Téma: Zelenina

Zelenina freeimages.com / michaelaw

Pozrite si podrobný prehľad potravín, v ktorých našli veterinári rozdiely 9

Pod rovnakými značkami kupujeme potraviny s odlišnou kvalitou ako v Rakúsku. Dokazuje to ďalší test, ktorý agrorezort zveril Štátnej veterinárnej a potravinovej správe. Výsledky sú ešte horšie ako naposledy - z 33 párov potravín sa odlišovalo až 27. Pozrite si, o ktoré ide.

03.10.2017 | Lenka Sameková

Lidl bude mať prvýkrát akciový slovenský týždeň

Pravidelní zákazníci reťazca Lidl si už zvykli na pravidelne sa opakujúce týždňové akcie, v rámci ktorých supermarket ponúka potravinové výrobky typické pre určitú krajinu či región, ako Taliansko, USA, Bavorsko, Francúzsko, Grécko či Pyreneje. Výrobky často aj naozaj pochádzajú z danej krajiny.

28.09.2017 | Tomáš Czwitkovics

Exotická šťava z jabĺk: Ako výrobcovia blafujú s chuťami potravín

Ak si myslíte, že hlavnou ingredienciou mangového džúsu je mango, ste na omyle. Výrobcovia sú schopní dosiahnuť jeho chuť rôznymi náhradami a prifarbiť ho tak, aby pripomínal originál.

27.09.2017 | Gazduj.sk

Riadite sa pri nakupovaní potravín logom Značky kvality? 8

Značka kvality SK má v záplave zahraničných produktov zviditeľňovať tie, ktoré sú vyrobené na Slovensku z minimálne 75 percent surovín domáceho pôvodu. Všímate si ju pri nakupovaní alebo je vám úplne ukradnutá?

26.09.2017 | Gazduj.sk

Dm-ka apeluje na zákazníkov, aby nekonzumovali jej polievku v bio kvalite

Reťazec dm drogerie markt radí na svojej facebookovej stránke zákazníkom, aby šošovicovú polievku v bio kvalite pod jeho privátnou značkou radšej vrátili do predajní. V obsahu totiž môžu plávať cudzorodé čiastočky, ktoré v nej nemajú čo hľadať.

19.09.2017 | Lenka Sameková

Kaufland robí v Česku opäť poriadky s poľskými kečupmi

V laboratórnych testoch českých veterinárov nevyhovel ďalší kečup z Kauflandu. Za posledný mesiac ide pritom už o tretiu značku kečupu, v ktorom inšpekcia namerala poddimenzované množstvo paradajok.

18.08.2017 | Lenka Sameková

Zlozvyky reťazcov: Bordel v cenovkách i nekvalitné potraviny 1

Najväčšou slabinou reťazcov na Slovensku je nekvalitný sortiment, potraviny po dátume spotreby a dokonca pokazené výrobky. Poukazujú na to výsledky prieskumu nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu Gazduj.sk.

10.08.2017 | Lenka Sameková

V poľskom šaláte pod značkou Billy úradovala salmonela 1

Poľský balený šalát pod privátnou značkou Billy zavesila česká inšpekcia na zoznam nebezpečných potravín. Dôvodom je nález baktérií salmonely, ktoré sú spúšťačom infekčnej črevnej nákazy.

31.07.2017 | Lenka Sameková

Česká inšpekcia spočíta Lidlu predaj falšovaného kečupu a rybacieho šalátu 1

Poľovačka českej inšpekcie na falšované potraviny priniesla ďalšie úlovky z radov produktov predávaných v Lidli. Potravinári zachytili v reťazci kečup s polovicou sľubovaného množstva paradajok. Na čiernom zozname skončil aj šalát, ktorý už niekoľkokrát pohorel v kontrolných testoch.

27.07.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Falšovaný poľský kečup predával Kaufland aj na Slovensku 3

Z českých a aj slovenských prevádzok reťazca Kaufland musia zmiznúť tisícky kusov falšovaného kečupu. Kontrolné testy českej inšpekcie odhalili, že jeho výrobca šetril na paradajkách.

21.07.2017 | Lenka Sameková

Poľský šalát z Lidla opäť visí na zozname falšovaných potravín 1

Ani opakované testy českej inšpekcie sleďovému šalátu pod privátnou značkou Lidla nenapravili povesť. Poľský výrobca opäť šetril sľúbeným množstvom rybieho mäsa. A to vo všetkých kontrolovaných baleniach.

26.06.2017 | Lenka Sameková

Nepriestreľne čisté biopotraviny môžu skončiť. V pozadí cítiť koncerny

Nápis BIO s uistením, že potravina pochádza z ekologického poľnohospodárstva, nám dnes v predajniach po celej EÚ dáva istotu, že produkt bol vyrobený bez akýchkoľvek pesticídov, minerálnych hnojív či neprirodzených rastových stimulátorov, ako aj to, že všetko u jeho výrobcov bolo aj prísne skontrolované.

19.06.2017 | Gazduj.sk