Téma: Bývanie

Bývanie freeimages.com / thea0211

Môže nový majiteľ nehnuteľnosti odhlásiť trvalý pobyt predošlému?

Dve eseročky kupujú do podielového spoluvlastníctva nehnuteľnosť ako sídlo firmy v pomere spoluvlastníckych podielov 1/2:1/2. Nehnuteľnosť vlastnia v súčasnosti dvaja spoluvlastníci fyzické osoby, každý v pomere pol na pol. Obidvaja aktuálni vlastníci majú na adrese registrovaný trvalý pobyt.

26.06.2017 | Gazduj.sk

Návod pre kutilov: Ako vyhnať zápach z toalety

Ako zariadiť, aby sa zo splachovacej toalety nešírili nepríjemné pachy do okolia? Vyriešiť ich odsávanie sa dá priamo z miesta, kde vznikajú - z WC misy.

20.06.2017 | lekardv

Europoslanci uplietli bič na výrobcov spotrebičov s krátkou životnosťou

Tlačiareň, ktorá zlyhá po pár mesiacoch používania, štrajkujúci holiaci strojček s nedostupnými náhradnými dielmi alebo nefunkčný notebook, ktorý sa ani neoplatí posielať do servisu. Staviť na životnosť spotrebičov je skrátka veľký hazard. Európska komisia má v rukách balíček opatrení, ktorý to má zmeniť.

14.06.2017 | Lenka Sameková

Otázky a odpovede: Ročné vyúčtovanie bývania

Máte už ročné vyúčtovanie za bývanie? Správca vám ho mal doručiť do 31. mája. V našej poradni sa dozviete, ako riešiť najčastejšie problémy spojené s bývaním.

08.06.2017 | Zuzana Kollárová

Vlastníkom bytov hrozí, že sa budú skladať na dlhy susedov

Vlastníkom bytov podľa výkonnej riaditeľky Združenia bytového hospodárstva na Slovensku Anny Krajčiovej hrozí, že sa budú skladať na dlhy svojich susedov. Ako v utorok povedala, stane sa tak v prípade schválenia zmeny v katastrálnom zákone, ktorú navrhuje Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky (ÚGKK).

31.05.2017 | Gazduj.sk

Nesplachujte peniaze v pitnej vode, zostrojte si eko-umývadlo 12

Bežný človek spotrebuje za deň podľa údajov Slovenskej technickej univerzity 30 až 50 litrov vody len na splachovanie toalety. Pritom ide o kvalitnú o pitnú vodu. Ukážeme vám návod, ako ju využiť viackrát - na umývanie aj na splachovanie.

15.01.2017 | DIYgirl

V hlavnej úlohe starý nábytok: Vyrobte si úložný priestor na topánky

Zimné obdobie so sebou prináša starosti s utieraním špinavých stôp od topánok, ktoré si hocikto nemôže dovoliť voľne pohodiť pred vchodové dvere. Existuje však aj nenáročný a navyše lacný spôsob ako sa vyhnúť roznášaniu nečistôt po podlahe.

02.01.2017 | Romana@

Ikea testuje nové materiály, chce sa vyhnúť zdražovaniu nábytku 1

Oslabovanie libry od júnového referenda, v ktorom Briti zahlasovali za odchod Spojeného kráľovstva z EÚ, ohrozuje ceny nábytku Ikea vo Veľkej Británii. Reťazec hľadá možnosti ako by sa vyhol zdražovaniu.

08.12.2016 | Lenka Sameková

Na rekonštrukciu balkónov sa musia zložiť aj bezbalkónové byty 1

Domová schôdza, na ktorej si mali vlastníci bytov odhlasovať pôžičku na rekonštrukciu balkónov, rozdelila susedov na dva tábory. Proti splácaniu úveru protestuje menej početná skupina bytov, ktorá balkóny nemá.

25.11.2016 | Lenka Sameková

6 dôvodov, prečo uprednostniť podnájom pred vlastným bývaním 13

Aj vy patríte medzi tých, ktorí sa rozhodujú, či ďalej platiť nájom alebo si zaobstarať vlastné bývanie? Nasledujúcich šesť faktov vás prinúti zamyslieť sa, prečo môže byť lepšie prikloniť sa k podnájmu.

07.11.2016 | Martin Császár

Čistíte si komín sami? Veľa riskujete 8

Čistiť a kontrolovať komíny nemusí výlučne iba odborník. Podľa zákona o ochrane pred požiarmi si údržbu teoreticky môžete urobiť sami. Potvrdenie od kominára či revízneho technika vám však bude chýbať v prípade, ak zanedbaným komínom spôsobíte požiar.

02.11.2016 | Zuzana Kollárová