Téma: Zelenina

Zelenina freeimages.com / michaelaw

Poľská mrkva prepadla v testoch, veterinári v nej našli ťažký kov

Štátna veterinárna a potravinová správa stopla predaj mrkvy od poľského dovozcu. Dôvodom sú alarmujúce výsledky testov, ktoré v nej namerali nadmerné množstvo kadmia.

24.03.2017 | Lenka Sameková

Dá sa naučiť variť za 5 a pol hodiny? Boli sme na rýchlokurze

To, čo nestihnete odsledovať doma v maminej kuchyni, sa dá v súčasnosti dobehnúť za poplatok so šéfkuchárom. Tvrdia to o sebe školy varenia, s ktorými sa pomaly roztrháva vrece. Jednu z nich v Chefparade sme otestovali na vlastnej koži.

23.02.2017 | Lenka Sameková

Ako jesť v zime lacno a zdravo

V zimnom období sa nám zdá, že kvalita ovocia a zeleniny klesá. V obchodoch môžeme podľahnúť pokušeniu kúpiť si čučoriedky alebo papriky, ktoré zvyčajne jeme v lete, pretože ich považujeme za veľmi prospešné pre zdravie. V skutočnosti ale je možné ušetriť peniaze a konzumovať sezónne produkty, píše taliansky denník Corriere della Sera.

01.02.2017 | Gazduj.sk

Ovocné obrázky na smoothie nápojoch provokujú spotrebiteľov 3

Obsah smoothie nápojov často nezodpovedá úplne tomu, čo sľubuje ich obal. Výrobcovia etikety prikrášľujú aj takým ovocím, ktoré tvorí iba chabý podiel v zložení.

24.01.2017 | Lenka Sameková

Výživové údaje na obaloch sú od dnes povinné. Viete ich čítať?

Potravinárske spoločnosti dostali od EÚ päť rokov na to, aby na etiketách vyhradili priestor pre výživové údaje. Lehota uplynula 13. decembra 2016, no v obchodoch ešte budú nejaký čas dostupné aj produkty, ktoré toto pravidlo nespĺňajú.

13.12.2016 | Lenka Sameková

Nakoľko zemiakové sú instantné zmesi na výrobu zemiakovej kaše 2

Poctivej domácej zemiakovej kaši sa žiadna instantná verzia nevyrovná. V situáciách, keď nezostáva čas na jej prípravu, však padnú vhod aj kaše z prášku. Spotrebiteľský test ukázal, že aj z nich sa oplatí vyberať.

22.11.2016 | Lenka Sameková

7 rád ako ušetriť na potravinách

Nákup potravín odkrajuje veľkú časť takmer každého rodinného rozpočtu. Osvojte si pár osvedčených rád, ktoré šetria nielen peňaženku, ale aj zdravie a prírodu.

31.10.2016 | Romana@

Aj to vaše odmieta jesť zeleninu? Ako napraviť chyby v stravovaní detí 5

Pozná to takmer každý rodič. Nedostatok železa, nadváha či odmietanie zeleniny. Ignorovanie nedostatkov v strave v prvých rokoch života dieťaťa môže v neskoršom veku prerásť do vážnych zdravotných problémov. Program NutriCHEQ má pediatrom pomôcť včas odhaliť medzery v strave dieťaťa a usmerniť rodičov pri ich riešení.

18.10.2016 | Lenka Sameková

Ktoré jesenné potraviny sú tento rok lacnejšie ako vlani

Ceny potravín od začiatku tohto roka v medziročnom porovnaní každý mesiac klesajú. Analytikov Poštovej banky zaujímalo, ako sa tento cenový vývoj prejavil v auguste na cenovkách produktov, ktoré sú typické pre jesenné obdobie.

07.10.2016 | Gazduj.sk

Instantná polievka Knorr chutí prírodou, súd dal za pravdu výrobcovi

Spor o reklamné označenie obalu instantných polievok Knorr nemecké spotrebiteľské združenie s nadnárodným koncernom Unilever prehralo. Súd sa po 5,5-ročných poťahovačkách priklonil na stranu výrobcu.

27.09.2016 | Lenka Sameková

Vegetariánstvo a fitko si odpustite, radí lekár dojčiacim matkám

Niektoré dojčiace matky v snahe zhodiť nabraté kilá začínajú už niekoľko týždňov po pôrode s namáhavým cvičením alebo si odopierajú určité druhy potravín. Neuvedomujú si, že pritom ochudobňujú svoje dieťa o dôležité živiny.

09.09.2016 | Lenka Sameková

Triky, ktoré plnia naše košíky zbytočnosťami 4

Prišli ste do obchodu so zámerom nakúpiť tri veci a odišli ste s košom, ktorý prekypuje zbytočnosťami? Môže za to prázdny žalúdok, ale aj vedecky podložené postupy obchodníkov.

30.08.2016 | Lenka Sameková