Téma: Auto

Auto freeimages.com / craitza

Ako prepísať vozidlo z lízingovky na fyzickú osobu

Technická kontrola políciou pri zmene vlastníka motorového vozidla z lízingovej spoločnosti na držiteľa motorového vozidla nie je potrebná.

09.05.2017 | Gazduj.sk

Hanlivé gestá za volantom vás môžu vyjsť draho

Ak pri šoférovaní nedokážete ovládať svoje emócie, môže sa vám to vypomstiť. Polícia trestá pokutami vulgárne gestá a aj „vyblikávanie" pomalých vodičov.

03.05.2017 | Gazduj.sk

Ako usporiť na palive alebo čo sa môžeme učiť od Nemcov

V Európskej únii je dnes iba päť krajín, ktoré zisťujú a zverejňujú ceny pohonných hmôt (PHM) – Nemecko, Taliansko, Francúzsko, Španielsko a Portugalsko.

25.04.2017 | Gazduj.sk

Koniec zoškrabávaniu, Rakúsko konečne zavádza elektronické známky

Na rakúske diaľnice budú môcť vodiči od budúceho roka vyjsť aj bez diaľničnej známky na čelnom skle svojho vozidla. Rakúsky minister dopravy Jörg Leichtfried totiž predstavil elektronický registračný systém, vďaka ktorému sa budú môcť záujemcovia vylepovaniu známok na sklo úplne vyhnúť, informovala agentúra APA.

20.04.2017 | Gazduj.sk

Tipy ako neprísť o vodičský preukaz

K povinnej prestávke od šoférovania sa dá dopracovať veľmi ľahko a aj v triezvom stave. Poradíme vám, ako tomu predísť a ušetriť si čas opätovným získavaním vodičáku.

17.04.2017 | Gazduj.sk

Ako nakopnúť auto, ktoré v mrazoch neštartuje 10

Aj na Slovensku nastala arktická zima, ktorá ráno čo ráno testuje autobatérie. A každé ráno ich viacero zlyhá. Skôr než sa to stane tebe, buď pripravený a naštuduj si tento návod. Predpoveď počasia nehlási v dohľadnej dobe oteplenie.

19.01.2017 | Jozef Šebest

Zmeny na cestách: Rakúske radary nebudú striehnuť iba na rýchlosť 4

Európskych vodičov čaká tento rok viacero legislatívnych noviniek. Na sprísnené predpisy sa treba pripraviť najmä v Rakúsku a vo Francúzsku. Do platnosti vstupuje aj nové označovanie palív.

04.01.2017 | Gazduj.sk

Autolekárnička - ako využiť jej obsah po expirácii? 5

Autolekárnička má obmedzenú dobu životnosti - spravidla 2 roky, potom sa spravidla nahrádza novou. Chcel by som otvoriť diskusiu o tom ako hospodárne využiť jej obsah pred znehodnotením. Rád by som poznal údaj, či sa vôbec autolekárnička používa pri dopravných nehodách, keď RZP tam býva do niekoľkých minút. V niektorých krajinách nepatrí medzi "povinnú" výbavu dopravných prostriedkov - čo vy na to?

08.12.2016 | pekoto

Ako pred zimou otestovať chladiacu kvapalinu v aute

Zima prichádza a nemrznúca zmes v chladiči tvojho auta má... koľko vlastne rokov? Ak aj má viac ako odporúčané maximum dva roky, treba ju nutne vymeniť? Ponúkam niekoľko rád a tipov ako svojpomocne otestovať chladiacu zmes motora.

27.11.2016 | Jozef Šebest

Koľko zaplatíte za prihlásenie auta po novom

Ak plánujete v novom roku kúpu auta, pripravte sa na zmeny v prihlasovacích poplatkoch. O ich výške už nebude rozhodovať iba výkon motora, ale aj vek vozidla.

27.11.2016 | Zuzana Kollárová

Na zmenu PZP máte posledný deň. Počítajte so zdražovaním

Majitelia áut, ktorí majú uzatvorené povinné zmluvné poistenie (PZP) na kalendárny rok a chcú poisťovňu zmeniť, musia dať vo svojej poisťovni výpoveď zmluvy najneskôr šesť týždňov pred koncom roka, teda do 18. novembra. Mali by ale počítať s tým, že sa im môže zdvihnúť cena poistky.

18.11.2016 | Zuzana Kollárová

Celoročné pneumatiky? Jazdia horšie ako zimné aj letné, ukázal test 9

Hoci teploty zatiaľ dlhodobo neklesajú pod kritických sedem stupňov Celzia a do zákonom stanoveného termínu (15. novembra) ostáva ešte vyše mesiaca, obzerať sa po kvalitných zimných pneumatikách sa oplatí už teraz.

23.09.2016 | Gazduj.sk