Téma: Cestovanie

Cestovanie freeimages.com / emsago

Čo by ste mali vedieť skôr ako nasadnete na bicykel

Jazda na bicykli môže byť za istých okolností nebezpečnejšia, než si myslíte. Ak sa vydávate na cesty na dvoch kolesách, mali by ste dôkladne poznať tieto základne veci.

22.06.2017 | Gazduj.sk

Aerolínie kšeftujú so slepými letenkami. Lákajú na cenu

Takzvaný „Blind booking“ je opakom dopodrobna naplánovanej dovolenky a systém cestovania určený len pre spontánne povahy. Až do konca rezervačného procesu totižto zákazník netuší, do akej krajiny si objednáva letenku. Výhodou slepých leteniek je hlavne cena.

15.06.2017 | Gazduj.sk

Prerušenie diplomatických stykov s Katarom môžu pocítiť dovolenkári

Pre prerušenie diplomatických stykov niektorých arabských štátov s Katarom sú od 6. júna uzatvorené všetky pozemné, námorné a letecké hraničné priechody medzi týmito štátmi na jednej strane a Katarom na strane druhej.

07.06.2017 | Gazduj.sk

V ktorých destináciách vyžmýkate stoeurovku lepšie ako doma

Kúpyschopnosť Slovákov sa zvyšuje a preto rastie aj záujem o drahšie európske destinácie ako Rakúsko, Švajčiarsko či Taliansko. UniCredit Bank sa pred tohtoročnou dovolenkovou sezónou pozrela na to, kde si za „slovenskú" stoeurovku môžeme dovoliť najviac.

31.05.2017 | Zuzana Kollárová

Dovolenka trochu inak. Vybrali sme tipy na letné cestovanie po Slovensku

Relax vo vlastnej krajine nie je pre väčšinu dovolenkujúcich našincov dovolenkou prvej voľby, teda tou hlavnou. Kratšie pobyty sú však čoraz populárnejšie. Veď aj podľa štatistík stúpa počet prenocovaní domácej klientely v slovenských hoteloch v percentách posledné roky dvojciferne.

29.05.2017 | Gazduj.sk

Na cestovanie štátnym osobákom bude stačiť mobil

Dlhé rady pred pokladňami na vlakových staniciach by sa mohli stať minulosťou. Železničná spoločnosť Slovensko od 11. júna zavádza na celom Slovensku SMS lístok na cestovanie vlakom. Nanešťastie, zatiaľ len vo všetkých osobných vlakoch.

24.05.2017 | Gazduj.sk

Ako ušetriť na dovolenke? Otehotnite

Európa starne, detí sa rodí čoraz menej. Čo s tým? Riešenia by pravdepodobne mali hľadať „tí hore“ v sociálnej politike. Kým sa tak stane, sú tu súkromné iniciatívy.

16.05.2017 | Gazduj.sk

Tipy na letnú dovolenku bez davov turistov

Na úvod jedna možno nie potešujúca správa. Ak sa chystáte na rodinnú dovolenku k moru cez školské prázdniny a vaším vysnívaným cieľom nie je Turecko či Tunisko, mali by ste ju mať už dávno objednanú.

15.05.2017 | Gazduj.sk

Jedlo v lietadle? Na servírovanie čaká aj päť dní

Známy britský šéfkuchár Gordon Ramsay upozornil, že by jedlo na palube lietadla nikdy nejedol. Vie prečo, jedlo určené na podávanie počas letov sám roky pripravoval. Pokrmy sa varia vo veľkom a často tak, aby vydržali v chladničke takmer celý týždeň.

04.05.2017 | Gazduj.sk

Diaľnicou D1 cez víkend neprejdete, výstavba mosta odstaví premávku

Vodičov, ktorí sa chystajú v sobotu alebo v nedeľu prechádzať diaľnicou medzi Bratislavou a Trnavou, zabrzdia dopravné obmedzenia. Úsek od Blatného až po Voderady bude úplne neprejazdný.

28.04.2017 | Lenka Sameková

Eldoráda pre zlodejov: Na ktorých miestach v zahraničí treba byť ostražitý

Kde sa turisti najviac obávajú kriminality? Existujú neslávne známe miesta, ako je venezuelský Caracas alebo juhoafrické Kapské Mesto, kam však zase toľko turistov nejazdí, napísal novozélandský portál Stuff.co.nz. A potom sú miesta, ktoré turistov priťahujú – a s nimi aj zlodejov.

24.04.2017 | Gazduj.sk

Od piatka sa na letiskách sprísnia kontroly, počítajte s dlhším čakaním

Na slovenských medzinárodných letiskách a aj hraničných priechodoch s Ukrajinou sa spustia kontroly všetkých cestujúcich prekračujúcich schengenskú hranicu. Nové pravidlá vstupujú do platnosti od piatka 7. apríla 2017.

06.04.2017 | Gazduj.sk