Téma: Cestovanie

Cestovanie freeimages.com / emsago

Ako ušetriť na dovolenke? Otehotnite

Európa starne, detí sa rodí čoraz menej. Čo s tým? Riešenia by pravdepodobne mali hľadať „tí hore“ v sociálnej politike. Kým sa tak stane, sú tu súkromné iniciatívy.

16.05.2017 | Gazduj.sk

Tipy na letnú dovolenku bez davov turistov

Na úvod jedna možno nie potešujúca správa. Ak sa chystáte na rodinnú dovolenku k moru cez školské prázdniny a vaším vysnívaným cieľom nie je Turecko či Tunisko, mali by ste ju mať už dávno objednanú.

15.05.2017 | Gazduj.sk

Jedlo v lietadle? Na servírovanie čaká aj päť dní

Známy britský šéfkuchár Gordon Ramsay upozornil, že by jedlo na palube lietadla nikdy nejedol. Vie prečo, jedlo určené na podávanie počas letov sám roky pripravoval. Pokrmy sa varia vo veľkom a často tak, aby vydržali v chladničke takmer celý týždeň.

04.05.2017 | Gazduj.sk

Diaľnicou D1 cez víkend neprejdete, výstavba mosta odstaví premávku

Vodičov, ktorí sa chystajú v sobotu alebo v nedeľu prechádzať diaľnicou medzi Bratislavou a Trnavou, zabrzdia dopravné obmedzenia. Úsek od Blatného až po Voderady bude úplne neprejazdný.

28.04.2017 | Lenka Sameková

Eldoráda pre zlodejov: Na ktorých miestach v zahraničí treba byť ostražitý

Kde sa turisti najviac obávajú kriminality? Existujú neslávne známe miesta, ako je venezuelský Caracas alebo juhoafrické Kapské Mesto, kam však zase toľko turistov nejazdí, napísal novozélandský portál Stuff.co.nz. A potom sú miesta, ktoré turistov priťahujú – a s nimi aj zlodejov.

24.04.2017 | Gazduj.sk

Od piatka sa na letiskách sprísnia kontroly, počítajte s dlhším čakaním

Na slovenských medzinárodných letiskách a aj hraničných priechodoch s Ukrajinou sa spustia kontroly všetkých cestujúcich prekračujúcich schengenskú hranicu. Nové pravidlá vstupujú do platnosti od piatka 7. apríla 2017.

06.04.2017 | Gazduj.sk

Občerstvenie nie je ospravedlnením za meškanie letu kvôli poruche 1

Mešká vám let viac ako tri hodiny z dôvodu technickej poruchy na lietadle? Nedajte sa odbiť bagetou.

16.03.2017 | Lenka Sameková

Nemecká vláda schválila diaľničné mýto pre osobné autá

Vodiči osobných áut musia počítať s tým, že budú od roku 2018 alebo 2019 platiť za jazdu na nemeckých diaľniciach. Príslušný návrh na zavedenie mýtneho pre osobné vozidlá v stredu schválila nemecká vláda, informovalo na Twitteri ministerstvo dopravy.

25.01.2017 | Gazduj.sk

Na čo si dať pozor pred lyžovačkou v zahraničí 4

Bez prilby a s cestovným poistením k platobnej karte na zahraničných svahoch veľa riskujete. Úraz na zjazdovke vám môže zruinovať nielen zdravie, ale aj peňaženku.

28.12.2016 | Zuzana Kollárová

Diaľničné známky v Európe v roku 2017 - prehľad cien 3

Motoristi si kvôli používaniu európskych diaľnic a rýchlostných ciest v roku 2017 nebudú musieť siahať hlbšie do vrecka. Diaľničné nálepky mierne zdražejú iba v Rakúsku a o pár dinárov stúpne aj mýtne v Srbsku. Nad nemeckým mýtom zatiaľ visí otáznik.

19.12.2016 | Lenka Sameková

Pre vianočnú nádielku cestujúcich pribrali železnice 24 vlakov

Na tradičný nátresk sa železnice aj tento pripravujú bonusovými spojmi. Pred vianočnými sviatkami a v prvých dňoch budúceho roka vypravia 24 posilových vlakov a pridajú vyše sto vozňov k vlakom rôznych kategórií.

12.12.2016 | Gazduj.sk

EÚ odobrila Nemcom diaľničné mýto. Najviac si priplatia staré autá

Európska komisia Nemcom odklepla upravený plán na zavedenie mýtneho pre osobné autá v Nemecku. Oznámila to eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová po stretnutí s nemeckým ministrom dopravy Alexandrom Dobrindtom.

02.12.2016 | Gazduj.sk