Téma: Financie

Nezamestnaní, pozor: Od mája sa sprísňuje práca na dohodu

Práca na dohodu sa zneužíva. Povedal si to minister práce Ján Richter a presadil schválenie novely zákona o službách zamestnanosti, ktorá tomu má zabrániť.

29.04.2017 | Zuzana Kollárová

Odklepnutú hypotéku nemusíte začať čerpať okamžite

Ak si vybavujete hypotekárny úver, nemusíte ho čerpať okamžite. V prípade kúpy nehnuteľnosti máte na to približne 7 mesiacov.

27.04.2017 | Gazduj.sk

Akú materskú budete dostávať od mája

Ak má do rodiny pribudnúť dieťa, budúca matka (a aj otec) musia pred a po jeho narodení vybaviť na úradoch veľa záležitostí. V seriáli si rozoberieme tie najdôležitejšie.

21.04.2017 | Zuzana Kollárová

Prišla o peniaze aj sľúbenú prácu, agentúre zacvakala za mačku vo vreci

Za sprostredkovanie práce v Rakúsku si agentúra vypýtala 300 eur. Podmienky, na ktorých sa dohodla s klientkou, však nesúhlasili so skutočnou pracovnou náplňou.

20.04.2017 | Gazduj.sk

Čo musíte najskôr vybaviť na úradoch po narodení bábätka

Ak má do rodiny pribudnúť dieťa, budúca matka (a aj otec) musia pred a po jeho narodení vybaviť na úradoch veľa záležitostí. V seriáli si rozoberieme tie najdôležitejšie.

15.04.2017 | Zuzana Kollárová

Prečo je investičné životné poistenie príliš drahé sporenie 6

V súčasnosti sa čím ďalej tým viac hovorí o potrebe individuálneho zabezpečenia na starobu a pre nepredvídateľné situácie ako je strata zamestnania vo vyššom veku a s tým súvisiaci problém nájsť si opäť prácu. Je investičné životné poistenie (IŽP) tou správnou voľbou?

13.04.2017 | Marek Jančík

Ručenie pri hypotéke: Aké to prináša výhody a úskalia?

Ak nemáte dostatočný príjem na získanie hypotekárneho úveru, banka ponúkne možnosť prizvať do úverového vzťahu aj ručiteľa alebo ručiteľov. Najčastejšie žiadatelia o hypotekárny úver nájdu ručiteľov v najbližšej rodine ako sú rodičia, súrodenci, prípadne deti.

12.04.2017 | Gazduj.sk

Máte talent v rukách? Poradíme, ako zarobiť na handmade výrobkoch

Má vaše vlastnoručne vyrobené výtvory celá rodina, priatelia a aj susedia? Je načase zamyslieť sa nad ich predajom.

03.04.2017 | Zuzana Mi

Chyby v poistení nehnuteľnosti, na ktorých sa môžete popáliť 1

Nedostatky v poistných zmluvách vyplávajú na povrch často až po poistnej udalosti. Niektorí klienti napríklad zistia, že poistka nekryje riziko, ktoré by mala, alebo vyplatenie poistky stroskotá na zdanlivej maličkosti. Poradíme, ako tomu predísť.

24.03.2017 | Lenka Sameková

Inšpekcia preveruje firmu, ktorá smrdí pyramídovou hrou 7

„Túžite po novom aute, ale nemáte naň peniaze? My vám ho prenajmeme na 2 roky za nulový mesačný poplatok!“ Takúto víziu podsúvajú novým členom zástupcovia firmy Dexcar. Má to však viacero háčikov, ktoré prinútili konať aj Slovenskú obchodnú inšpekciu.

22.03.2017 | Lenka Sameková

Nebankovka Pohotovosť pritvrdila v boji s neplatičmi agresívnou praktikou

Aj keď koncom minulého roka prestala poskytovať pôžičky, agresívne praktiky ju sprevádzajú naďalej. Nebankovka Pohotovosť rozosiela výzvy na zaplatenie dlhov aj takým osobám, ktorých kontaktné údaje nefigurujú v uzatvorených zmluvách.

17.03.2017 | Lenka Sameková

Na zvýhodnenú hypotéku bude mať od apríla nárok viac žiadateľov 1

Hypotéka pre mladých bude od apríla dostupnejšia. Zvyšuje sa totiž príjmová hranica. Nárok na ňu budú mať tí mladí, ktorých priemerný príjem nepresiahne 1287 eur. Oproti súčasnej hranici je to nárast o 131,30 eura.

09.03.2017 | Zuzana Kollárová