Téma: Financie

Bezplatné účty pre študentov nemusia byť úplne zadarmo

Ani študentské účty a balíky, ktoré banky propagujú ako bezplatné, nemusia byť v skutočnosti zadarmo. Za niektoré služby vyberajú banky poplatky aj od študentov.

03.08.2017 | Zuzana Kollárová

Záznam do úverového registra môžete dostať aj za nesplácanie kreditky

Banka mi práve zamietla hypotekárny z dôvodu záznamu v úverovom registri. Avšak ja žiadny úver nemám a nikdy som nič nesplácal. Z času na čas sa mi stane, že nezaplatím načas faktúru od mobilného operátora. Ako je možné, že mi v banke tvrdia, že nemám čistý úverový register?

28.07.2017 | Gazduj.sk

Pozor na podozrivú správcovskú spoločnosť

Národná banka Slovenska upozorňuje ľudí na činnosť spoločnosti Atlantic Global Asset Management so sídlom na Kapverdských ostrovoch. Ponúka ľuďom investičné produkty bez toho, aby mala na túto činnosť povolenie. Láka na vysoký výnos.

27.07.2017 | Martina Kláseková

Z poistiek vo vybrakovanom Rapid life sa klientom ešte môžu ujsť peniaze. Ako na to? 2

Životná poisťovňa Rapid life, známa aj pod pôvodným názvom Prvá česko-slovenská poisťovňa, smeruje do bankrotu s niekoľkomiliónovou „sekerou“. Aj keď v nej neostal takmer žiadny majetok a ani peniaze, šanca, že sa klienti dostanú k odškodneniu, nie je úplne stratená.

19.07.2017 | Lenka Sameková

Rapid life zbankrotuje, manažéri v poisťovni nenechali takmer nič

Po rokoch ťahaníc a kontrol skončí košická poisťovňa Rapid Life v bankrote. Nútená správkyňa Irena Sopková nenašla v poisťovni takmer žiadny majetok, aby mohla riadne vyplácať klientov. V takomto prípade jej zákon ukladá povinnosť vyhlásiť konkurz.

19.07.2017 | Gazduj.sk

Milionár prezradil, ako ľudia úplne neefektívne premrhajú väčšinu peňazí

Namiesto lacného Rumuna nemecké auto na splátky stojace pred panelákom, zbytočne veľký byt v predraženej novostavbe a na obed štvoreurové latte a obed za desinu. Prípadne život na voľnej nohe úplne bez záväzkov, cestovanie a užívanie si života.

18.07.2017 | Tomáš Czwitkovics

Banky prepisovali cenníky, zdraželi najmä služby na pobočkách 1

Klienti OTP Banky, Poštovej banky, Sberbank, Prima Banky, UniCredit Bank, Tatra banky a Slovenskej sporiteľne by mali spozornieť. Od 1. júla vstupujú postupne do platnosti nové sadzobníky s upravenou výškou poplatkov. Niektoré narástli až dvojnásobne.

13.07.2017 | Zuzana Kollárová

Úraz na dovolenke vám môže zruinovať rozpočet

Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.

12.07.2017 | Martina Kláseková

Hypotéka pre mladých po novom: V čom spočívajú jej plusy a mínusy

Rezort financií predstavil tesne pred letnými prázdninami legislatívny návrh zmien v daňovej oblasti s dopadom na hypotéky pre mladých. Daňovníci splácajúci hypotekárny úver si budú môcť zahrnúť do daňových výdavkov 50 percent zo zaplatených úrokov, najviac však do výšky 400 eur za zdaňovacie obdobie.

10.07.2017 | Gazduj.sk

Ako vyberať v cudzine hotovosť lacnejšie

Okrem nevyhnutného predpokladu, že karta musí byť platná, je dobré uistiť sa, ktoré služby s ňou súvisiace má klient v balíčku aj v zahraničí. A najmä či môže kartou platiť u obchodníkov bez obmedzenia.

06.07.2017 | Gazduj.sk

9 bizarných podvodov od klientov Allianzu a Generali

Komerčné poisťovne registrujú tisíce pokusov o podvod a každým rokom ich počet narastá. Vybrali sme kuriózne prípady, ktorými sa snažili získať peniaze klienti Allianz – Slovenskej poisťovne a Generali Poisťovne.

04.07.2017 | Gazduj.sk

Štát úplne prekope pomoc mladým hypodlžníkom, dostanú menej

Štátna podpora úverov na bývanie by sa mala po rokoch zmeniť. Aj keď sú úvery na bývanie na Slovensku historicky najlacnejšie a banky ich úročia menej, než je priemer v eurozóne, štát svoju politiku podpory bývania roky nemenil. Hypotéky dotuje rovnako ako v čase, keď boli trojnásobne drahšie.

23.06.2017 | Gazduj.sk