Téma: Zelenina

Zelenina freeimages.com / michaelaw

Ako jesť v zime lacno a zdravo

V zimnom období sa nám zdá, že kvalita ovocia a zeleniny klesá. V obchodoch môžeme podľahnúť pokušeniu kúpiť si čučoriedky alebo papriky, ktoré zvyčajne jeme v lete, pretože ich považujeme za veľmi prospešné pre zdravie. V skutočnosti ale je možné ušetriť peniaze a konzumovať sezónne produkty, píše taliansky denník Corriere della Sera.

01.02.2017 | Gazduj.sk

Ovocné obrázky na smoothie nápojoch provokujú spotrebiteľov 3

Obsah smoothie nápojov často nezodpovedá úplne tomu, čo sľubuje ich obal. Výrobcovia etikety prikrášľujú aj takým ovocím, ktoré tvorí iba chabý podiel v zložení.

24.01.2017 | Lenka Sameková

Výživové údaje na obaloch sú od dnes povinné. Viete ich čítať?

Potravinárske spoločnosti dostali od EÚ päť rokov na to, aby na etiketách vyhradili priestor pre výživové údaje. Lehota uplynula 13. decembra 2016, no v obchodoch ešte budú nejaký čas dostupné aj produkty, ktoré toto pravidlo nespĺňajú.

13.12.2016 | Lenka Sameková

Nakoľko zemiakové sú instantné zmesi na výrobu zemiakovej kaše 2

Poctivej domácej zemiakovej kaši sa žiadna instantná verzia nevyrovná. V situáciách, keď nezostáva čas na jej prípravu, však padnú vhod aj kaše z prášku. Spotrebiteľský test ukázal, že aj z nich sa oplatí vyberať.

22.11.2016 | Lenka Sameková

7 rád ako ušetriť na potravinách

Nákup potravín odkrajuje veľkú časť takmer každého rodinného rozpočtu. Osvojte si pár osvedčených rád, ktoré šetria nielen peňaženku, ale aj zdravie a prírodu.

31.10.2016 | Romana@

Aj to vaše odmieta jesť zeleninu? Ako napraviť chyby v stravovaní detí 5

Pozná to takmer každý rodič. Nedostatok železa, nadváha či odmietanie zeleniny. Ignorovanie nedostatkov v strave v prvých rokoch života dieťaťa môže v neskoršom veku prerásť do vážnych zdravotných problémov. Program NutriCHEQ má pediatrom pomôcť včas odhaliť medzery v strave dieťaťa a usmerniť rodičov pri ich riešení.

18.10.2016 | Lenka Sameková

Ktoré jesenné potraviny sú tento rok lacnejšie ako vlani

Ceny potravín od začiatku tohto roka v medziročnom porovnaní každý mesiac klesajú. Analytikov Poštovej banky zaujímalo, ako sa tento cenový vývoj prejavil v auguste na cenovkách produktov, ktoré sú typické pre jesenné obdobie.

07.10.2016 | Gazduj.sk

Instantná polievka Knorr chutí prírodou, súd dal za pravdu výrobcovi

Spor o reklamné označenie obalu instantných polievok Knorr nemecké spotrebiteľské združenie s nadnárodným koncernom Unilever prehralo. Súd sa po 5,5-ročných poťahovačkách priklonil na stranu výrobcu.

27.09.2016 | Lenka Sameková

Vegetariánstvo a fitko si odpustite, radí lekár dojčiacim matkám

Niektoré dojčiace matky v snahe zhodiť nabraté kilá začínajú už niekoľko týždňov po pôrode s namáhavým cvičením alebo si odopierajú určité druhy potravín. Neuvedomujú si, že pritom ochudobňujú svoje dieťa o dôležité živiny.

09.09.2016 | Lenka Sameková

Triky, ktoré plnia naše košíky zbytočnosťami 4

Prišli ste do obchodu so zámerom nakúpiť tri veci a odišli ste s košom, ktorý prekypuje zbytočnosťami? Môže za to prázdny žalúdok, ale aj vedecky podložené postupy obchodníkov.

30.08.2016 | Lenka Sameková

Viac paradajok a menej plesní: Kečupy sa oproti minulosti polepšili

Viaceré testy v minulosti odhalili v kečupoch koktejly pesticídov či látky z plesnivých paradajok. Nevyhli sa drahým značkovým produktom a dokonca ani výrobkom určeným pre deti. Najnovší test preveroval, či si výrobcovia kečupov vstúpili do svedomia.

10.08.2016 | Lenka Sameková

Na ktorých potravinách ušetríte v susedných krajinách 1

Potraviny ukrajujú veľkú časť rodinného rozpočtu. Za lacnejšími nákupmi sme preto ochotní vycestovať aj za hranice. Poštová banka zisťovala, ako sme na tom s cenami potravín a nealkoholických nápojov v porovnaní s členskými štátmi EÚ a za ktorými potravinami sa oplatí merať cestu do susedných krajín.

22.07.2016 | Gazduj.sk