Téma: Zo starého nové

Fotomanuál: Z vyradeného súdka komfortný príbytok pre sovy 2

Sezóna čerešní je v plnom prúde. A keďže som na čerešne alergický, vymyslel som si náhradný dôvod, prečo sa trepať na strom. Okrem iného preto, aby som konečne zužitkoval dva plastové súdky, uložené tri roky v pivnici.

21.06.2017 | Jozef Šebest

Fotonávod: Ako si poradiť s kosačkou, ktorá zapácha benzínom 2

Priprav si kus medeného káblika, vatovú tyčinku, kartón a skrutku do dreva. Ideme opravovať kosačku!

12.05.2017 | Jozef Šebest

Fotonávod: Ako vytuningovať staré dielenské lampy 4

Zrepasované svietidlá už síce nebudú tak dobre kúriť, ale o to lepšie svietiť s úspornými LED žiarovkami.

13.02.2017 | Jozef Šebest

Ako som zmajstroval akvárium za desatinu bežnej ceny

Medzi sviatkami starší syn neodbytne zatúžil po novom akváriu. Ibaže nové akvárium v rozumnej veľkosti pre začiatočníka (250 až 300 litrov) stojí od 1000 eur viac a použité asi polovicu. Takže som začal svoj „gerilový inžiniering“.

06.02.2017 | Jozef Šebest

V hlavnej úlohe starý nábytok: Vyrobte si úložný priestor na topánky 1

Zimné obdobie so sebou prináša starosti s utieraním špinavých stôp od topánok, ktoré si hocikto nemôže dovoliť voľne pohodiť pred vchodové dvere. Existuje však aj nenáročný a navyše lacný spôsob ako sa vyhnúť roznášaniu nečistôt po podlahe.

02.01.2017 | Romana@

Autolekárnička - ako využiť jej obsah po expirácii? 6

Autolekárnička má obmedzenú dobu životnosti - spravidla 2 roky, potom sa spravidla nahrádza novou. Chcel by som otvoriť diskusiu o tom ako hospodárne využiť jej obsah pred znehodnotením. Rád by som poznal údaj, či sa vôbec autolekárnička používa pri dopravných nehodách, keď RZP tam býva do niekoľkých minút. V niektorých krajinách nepatrí medzi "povinnú" výbavu dopravných prostriedkov - čo vy na to?

08.12.2016 | pekoto

Fotonávod: Vyrobte si vintage pohár za zlomok ceny z obchodov

Povýšiť poháre od zaváranín či kávy na vkusné vintage nádoby si nežiada špeciálne zručnosti a ani veľký rozpočet. Inšpirujte sa tipmi, s ktorými môžete konkurovať dózam z portálov s handmade výrobkami.

26.10.2016 | Lenka Sameková

Ako premeniť staré kusy nábytku na vkusné zariadenie balkónu

Aj s malými nákladmi sa dajú vytvoriť veľké veci. Stačia vám farby, štetec, pár kusov starého nábytku a trošku tvorivosti.

29.09.2016 | Romana@

Ako sa lacno dostať k poctivej a funkčnej gola račni 1

Nová račňa rozmeru pol palca (to sú tie veľké) rozumnej kvality stojí nad 20 eur. Ak sa k takej chceš dostať lacnejšie, stojí za pokus zastaviť sa v zberni druhotných surovín - po slovensky v starom železe. Ak nakupuješ na hmotnosť kovu, bude ťa račňa stáť 15 centov.

25.09.2016 | Jozef Šebest

Zahrejte sa s vlastnoručne vyrobeným termoforom do vrecka

Septembrové rána bývajú často chladné a pri čakaní na autobus neraz snívame o troche tepla. S vreckovým hrejivým vankúšikom si môžete dopriať príjemnú dávku tepla kedykoľvek. Pomocou fotonávodu si ho vyrobíte za pár minút a so zanedbateľnými nákladmi.

05.09.2016 | Romana@

Vyrobte si magnetické držiaky na záves za babku

Cena za vkusné držiaky na záves sa vie vyšplhať pekne vysoko. S týmto návodom si však môžete za hodinku vyrobiť držiak presne podľa vášho vkusu, a to takmer zadarmo.

26.08.2016 | Romana@

Ako lacno zrenovovať ošúchané stoličky

Renovácia balkónového nábytku nemusí byť vôbec náročná ani drahá záležitosť.

16.08.2016 | Romana@

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.