Téma: Životné poistenie

Životné poistenie freeimages.com / w4ke-up

Z poistiek vo vybrakovanom Rapid life sa klientom ešte môžu ujsť peniaze. Ako na to? 2

Životná poisťovňa Rapid life, známa aj pod pôvodným názvom Prvá česko-slovenská poisťovňa, smeruje do bankrotu s niekoľkomiliónovou „sekerou“. Aj keď v nej neostal takmer žiadny majetok a ani peniaze, šanca, že sa klienti dostanú k odškodneniu, nie je úplne stratená.

19.07.2017 | Lenka Sameková

Rapid life zbankrotuje, manažéri v poisťovni nenechali takmer nič

Po rokoch ťahaníc a kontrol skončí košická poisťovňa Rapid Life v bankrote. Nútená správkyňa Irena Sopková nenašla v poisťovni takmer žiadny majetok, aby mohla riadne vyplácať klientov. V takomto prípade jej zákon ukladá povinnosť vyhlásiť konkurz.

19.07.2017 | Gazduj.sk

Prečo je investičné životné poistenie príliš drahé sporenie 6

V súčasnosti sa čím ďalej tým viac hovorí o potrebe individuálneho zabezpečenia na starobu a pre nepredvídateľné situácie ako je strata zamestnania vo vyššom veku a s tým súvisiaci problém nájsť si opäť prácu. Je investičné životné poistenie (IŽP) tou správnou voľbou?

13.04.2017 | Marek Jančík

Ako sa nenapáliť v poisťovni 2

Jazyk poisťovní je pre klientov stále nezrozumiteľný. Zdanlivo drobné nedorozumenie pri podpise zmluvy rýchlo prerastie do veľkého problému, ak poisťovňa zamietne plnenie alebo žiada „zbytočné papiere“.

02.09.2016 | Ľubo Kačalka

Klienti žalovali na poisťovne: Čo ich najviac vytáča 6

Kuriozity z prieskumu kvality poiťovní: Poisťovňa požadovala preskúmať zdravotný stav poisteného po jeho pohrebe. Alebo požadovala od klienta dokument, ktorý musí sama vystaviť, no jeho vystavenie klientovi odmietla.

20.07.2016 | Gazduj.sk

Tri spôsoby ako si znížiť úrok na hypotéke 3

Banky poskytujú zľavu žiadateľom, na ktorých vedia zarobiť inou cestou. Pri porovnávaní ponúk by klienti nemali sledovať len úrokovú sadzbu, ale aj výšku splátky a hlavne celkové preplatenie a dlžnú sumu na konci fixácie.

18.03.2016 | Ľubo Kačalka

15 rád ako sa starať o peniaze od najlepšieho slovenského ekonóma

Bačova finančná akadémia a jej rokmi overené pravidlá pre domáce financie.

02.11.2015 | Gazduj.sk

Porovnanie rizikového životného poistenia

Nájdi si najlepšie životné poistenie pre prípad smrti, úrazu alebo choroby. V našom porovnaní sú len čisto rizikové poistenia bez sporenia či investičnej zložky. Urob si porovnanie a vyber si poistku s najlepším krytím za najvýhodnejšiu cenu.

Prichádzajú nové pravidlá pre poistenie. V čom pomôžu spotrebiteľovi?

Európski poslanci tlieskajú novej dohode. Po dvoch rokoch diskusií sa im podarilo zhodnúť sa na pravidlách, ktoré by mali spotrebiteľov pri uzatváraní poistenia ochrániť pred niektorými praktikami a uľahčiť im porovnávanie poistiek.

08.07.2015 | Lenka Sameková