Téma: Komunikácia

Komunikácia freeimages.com / manjides

Americká spotrebiteľská organizácia odrádza od laptopov Microsoft Surface

Vplyvná spotrebiteľská organizácia Consumer Reports prestala odporúčať laptopy Microsoft Surface. Na základe prieskumu dospela k záveru, že sú omnoho poruchovejšie ako laptopy a tablety iných výrobcov.

10.08.2017 | Gazduj.sk

Ľudia sa sťažujú na O2. Strháva im poplatky za roaming aj v krajinách únie

Európska regulácia cien roamingu pre zákazníkov s dátovými paušálmi zrušila dovtedy vysoké poplatky za používanie internetu v krajinách únie.

02.08.2017 | Gazduj.sk

Od štvrtka zaniknú roamingové poplatky. Operátori zverejnili ponuky

Od 15. júna vám nehrozí, že v krajinách EÚ prevoláte a presurfujete oveľa viac peňazí ako doma. V EÚ, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande si budú operátori účtovať rovnaké ceny ako doma.

14.06.2017 | Zuzana Kollárová

Markíza a Joj našli nové peniaze u operátorov

Sadnúť si po práci k televíznemu seriálu je ideálna predstava pohodového večera pre desaťtisíce Slovákov. Väčšina z nich by si ťažko vedela predstaviť, že by držali diaľkový ovládač bez možnosti prepnúť na Markízu či Joj.

13.06.2017 | Gazduj.sk

Koniec roamingových poplatkov? Operátori v tom nemajú jasno

Deň D sa blíži. Od polovice júna by v EÚ nemali platiť žiadne roamingové poplatky. V praxi by to malo znamenať asi to, že ak od 15. júna vycestujete do krajiny EÚ, nebudete sa musieť báť vysokých cien za poplatky za telefón. Váš operátor vám nebude môcť naúčtovať za telefonovanie v zahraničí viac ako doma.

23.05.2017 | Zuzana Kollárová

Pozor na zmeny pri doručovaní úradnej pošty do vlastných rúk 6

Lehota na prebratie úradných listov sa od 1. júla predĺži. Za deň doručenia zásielok uložených na pošte sa po novom bude považovať deň, keď si ich adresát aj fyzicky prevezme.

19.05.2017 | Zuzana Kollárová

Zákazníkom vyzváňajú ďalšie pochybné čísla z Afriky, operátori zasahujú 1

Zoznam podozrivých telefónnych čísel, od ktorých si našli zmeškané hovory desiatky ľudí na Slovensku, sa neustále rozrastá. Operátori varujú zákazníkov, aby telefonáty nedvíhali a nepokúšali sa na čísla volať späť. Hovory totiž môžu byť spoplatnené vysokou sadzbou.

05.05.2017 | Lenka Sameková

Na balíky už nemusíte vystáť rad, pošta ich doručí do žltých schránok

Slovenská pošta spustila tento týždeň novú službu. Namiesto čakania na kuriéra alebo zabíjania času v dlhých radách na pošte, si môžete nechať uložiť zásielku v takzvaných BalíkoBoxoch. Má to však určité obmedzenia.

25.04.2017 | Zuzana Kollárová

Klepli po prstoch internetovým obchodom, na pyramídové hry sú krátki 1

Boom internetového nakupovania výrazne pociťuje aj Európske spotrebiteľské centrum SR (ESC SR). Svedčí o tom väčšina sťažností, ktoré organizácia minulý rok dostala od spotrebiteľov na internetových predajcov. Skloňujú sa však medzi nimi aj kontroverzné pyramídové hry.

14.03.2017 | Lenka Sameková

Týchto pár klávesových skratiek môže zlepšiť efektivitu práce 2

Pre niekoho sú klávesové skratky úplne stará a známa záležitosť. Ale určite každý pozná aspoň jedného človeka vo svojom okolí, ktorý sa čuduje, ako by sa dal súbor alebo text kopírovať bez myši. Niektoré skratky však prekvapia aj dlhoročných používateľov.

18.02.2017 | biel

Za fiktívnym prieskumom sa skrýva prihláška k spoplatnenej hre 1

Tvári sa ako spotrebiteľský dotazník, no v skutočnosti ide o objednávku predplatených služieb. Izraelská spoločnosť Cellon, ktorá stojí za touto kamuflážou, na Slovensku opäť zneužíva svoju nedotknuteľnosť.

07.02.2017 | Lenka Sameková

Hitparáda najčítanejších článkov na Gazduj v roku 2016

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2017 | Gazduj.sk