Téma: Financie

Štát úplne prekope pomoc mladým hypodlžníkom, dostanú menej

Štátna podpora úverov na bývanie by sa mala po rokoch zmeniť. Aj keď sú úvery na bývanie na Slovensku historicky najlacnejšie a banky ich úročia menej, než je priemer v eurozóne, štát svoju politiku podpory bývania roky nemenil. Hypotéky dotuje rovnako ako v čase, keď boli trojnásobne drahšie.

23.06.2017 | Gazduj.sk

Práca na skúšku je nelegálna

V poslednom čase sa v praxi rozmohol fenomén tzv. práce na skúšku. Potenciálny zamestnávateľ príjme uchádzača o zamestnanie na niekoľko hodín alebo dní bez toho, aby s ním uzatvoril pracovnú zmluvu alebo písomnú dohodu o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru.

19.06.2017 | Gazduj.sk

Zvýhodnená hypotéka pre mladých bude od júla menej dostupná 1

Ak rozmýšľate nad hypotékou pre mladých, mali by ste vedieť, že už len do konca júna platí pre mladých historicky najvyššia hranica príjmu, a to 1 287 eur.

07.06.2017 | Zuzana Kollárová

Európsky preukaz negarantuje bezplatné ošetrenie v cudzine 8

Dovolenku, na ktorú ste sa tešili celý rok, vám môže poriadne skomplikovať choroba alebo úraz. Čo vás môže ochrániť od nepríjemností a nečakaných výdavkov v zahraničí?

05.06.2017 | Zuzana Kollárová

Práca či brigáda v zahraničí: Viete o svojich povinnostiach?

Leto je príležitosťou zarobiť si na brigáde v zahraničí. Brigádnik by však nemal zabudnúť, že na Slovensku má povinnosti voči zdravotnej či Sociálnej poisťovni. V niektorých prípadoch sa musí z poistenia na Slovensku odhlásiť.

05.06.2017 | Zuzana Kollárová

Hotovosť vs. karta: čím je výhodnejšie platiť v zahraničí? 2

Ak sa chystáte sa na dovolenku, pred cestou by ste si mali v prvom rade ujasniť, koľko hotovosti si zoberiete so sebou, aké poplatky a za čo vám banka môže účtovať. Veľa závisí od toho, či idete do krajiny EÚ alebo budete oddychovať mimo eurozóny.

29.05.2017 | Zuzana Kollárová

Vyplatená exekúcia môže byť pre získanie hypotéky veľkou prekážkou

Vo februári som mal exekučné konanie, výsledkom ktorého bolo vyplatenie celej dlžnej sumy a príslušných trov. Teraz by som si chcel vybaviť hypotéku. Zistí banka, že bolo voči mne vedené exekučné konanie a schváli mi hypotekárny úver?

23.05.2017 | Gazduj.sk

Nevydarený potomok: Dá sa vydediť aj po smrti matky?

Sme traja dediči – dve dcéry a syn – po našej zosnulej matke. Majetok sme zdedili rovným dielom a rozhodnutie o dedičstve je už právoplatné. Po konaní sme sa zišli so zámerom dohodnúť sa ako so zdedeným majetkom naložíme.

22.05.2017 | Gazduj.sk

Podvodníci v mene UniCredit Bank rozposielajú falošné výzvy

Nepravý email s podpisom banky upozorňuje klientov na zablokovanie účtu. V skutočnosti ide o nástrahu, ktorá má od nich vylákať citlivé údaje.

09.05.2017 | Lenka Sameková

Mamičkám štát pridal od mája 10 eur na rodičovskom príspevku

Legislatíva nezakazuje rodičovi pracovať či podnikať na rodičovskej dovolenke. Rodič môže zároveň poberať rodičovský príspevok.

08.05.2017 | Zuzana Kollárová

Nezamestnaní, pozor: Od mája sa sprísňuje práca na dohodu

Práca na dohodu sa zneužíva. Povedal si to minister práce Ján Richter a presadil schválenie novely zákona o službách zamestnanosti, ktorá tomu má zabrániť.

29.04.2017 | Zuzana Kollárová

Odklepnutú hypotéku nemusíte začať čerpať okamžite

Ak si vybavujete hypotekárny úver, nemusíte ho čerpať okamžite. V prípade kúpy nehnuteľnosti máte na to približne 7 mesiacov.

27.04.2017 | Gazduj.sk