Téma: Energie

Energie flickr.com / Alan Cleaver

Všetko o energiách v domácnosti. Úspory okamžité a dlhodobé, návratnosť investícií do úsporných opatrení.

Zelená domácnostiam prerozdelí budúci rok posledné poukážky

V roku 2018 vydá Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v rámci projektu Zelená domácnostiam poukážky v hodnote minimálne 13 miliónov eur. O podporu na fotovoltaické inštalácie sa budú môcť domácnosti v mimobratislavských regiónoch uchádzať v dvoch kolách.

28.11.2017 | Zuzana Kollárová

Drobné investície, ktorými ušetríte veľkú časť vášho rozpočtu 2
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Niekedy aj malá drobnosť dokáže výrazným spôsobom znížiť výšku vašich výdavkov. Investície do týchto vecí sa vám veľmi rýchlo vrátia a vy začnete okamžite šetriť.

23.11.2017 | PR servis

Aké vykurovanie vyjde rodinné domy najlacnejšie 3

Vykurovanie zemným plynom je po zohľadnení výdavkov na energiu, údržbu a investície v rodinných domoch najlacnejšie. U novostavieb vychádza najlacnejšie teplovzdušné a vodné vykurovanie. Vyplýva to z analýzy Rakúskej energetickej agentúry.

15.11.2017 | Gazduj.sk

Jednoduchý test nabitia batérií. Uveríte, že to funguje? 1

Ak chcete zistiť, či je alkalická AA batéria už vybitá alebo ešte dobrá, pustite ju na stôl z výšky približne 40 centimetrov. Ak vôbec neodskočí alebo odskočí len minimálne, je plne nabitá. Ak odskočí vysoko alebo dokonca viackrát, ostáva v nej menej ako polovica kapacity.

04.10.2017 | Gazduj.sk

Chcete ušetriť na teple? Zmeňte rozpočítavanie 3

Suma účtov za teplo a spotrebovanú vodu v domových bytoch závisí nielen od toho, aká studená bude zima a od schopnosti nášho šetrenia, ale aj od toho, akým spôsobom sa majitelia bytov dohodnú na rozúčtovaní nákladov na bývanie.

27.09.2017 | Zuzana Kollárová

Medzi žiadateľmi o zelené poukážky odhalili kontroly špekulantov

Poukážky na zelené zariadenia prepláca Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) po kontrole kompletnej dokumentácie alebo až po preverení inštalácie priamo v domácnosti. Niektorí žiadatelia na to doplatili.

30.08.2017 | Zuzana Kollárová

VSE vedie nekalú kampaň proti zmene dodávateľa elektriny, tvrdí združenie 4

Najväčší dodávateľ elektriny na východnom Slovensku - Východoslovenská energetika (VSE) používa agresívne obchodné praktiky. Tvrdí to Európsky inštitút pre ochranu spotrebiteľa a právny štát (EICP).

23.08.2017 | Zuzana Kollárová

Poukážky na zelené zariadenia sa míňajú lepšie ako vlani

Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre sa zásadná zmena podmienok prerozdeľovania poukážok v projekte Zelená domácnostiam oplatila. Častejšie kolá s menším množstvom vyčlenených prostriedkov sa prejavili na náraste počtu preplatených žiadostí.

14.08.2017 | Zuzana Kollárová

5 praktických tipov, ako sa dá ušetriť na elektrine 2
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Inzercia | Faktúra za elektrinu je každoročným strašiakom mnohých domácností. S modernými spotrebičmi to tak už nemusí byť. Nové funkcie vám ušetria energiu aj veľa nervov. Inšpirujte sa tipmi od Barbary Vopaleckej, produktovej špecialistky zo Stredoslovenskej energetiky.

07.07.2017 | PR servis

Od septembra Brusel opäť zníži príkon vysávačov 7

V súčasnosti si ešte môžete kúpiť vysávače s 1600-wattovým motorom, obchody ich už však dopredávajú. Donedávna pritom priemerný príkon predávaných modelov dosahoval približne 1800 wattov.

30.05.2017 | Zuzana Kollárová

Bezplatná aplikácia radí, ako skrotiť náklady na energie v domácnosti 12

V západnej Európe tvoria náklady na energie približne 7 percent rodinného rozpočtu, na Slovensku je to viac – 15 až 20 percent. Každá úspora na energiách je plus pre rodinný rozpočet. Aby ste dokázali ušetriť na energiách, mali by ste mať najskôr prehľad o vašej spotrebe a nákladoch na energie.

25.05.2017 | Zuzana Kollárová

Každý, kto platí menej za teplo, nie je automaticky zlodej

Najväčšou položkou v ročnom vyúčtovaní za bývanie sú náklady na teplo. Tvoria vyše 60 percent. A najväčšie spory okolo vyúčtovania sa týkajú tiež tepla.

25.05.2017 | Zuzana Kollárová