Téma: Cestovanie

Cestovanie freeimages.com / emsago

Spojené štáty nepúšťajú turistov na Kubu, varuje ministerstvo

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí upozorňuje, že federálne predpisy Spojených štátov amerických zakazujú ich občanom ako aj cudzincom cestovanie na Kubu za účelom turistiky. Zákaz sa vzťahuje na každého, kto sa nachádza v Spojených štátoch.

12.08.2017 | Gazduj.sk

Príliš dlhá dovolenka nemá zmysel

Ľudský mozog má tendenciu si spomenúť len na zážitky, ktoré sú nové a vymykajú sa stereotypu. Podľa psychológa a behaviorálneho ekonóma Daniela Kahnemana, ak sa príbeh vášho života v priebehu času nezmení, je menej pravdepodobné, že si zapamätáme určité detaily.

26.07.2017 | Gazduj.sk

Letušky prezradili, čo by si ľudia v lietadle radšej nemali objednávať

Letušky a stevardi sa musia počas letu vysporiadať s množstvom problémov, od plačúcich detí, cez ustrašených, nepríjemných či zmätených cestujúcich až po pasažierov, ktorí nadmerne holdujú alkoholu zadarmo.

20.07.2017 | Gazduj.sk

Wizz Air zväčší batožinu, za ktorú sa neplatí

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air od konca októbra zväčší veľkosť bežnej palubnej batožiny, za ktorú pasažieri neplatia, oznámila v stredu firma v tlačovej správe. Doteraz mohli cestujúci na palubu zadarmo s batožinou s veľkosťou 40 x 30 x 18 centimetrov, od 29. októbra sa rozmer zväčší na 55 x 40 x 23 cm.

19.07.2017 | Gazduj.sk

Aké veľké „vreckové" si treba pred dovolenkou rezervovať na účte 1

Aj keď si dovolenkári väčšinou uhradia ubytovanie, dopravu a často i stravu vopred, aj tak v zahraničí míňajú ďalšie peniaze. Analytici Poštovej banky zisťovali, kde a koľko zaplatili dovolenkári kartou vlani a na základe zozbieraných údajov vypočítali priemernú sumu, ktorú by si mali výletníci pripraviť na účte.

18.07.2017 | Martina Kláseková

Tipy pre dovolenkárov, ktorí sa chystajú do Chorvátska autom

Aj tohtoročnú sezónu smerujú k Jadranskému moru tisícky turistov vlastnými autami. Ak medzi nich patríte, nasledujúce tipy by ste si určite mali založiť do cestovnej príručky.

14.07.2017 | Zuzana Kollárová

Ministerstvo upozorňuje turistov na európske krajiny, v ktorých hrozia útoky

Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) aktualizovalo cestovné odporúčania pre viacero krajín, medzi nimi i európske štáty, konkrétne Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Belgicko a Taliansko. Pre všetky štyri krajiny platí stupeň odporúčania 1, teda upozornenie, respektíve varovanie.

03.07.2017 | Gazduj.sk

Rím vyháňa vyprahnutých turistov z fontán, mastné pokuty nezaberajú

Je parné popoludnie, deň ako stvorený na kúpanie. Vtom si Mario Messina všimne niekoľkých turistov pohybujúcich sa nebezpečne blízko tyrkysovej vody a päťkrát krátko pískne na píšťaľku. „Poďte dole,“ hovorí smerom k žene, ktorá sa nakláňa cez okraj a skúša teplotu vody.

01.07.2017 | Gazduj.sk

Desať vecí, na ktoré si treba dať pozor pred odletom na dovolenku

Pred odletom na letnú dovolenku by sa cestujúci mali vystríhať viacerých vecí. Môže sa im totiž stať, že cesta za vytúženým letným relaxom pri mori sa inak skončí už v odletovej hale.

30.06.2017 | Gazduj.sk

Čo by ste mali vedieť skôr ako nasadnete na bicykel

Jazda na bicykli môže byť za istých okolností nebezpečnejšia, než si myslíte. Ak sa vydávate na cesty na dvoch kolesách, mali by ste dôkladne poznať tieto základne veci.

22.06.2017 | Gazduj.sk

Aerolínie kšeftujú so slepými letenkami. Lákajú na cenu

Takzvaný „Blind booking“ je opakom dopodrobna naplánovanej dovolenky a systém cestovania určený len pre spontánne povahy. Až do konca rezervačného procesu totižto zákazník netuší, do akej krajiny si objednáva letenku. Výhodou slepých leteniek je hlavne cena.

15.06.2017 | Gazduj.sk

Prerušenie diplomatických stykov s Katarom môžu pocítiť dovolenkári

Pre prerušenie diplomatických stykov niektorých arabských štátov s Katarom sú od 6. júna uzatvorené všetky pozemné, námorné a letecké hraničné priechody medzi týmito štátmi na jednej strane a Katarom na strane druhej.

07.06.2017 | Gazduj.sk