Téma: Zľavy

Zľavy freeimages.com / linder6580

Iracionálny spotrebiteľ: Prečo ľudia nechcú kupovať lacné veci

Stojíte v obchode pred regálom s červenými vínami. Vyberáte si medzi dvoma fľašami, jedna stojí 5 eur, druhá 10 eur. Značky nezohrávajú úlohu, predtým ste ani jedno z nich nepili. Ktoré si vyberiete? Aj za predpokladu, že obe vína sú rovnakej kvality, existuje vysoká pravdepodobnosť, že nakoniec siahnete po drahšom.

17.10.2017 | Gazduj.sk

Zlozvyky reťazcov: Bordel v cenovkách i nekvalitné potraviny 1

Najväčšou slabinou reťazcov na Slovensku je nekvalitný sortiment, potraviny po dátume spotreby a dokonca pokazené výrobky. Poukazujú na to výsledky prieskumu nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu Gazduj.sk.

10.08.2017 | Lenka Sameková

Mondelēz nenápadne zmenšil tabuľky čokolád Figaro 15

Zhltnúť čokoládovú tabuľku Figaro na posedenie je jednoduchšie ako v minulosti. Nie je za tým väčšia kapacita našich žalúdkov, ale menšia hmotnosť čokolády.

07.02.2017 | Lenka Sameková

Na oranžové výpredajové nálepky v Bille sa vrátili 50-ky

Obmedzené, len 25-percentné zľavy na tovar pred koncom spotreby sú v Bille minulosťou. V predajniach, v ktorých ešte vlani platil tento strop, fungujú už dlhší čas výpredaje so zľavou 50 percent.

30.01.2017 | Lenka Sameková

V Česku skrachoval jeden z najväčších zľavových portálov

Na krku má veľké dlhy a hŕbu sťažností od zákazníkov, ktorí čakajú na vrátenie peňazí. Jeden z najväčších českých zľavových portálov NakupvAkci.cz to zabalil a pripravuje návrh na insolvenciu.

15.12.2016 | Gazduj.sk

7 rád ako ušetriť na potravinách

Nákup potravín odkrajuje veľkú časť takmer každého rodinného rozpočtu. Osvojte si pár osvedčených rád, ktoré šetria nielen peňaženku, ale aj zdravie a prírodu.

31.10.2016 | [email protected]

Ktoré jesenné potraviny sú tento rok lacnejšie ako vlani

Ceny potravín od začiatku tohto roka v medziročnom porovnaní každý mesiac klesajú. Analytikov Poštovej banky zaujímalo, ako sa tento cenový vývoj prejavil v auguste na cenovkách produktov, ktoré sú typické pre jesenné obdobie.

07.10.2016 | Gazduj.sk

Pošta vydraží neprevzaté zásielky, licitovať sa dá len osobne

Dražba nedoručiteľných zásielok zozbieraných z celého Slovenska sa pravidelne stretáva s veľkým záujmom verejnosti. Šancu dostať sa k lacnému značkovému oblečeniu, elektronike, knihám či kuchynskej technike budete mať budúci týždeň.

06.10.2016 | Lenka Sameková

Česká obec podomový predaj zakáže raz-dva. Prečo to nejde u nás? 3

Sú vyškolení na to, aby od vás do 5 minút vytiahli zmluvy od dodávateľov energií, operátorov či poskytovateľov internetu a do 20 minút vás dotlačili k podpisu zmluvy, ktorú o krátky čas oľutujete. Kým u nás podomoví predajcovia nie sú nijako obmedzovaní, za západnou hranicou to funguje inak.

28.09.2016 | Lenka Sameková

Triky, ktoré plnia naše košíky zbytočnosťami 4

Prišli ste do obchodu so zámerom nakúpiť tri veci a odišli ste s košom, ktorý prekypuje zbytočnosťami? Môže za to prázdny žalúdok, ale aj vedecky podložené postupy obchodníkov.

30.08.2016 | Lenka Sameková

Sedem eshopov, ktorým sa radšej vyhnite (I. diel) 5
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Nakupovaním na internete sa dá ušetriť. Ak však naletíte podvodníkovi, môže vás to vyjsť draho. Prinášame prvý diel o internetových obchodoch, v ktorých neodporúčame nakupovať.

19.08.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia

Predražený prístroj má filtrovať vodu, namiesto toho ju znečisťuje

Česká obchodná inšpekcia zakázala distribúciu a predaj zariadení na úpravu pitnej vody Aqua Pro, ktoré ľuďom ponúkajú podomoví predajcovia. Zariadeniami upravená voda podľa laboratórnych rozborov predstavuje vážne zdravotné riziko pre ľudský organizmus.

25.04.2016 | Gazduj.sk