Téma: Komunikácia

Komunikácia freeimages.com / manjides

Klepli po prstoch internetovým obchodom, na pyramídové hry sú krátki 1

Boom internetového nakupovania výrazne pociťuje aj Európske spotrebiteľské centrum SR (ESC SR). Svedčí o tom väčšina sťažností, ktoré organizácia minulý rok dostala od spotrebiteľov na internetových predajcov. Skloňujú sa však medzi nimi aj kontroverzné pyramídové hry.

14.03.2017 | Lenka Sameková

Týchto pár klávesových skratiek môže zlepšiť efektivitu práce 2

Pre niekoho sú klávesové skratky úplne stará a známa záležitosť. Ale určite každý pozná aspoň jedného človeka vo svojom okolí, ktorý sa čuduje, ako by sa dal súbor alebo text kopírovať bez myši. Niektoré skratky však prekvapia aj dlhoročných používateľov.

18.02.2017 | biel

Za fiktívnym prieskumom sa skrýva prihláška k spoplatnenej hre 1

Tvári sa ako spotrebiteľský dotazník, no v skutočnosti ide o objednávku predplatených služieb. Izraelská spoločnosť Cellon, ktorá stojí za touto kamuflážou, na Slovensku opäť zneužíva svoju nedotknuteľnosť.

07.02.2017 | Lenka Sameková

Hitparáda najčítanejších článkov na Gazduj v roku 2016

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2017 | Gazduj.sk

Dokedy treba stihnúť podať vianočné zásielky a zaplatiť účty

Na odoslanie vianočných pozdravov a balíkov dozrel najvyšší čas. Vo štvrtok máte posledný deň na to, aby ste ich odniesli na poštu. Dôležité platby si neodkladajte na koniec roka. Môže sa vám to vypomstiť.

21.12.2016 | Zuzana Kollárová

Musí malá firma platiť za telefón a internet viac ako domácnosť? 2

Ivan je konateľom malej firmy a so Slovak Telekomom aktuálne rieši predĺženie zmluvy, ktorá pokrýva pevnú linku a internet. Z cenového prieskumu, ktorý si urobil na internete, mu vyšlo, že za tú istú službu by ako súkromná osoba platil podstatne menej.

22.11.2016 | Zuzana Kollárová

3 tipy ako nenaletieť internetovým podvodníkom 1

Na popularite internetového nakupovania sa priživujú aj pofidérni obchodníci, ktorých je niekedy náročné včas odhaliť a po zaplatení objednávky aj vystopovať. Poradíme, ako sa nepopáliť.

19.10.2016 | Romana@

Čipových kariet poistenca sa nedočkáme, ministerstvo zmenilo plány

Do lekární a ambulancií by sme si namiesto plánovaných elektronických kartičiek poistenca mali nosiť občiansky preukaz s čipom. Ministerstvo upustilo od pôvodného scenára - nahradiť papierové preukazy poistenca modernými čipovými kartami.

29.09.2016 | Gazduj.sk

Operátori nie sú pri jednostranných zmenách zmlúv nepriestrelní

Dokazuje to prípad zákazníka, ktorý sa ohradil voči zdraženiu televíznych služieb českého O2. Telekomunikačný úrad mu dal za pravdu.

18.09.2016 | Lenka Sameková

Garmin sťahuje bežecké hodinky s prekročeným obsahom olova

Švajčiarsky predajca GPS zariadení sťahuje z trhu staršie modely bežeckých hodiniek, v ktorých bol zistený nadlimitný obsah olova. Zákazníkom zdravotné riziko údajne nehrozí. Aj napriek tomu si môžu nárokovať na vrátenie kúpnej ceny.

19.08.2016 | Gazduj.sk

Beblavý spustil petíciu proti zdražovaniu poštových služieb 3

Od 1. októbra má Slovenská pošta zaviesť nový cenník. Návrh regulačného úradu hovorí o zvyšovaní cien v priemere o desatinu. Proti zdražovaniu sa postavil poslanec Miroslav Beblavý hromadnou pripomienkou. Ak ju podpíše viac ako 500 ľudí, úrad sa ňou bude musieť opäť zaoberať.

27.07.2016 | Zuzana Kollárová

Pošta avizuje zmeny: Možnosť platiť kartou a zdraženie poštovného

Od 1. októbra bude možné uhrádzať poštovné nielen hotovosťou, ale aj bezhotovostne platobnými kartami všetkých bánk. Počítať by ste však mali aj so zdražovaním cien za doručenie bežných listov a prevodov peňazí prostredníctvom poštových poukážok.

21.07.2016 | Gazduj.sk