Téma: Financie

VÚB, Sberbank a Privatbanka zavádzajú od apríla nové cenníky 2

Ďalšie slovenské banky si povedali, že prišiel čas, aby prehodnotili to, koľko pýtajú od svojich klientov za svoje služby. Treba povedať, že tí si vo väčšine prípadov budú musieť priplatiť. Najväčšie zmeny sa týkajú zliav z poplatkov za balíky služieb.

17.02.2017 | Zuzana Kollárová

Ako lepšie zhodnotiť investície v druhom pilieri

V týchto dňoch sporiteľom, ktorí sa zapojili do II. piliera, prichádzajú domov ich pravidelné ročné výpisy z osobných účtov. Mnoho ľudí výpisom nevenuje veľkú pozornosť, prípadne sú znechutení z nízkych výnosov.

16.02.2017 | Marek Jančík

ČSOB, Fio banka a Tatra banka menia sadzobníky. Pozrite sa ako 2

Vo februári vstupujú do platnosti nové cenníky ČSOB, Fio banky a Tatra banky. Za čo si po novom priplatíte? Zostavili sme prehľad najdôležitejších zmien.

03.02.2017 | Zuzana Kollárová

Hypotéky s dlhou fixáciou - ako si medzi nimi vybrať? 3

Nič netrvá večne a tak aj súčasné nízke úrokové sadzby na hypotékach začínajú rásť. Prvou lastovičkou bola UniCredit Bank, ktorá od decembra zvyšuje sadzby na 5-, 7- a 10-ročné fixácie. Trojročnú zatiaľ ponechali na pôvodnej úrovni (od 1,19 %). UniCredit pritom patrí k bankám, ktoré medzi prvými ponúkali najnižšie sadzby.

30.12.2016 | Marek Jančík

Štyri menej známe spôsoby ako si finančne prilepšiť počas štúdia 3

Aj keď je denné štúdium na Slovensku bezplatné, mesačné náklady vysokoškoláka sa môžu vyšplhať na niekoľko stoviek eur. Nie každý má možnosť pracovať popri štúdiu. Ponúkam niekoľko na vlastnej koži overených tipov ako zlepšiť finančnú situáciu študenta.

21.12.2016 | Martin Császár

Hypotéky v roku 2017: Také lacné a dostupné ako teraz už nebudú

Ak si plánujete budúci rok zobrať hypotéku, počítajte s prísnejšími podmienkami. Banky sa musia od 1. marca 2017 prispôsobiť pravidlám, ktoré im nadiktovala Národná banka SR.

12.12.2016 | Zuzana Kollárová

Drobní akcionári Tesly Liptovský Hrádok majú šancu získať odchodné

Ak patríte medzi menšinových akcionárov spoločnosti Tesla Liptovský Hrádok, a.s., nasledujúce riadky by vás mali zaujímať. Naskytá sa totiž príležitosť zameniť akcie za finančnú hotovosť, ktorá sa už možno nebude opakovať.

06.12.2016 | Martin Császár

Podmienky pre hypotéky sa sprísnia. Komu sa oplatí poponáhľať?

Rok 2016 sa nesie v znamení ďalšieho rastu objemu poskytnutých hypotekárnych úverov, ako aj pomerne výrazného zníženia úrokových sadzieb. Je to spôsobené jednak nízkymi sadzbami Európskej centrálnej banky, ako aj novým zákonom, ktorý zjednodušil refinancovanie úverov.

06.12.2016 | Marek Jančík

Nadpriemerne zarábajúci dostanú od januára vyššie nemocenské

Ak zarábate 1287 eur a viac, od nového roka máte nárok na vyššiu nemocenskú dávku. Ide o „bolestné“ od Sociálnej poisťovne za nárast odvodov.

25.11.2016 | Zuzana Kollárová

Pripravte sa na zdražovanie poistiek, nový odvod je schválený 6

Poisťovne odvádzajú v súčasnosti z povinného zmluvného poistenia (PZP) áut 8 percent. Od januára bude štát takýto odvod vyberať zo všetkých nových neživotných poistiek. To znamená, ak si poistíte napríklad dom, v novom roku vás poistka vyjde drahšie. Zmeny poslanci v utorok schválili v novele zákona o poisťovníctve.

23.11.2016 | Zuzana Kollárová

Ako sa zmení materské, ošetrovné a úrazová dávka v roku 2017 25

Mamičky, ktoré pôjdu na materskú dovolenku v novom roku a zarábajú najmenej 1287 eur, dostanú od Sociálnej poisťovne vyššie materské. V roku 2017 porastie aj výška ošetrovného a úrazovej dávky. Nebude to však zadarmo.

21.11.2016 | Zuzana Kollárová

7 varovných znakov, že pravdepodobne prídete o vložené peniaze 1

V poslednej dobe sa takmer denne stretávam s rôznymi „najväčšími investičnými príležitosťami 21. storočia". Spoločné majú len to, že takými určite nie sú.

15.11.2016 | Martin Császár