Téma: Auto

Auto freeimages.com / craitza

Aj starí zábudlivci môžu dostať nižšiu pokutu za STK

Od nedele sa znížili pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu. Nižšiu pokutu môžu zaplatiť aj tí, ktorým platnosť vypršala ešte pred 20. májom

21.05.2018 | Gazduj.sk

Za zabudnutú STK zaplatíte menej. Čo musíte urobiť?

Zákonom upravujú pokuty za nepodrobenie vozidla technickej a emisnej kontrole v ustanovených lehotách

17.05.2018 | Gazduj.sk

Polícia varuje pred bosoráckymi praktikami na parkoviskách

Vodiči v Bratislave sa na parkoviskách môžu stretnúť s bosorkou a vešticou v jednom, ktorá ponúka pomoc so zbavením zakliatia. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

07.02.2018 | Gazduj.sk

Neuveriteľný pomocník, ktorý dokáže z auta vysať vlhkosť 1

Ak ťa trápi v aute vlhkosť, existuje rýchly a lacný recept, ako si s ňou poradiť. Dopredu upozorňujem, že musí ísť o vlhkosť prinesenú do auta napríklad na topánkach, či už vo forme snehu, ľadu, alebo vody. Havarijným stavom (napríklad poškodený tepelný výmenník, netesniace strešné okno, chýbajúce tesnenie dverí, povodeň) sa budeme venovať inokedy - náš recept na ne nestačí.

01.02.2018 | Jozef Šebest

Zase stojíte v zápche na diaľnici? Prečo NDS neoznámi, že sa stala nehoda

Aj niekoľkohodinové státie na diaľnici pre haváriu kamióna, zrážke kamióna s autom alebo reťazovej havárii viacerých áut. Takéto nehody začiatkom januára zablokovali diaľnicu D1 a D2. Pričom vodiči sa dnes na Slovensku dozvedia o nehode a majú možnosť sa jej vyhnúť, iba ak si zapnú dopravné správy či dopravnú aplikáciu.

12.01.2018 | Gazduj.sk

Švajčiarski ochrancovia spotrebiteľov žiadajú od VW odškodnenie 1

Švajčiarska organizácia na ochranu práv spotrebiteľov SKS žaluje nemecký automobilový koncern Volkswagen kvôli jeho emisnému škandálu. Požaduje odškodné pre zhruba 6 000 ľudí. Uviedla to šéfka SKS Sandra Stalderová.

02.01.2018 | Gazduj.sk

Diaľničné známky v Európe v roku 2018 - prehľad cien 2

Rakúske diaľničné nálepky opäť zdraželi, vodičom však už nemusia zavadzať na prednom skle. Na výber sú totiž prvýkrát aj elektronické známky. Novinky pripravilo pre vodičov aj Bulharsko či Rumunsko, ktoré výrazne zosekalo ceny.

13.12.2017 | Lenka Sameková

Ako sa vyhnúť pokute za neplatnú STK 15

Absolvovanie technickej a emisnej kontroly vozidla je v našich zemepisných šírkach povinné a vynucované hrozbou sankcie. Ako sa tejto pokute vyhnúť?

05.12.2017 | Jozef Šebest

Zmiernenie pokút za neplatnú emisnú a technickú kontrolu sa odkladá 5

Pokuty za neplatnú či chýbajúcu emisnú a technickú kontrolu sa zrejme znížia až v máji budúceho roku. Zmiernenie sankcií má po novom do praxe zaviesť až nový zákon o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorý v stredu poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli do druhého čítania.

29.11.2017 | Gazduj.sk

8 dôležitých faktov o používaní zimných pneumatík 3

Ohľadom používania zimných pneumatík osobnými autami vzniká niekoľko otázok. Odpovede na ne sme zhrnuli do ôsmich bodov. Samozrejme, v tejto téme sa nedá vyhnúť zovšeobecňovaniu, pretože výrobných postupov, zmesí a určení pneumatiky má každý výrobca niekoľko.

16.11.2017 | Jozef Šebest

Veľký prehľad používania zimných pneumatík v Európe

Dopravné predpisy v krajinách EÚ a Európy ako celku nie sú vôbec jednotné. Zostavili sme prehľad, ktorým vám pomôže zorientovať sa v odlišných nárokoch európskych krajín na vybavenie vozidla počas zimných mesiacov.

08.11.2017 | Jozef Šebest