Téma: Zelenina

Zelenina freeimages.com / michaelaw

Kaufland robí v Česku opäť poriadky s poľskými kečupmi

V laboratórnych testoch českých veterinárov nevyhovel ďalší kečup z Kauflandu. Za posledný mesiac ide pritom už o tretiu značku kečupu, v ktorom inšpekcia namerala poddimenzované množstvo paradajok.

18.08.2017 | Lenka Sameková

Zlozvyky reťazcov: Bordel v cenovkách i nekvalitné potraviny 1

Najväčšou slabinou reťazcov na Slovensku je nekvalitný sortiment, potraviny po dátume spotreby a dokonca pokazené výrobky. Poukazujú na to výsledky prieskumu nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu Gazduj.sk.

10.08.2017 | Lenka Sameková

V poľskom šaláte pod značkou Billy úradovala salmonela 1

Poľský balený šalát pod privátnou značkou Billy zavesila česká inšpekcia na zoznam nebezpečných potravín. Dôvodom je nález baktérií salmonely, ktoré sú spúšťačom infekčnej črevnej nákazy.

31.07.2017 | Lenka Sameková

Česká inšpekcia spočíta Lidlu predaj falšovaného kečupu a rybacieho šalátu 1

Poľovačka českej inšpekcie na falšované potraviny priniesla ďalšie úlovky z radov produktov predávaných v Lidli. Potravinári zachytili v reťazci kečup s polovicou sľubovaného množstva paradajok. Na čiernom zozname skončil aj šalát, ktorý už niekoľkokrát pohorel v kontrolných testoch.

27.07.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Falšovaný poľský kečup predával Kaufland aj na Slovensku 3

Z českých a aj slovenských prevádzok reťazca Kaufland musia zmiznúť tisícky kusov falšovaného kečupu. Kontrolné testy českej inšpekcie odhalili, že jeho výrobca šetril na paradajkách.

21.07.2017 | Lenka Sameková

Poľský šalát z Lidla opäť visí na zozname falšovaných potravín 1

Ani opakované testy českej inšpekcie sleďovému šalátu pod privátnou značkou Lidla nenapravili povesť. Poľský výrobca opäť šetril sľúbeným množstvom rybieho mäsa. A to vo všetkých kontrolovaných baleniach.

26.06.2017 | Lenka Sameková

Nepriestreľne čisté biopotraviny môžu skončiť. V pozadí cítiť koncerny

Nápis BIO s uistením, že potravina pochádza z ekologického poľnohospodárstva, nám dnes v predajniach po celej EÚ dáva istotu, že produkt bol vyrobený bez akýchkoľvek pesticídov, minerálnych hnojív či neprirodzených rastových stimulátorov, ako aj to, že všetko u jeho výrobcov bolo aj prísne skontrolované.

19.06.2017 | Gazduj.sk

Poplašné video o kontaminovaných potravinách z Lidla šíri nezmysly 6

Na veterinárov sa obracajú ľudia, ktorých vystrašilo video zavesené na YouTube. Jeho autor, vystupujúci pod záhadným názvom 7airTV, sa v ňom snaží dokázať, že potraviny z Lidla sú kontaminované nebezpečným množstvom dusičnanov.

24.05.2017 | Lenka Sameková

Čo zákazníci kritizujú a pochvaľujú v potravinových reťazcoch

Na to sa v spolupráci s hodnotiacim systémom Staffino pýtame v celonárodnom prieskume hodnotenia kvality maloobchodných prevádzok na Slovensku.

16.05.2017 | Lenka Sameková

Stupavskej kyslej kapuste udelila Európska komisia chránené označenie 3

Stupavská kyslá kapusta, takzvané „Stupavské zelé", získala vo štvrtok od Európskej komisie chránené označenie pôvodu (CHOP). Znamená to, že kvalita a vlastnosti daného výrobku sú výlučne viazané na osobité zemepisné prostredie a všetky etapy výroby sa realizovali vo vymedzenej zemepisnej oblasti.

11.05.2017 | Gazduj.sk

Štyri druhy potravín, ktoré zvykneme šúpať zdĺhavou technikou 1

Inšpirujte sa krátkou lekciou efektívneho a časovo menej náročného šúpania banánov, vajec, zemiakov a cesnaku.

25.04.2017 | Gazduj.sk

Cukor striehne aj v takých potravinách, v ktorých by ste ho nečakali 1

Je veľa potravín, ktoré ukrývajú nemalé množstvá cukru a pritom by vám nenapadlo hľadať ho v zložení. Pozrime sa, kde všade ho možno nájsť.

23.04.2017 | Zuzana Mi