Téma: Financie

Boj o mladých hypodlžníkov sa pritvrdí. Čo sa zmení v podpore hypoték

Ak má byť hypotekárna jeseň v bankách tento rok iná ako po iné roky, môže ju osviežiť boj o mladého hypotekárneho dlžníka. Keďže od januára sa zmení spôsob podpory mladým pri úvere na bývanie, banky čakajú tento rok o čosi väčší nápor.

22.09.2017 | Gazduj.sk

Termínovaný vklad vs. sporiaci účet: Ktorý zarába lepšie? 2

Úroky z úverov išli v posledných rokoch výrazne dole a s nimi automaticky klesli aj výnosy z úrokov klasických bankových produktov, ako sú termínované vklady, vkladné knižky, sporiace a bežné účty. Dôvodom sú hlavne nízke úroky od ECB, ktoré sú takmer na nulovej úrovni.

20.09.2017 | Marek Jančík

Hypotéka pre mladých bude od októbra dostupnejšia

Od budúceho mesiaca bude môcť zvýhodnenú hypotéku pre mladých získať viac žiadateľov. Maximálna príjmová hranica sa totiž posúva smerom nahor.

07.09.2017 | Zuzana Kollárová

Ako sa zmení predčasné splácanie spotrebákov

Spôsoby bánk, splátkových, či lízingových spoločností by sa mali v prípade predčasného splácania spotrebných úverov zmeniť. Ak niektoré úverové domy zvykli klientom spôsobovať problémy s tým, že naťahovali čas vydania potvrdení, na základe ktorých vedeli, kedy, kam a koľko môžu predčasne splatiť, už na to nebudú mať priestor.

28.08.2017 | Martina Kláseková

Bezplatné účty pre študentov nemusia byť úplne zadarmo

Ani študentské účty a balíky, ktoré banky propagujú ako bezplatné, nemusia byť v skutočnosti zadarmo. Za niektoré služby vyberajú banky poplatky aj od študentov.

03.08.2017 | Zuzana Kollárová

Záznam do úverového registra môžete dostať aj za nesplácanie kreditky

Banka mi práve zamietla hypotekárny z dôvodu záznamu v úverovom registri. Avšak ja žiadny úver nemám a nikdy som nič nesplácal. Z času na čas sa mi stane, že nezaplatím načas faktúru od mobilného operátora. Ako je možné, že mi v banke tvrdia, že nemám čistý úverový register?

28.07.2017 | Gazduj.sk

Pozor na podozrivú správcovskú spoločnosť

Národná banka Slovenska upozorňuje ľudí na činnosť spoločnosti Atlantic Global Asset Management so sídlom na Kapverdských ostrovoch. Ponúka ľuďom investičné produkty bez toho, aby mala na túto činnosť povolenie. Láka na vysoký výnos.

27.07.2017 | Martina Kláseková

Z poistiek vo vybrakovanom Rapid life sa klientom ešte môžu ujsť peniaze. Ako na to? 2

Životná poisťovňa Rapid life, známa aj pod pôvodným názvom Prvá česko-slovenská poisťovňa, smeruje do bankrotu s niekoľkomiliónovou „sekerou“. Aj keď v nej neostal takmer žiadny majetok a ani peniaze, šanca, že sa klienti dostanú k odškodneniu, nie je úplne stratená.

19.07.2017 | Lenka Sameková

Rapid life zbankrotuje, manažéri v poisťovni nenechali takmer nič

Po rokoch ťahaníc a kontrol skončí košická poisťovňa Rapid Life v bankrote. Nútená správkyňa Irena Sopková nenašla v poisťovni takmer žiadny majetok, aby mohla riadne vyplácať klientov. V takomto prípade jej zákon ukladá povinnosť vyhlásiť konkurz.

19.07.2017 | Gazduj.sk

Milionár prezradil, ako ľudia úplne neefektívne premrhajú väčšinu peňazí

Namiesto lacného Rumuna nemecké auto na splátky stojace pred panelákom, zbytočne veľký byt v predraženej novostavbe a na obed štvoreurové latte a obed za desinu. Prípadne život na voľnej nohe úplne bez záväzkov, cestovanie a užívanie si života.

18.07.2017 | Tomáš Czwitkovics

Banky prepisovali cenníky, zdraželi najmä služby na pobočkách 1

Klienti OTP Banky, Poštovej banky, Sberbank, Prima Banky, UniCredit Bank, Tatra banky a Slovenskej sporiteľne by mali spozornieť. Od 1. júla vstupujú postupne do platnosti nové sadzobníky s upravenou výškou poplatkov. Niektoré narástli až dvojnásobne.

13.07.2017 | Zuzana Kollárová

Úraz na dovolenke vám môže zruinovať rozpočet

Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.

12.07.2017 | Martina Kláseková