové sú instantné zmesi na výrobu zemiakovej kaše 2

Poctivej domácej zemiakovej kaši sa žiadna instantná verzia nevyrovná. V situáciách, keď nezostáva čas na jej prípravu, však padnú vhod aj kaše z prášku. Spotrebiteľský test ukázal, že aj z nich sa oplatí vyberať.

22.11.2016 | Lenka Sameková

Sú nórske lososy naozaj toxické? Test ukázal pravdu 10

Výstražný odkaz nór­skeho akti­vistu a eko­lóga Kurta Odde­kalva, ktorý sa nedávno virálne šíril internetom, pochoval dobrú povesť nórskeho chovu lososov. Spotrebiteľský magazín v laboratóriách zisťoval, či poplašná správa platí aj pre údených nórskych lososov z našich obchodov.

14.11.2016 | Lenka Sameková

Máte chybnú umývačku z Ikey? Overte si to v databáze

Umývačky riadu, ktoré si zákazníci kúpili v Ikei v rokoch 2014 a 2015, nemusia fungovať správne. Nábytkársky reťazec upozorňuje, že v nich môže byť chybná súčiastka.

08.06.2016 | Gazduj.sk

Ako dosiahnuť, aby sa jedlo nelepilo na gril

Najmä marinované mäso sa rado lepí sa povrch grilu. No pomoc je ľahká a netreba kupovať žiadne špeciálne prostriedky.

08.06.2016 | Gazduj.sk