Téma: Bývanie

Bývanie freeimages.com / thea0211

Nesplachujte peniaze v pitnej vode, zostrojte si eko-umývadlo 12

Bežný človek spotrebuje za deň podľa údajov Slovenskej technickej univerzity 30 až 50 litrov vody len na splachovanie toalety. Pritom ide o kvalitnú o pitnú vodu. Ukážeme vám návod, ako ju využiť viackrát - na umývanie aj na splachovanie.

15.01.2017 | DIYgirl

V hlavnej úlohe starý nábytok: Vyrobte si úložný priestor na topánky

Zimné obdobie so sebou prináša starosti s utieraním špinavých stôp od topánok, ktoré si hocikto nemôže dovoliť voľne pohodiť pred vchodové dvere. Existuje však aj nenáročný a navyše lacný spôsob ako sa vyhnúť roznášaniu nečistôt po podlahe.

02.01.2017 | Romana@

Ikea testuje nové materiály, chce sa vyhnúť zdražovaniu nábytku 1

Oslabovanie libry od júnového referenda, v ktorom Briti zahlasovali za odchod Spojeného kráľovstva z EÚ, ohrozuje ceny nábytku Ikea vo Veľkej Británii. Reťazec hľadá možnosti ako by sa vyhol zdražovaniu.

08.12.2016 | Lenka Sameková

Na rekonštrukciu balkónov sa musia zložiť aj bezbalkónové byty 1

Domová schôdza, na ktorej si mali vlastníci bytov odhlasovať pôžičku na rekonštrukciu balkónov, rozdelila susedov na dva tábory. Proti splácaniu úveru protestuje menej početná skupina bytov, ktorá balkóny nemá.

25.11.2016 | Lenka Sameková

6 dôvodov, prečo uprednostniť podnájom pred vlastným bývaním 13

Aj vy patríte medzi tých, ktorí sa rozhodujú, či ďalej platiť nájom alebo si zaobstarať vlastné bývanie? Nasledujúcich šesť faktov vás prinúti zamyslieť sa, prečo môže byť lepšie prikloniť sa k podnájmu.

07.11.2016 | Martin Császár

Čistíte si komín sami? Veľa riskujete 8

Čistiť a kontrolovať komíny nemusí výlučne iba odborník. Podľa zákona o ochrane pred požiarmi si údržbu teoreticky môžete urobiť sami. Potvrdenie od kominára či revízneho technika vám však bude chýbať v prípade, ak zanedbaným komínom spôsobíte požiar.

02.11.2016 | Zuzana Kollárová

Police z Ikea sa môžu zrútiť. Reťazec vyzýva na vrátenie stojky

Máte doma policový systém, ktorý je upevnený v stojke Elvarli? Nábytkársky reťazec ju z neho odporúča odmontovať a odniesť do predajne. Vystavujete sa totiž riziku, že na vás police spadnú.

31.10.2016 | Gazduj.sk

Fotonávod: Vyrobte si vintage pohár za zlomok ceny z obchodov

Povýšiť poháre od zaváranín či kávy na vkusné vintage nádoby si nežiada špeciálne zručnosti a ani veľký rozpočet. Inšpirujte sa tipmi, s ktorými môžete konkurovať dózam z portálov s handmade výrobkami.

26.10.2016 | Lenka Sameková

Ako často treba čistiť komín a je nutné volať kominára? 30

Majitelia domov musia aspoň raz ročne (v niektorých prípadoch, v závislosti od technického riešenia, aj častejšie) zabezpečiť kontrolu komína. Túto povinnosť im ukladá novela zákona o ochrane pred požiarmi.

24.10.2016 | Zuzana Kollárová

Kupujete pracie prášky zásadne v XL baleniach? Robíte chybu 2

Medzi kompaktnými pracími práškami v malých baleniach a prostriedkami vo veľkých baleniach môžu byť priepastné rozdiely v kvalite. A to aj v prípadoch, že sú označené rovnakou značkou. Dokazujú to výsledky nemeckého testu, ktorý sa zameral na pracie prášky určené na farebný textil.

21.10.2016 | Lenka Sameková

Ako premeniť staré kusy nábytku na vkusné zariadenie balkónu

Aj s malými nákladmi sa dajú vytvoriť veľké veci. Stačia vám farby, štetec, pár kusov starého nábytku a trošku tvorivosti.

29.09.2016 | Romana@