Téma: Zdravotnícke služby

Zdravotnícke služby pixabay.com / DarkoStojanovic

Union a VšZP preplatia nezaočkovaným deťom vakcínu proti osýpkam

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Union zdravotná poisťovňa uhradia deťom, ktoré neboli očkované podľa očkovacieho kalendára, vakcínu proti osýpkam aj bez doteraz nutného schvaľovania revíznym lekárom poisťovne.

26.04.2017 | Gazduj.sk

Meranie zraku: Optika vs. lekár 1

Máte niekto skúsenosť s meraním zraku v optike? Zaujímalo by ma, či je to také kvalitné ako v ordinácii.

03.04.2017 | Maroš Mesiar

Zmenili ste poisťovňu? Starý preukaz už po novom nemusíte vracať 1

Poistencom ubudne časť povinností pri zmene zdravotnej poisťovne. Vyplýva to z novely zákona o zdravotnom poistení, ktorú v stredu schválil parlament. Nové pravidlá začnú platiť od januára.

01.12.2016 | Gazduj.sk

Uvažujete o zmene poisťovne? Vyberte si podľa benefitov

Aj keď by sa mohlo zdať, že medzi zdravotnými poisťovňami nie je rozdiel, nie je to pravda. Upozorňuje na to prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov Katarína Kafková, ktorá podobne ako každý rok zdravotné poisťovne apeluje, aby sa poistenci aspoň zamysleli nad ich službami a benefitmi.

19.09.2016 | Gazduj.sk

Slovenskí lekári hľadali zdravotné účinky hladovky. Čo zistili? 4

Názory na účinok hladovky rozdeľujú odborníkov na dva tábory. Kým jeden ju považuje za ozdravný proces, pre druhý je zahrávaním sa so zdravím. Tím slovenských vedcov sa pustil do experimentu, ktorým hľadal na túto otázku vlastnú odpoveď.

13.06.2016 | Lenka Sameková

Cestovné poistenie: Na európsky preukaz sa nespoliehajte 5

Ošetrenie bez komerčného poistenia môže poriadne predražiť dovolenku aj v krajinách EÚ. Európsky preukaz zdravotného poistenia totiž neplatí u všetkých lekárov a nekryje niektoré náklady.

30.05.2016 | Zuzana Kollárová

Zika vírus dorazil do Európy s nakazeným Dánom

Dánske úrady zaznamenali prvý prípad nákazy vírusom Zika, ktorý spôsobuje poškodenie mozgu u novorodencov. V stredu to oznámila agentúra Reuters s odvolaním sa na dánske médiá.

27.01.2016 | Gazduj.sk

Hygienici varujú turistov: Za oceánom zúri Zika vírus

Nepríjemný suvenír v podobe zdravotných komplikácií si môžete priniesť z cesty na americký kontinent, na ostrovy v Južnom Pacifiku i Atlantiku. Nebezpečný vírus prenášajú komáre.

04.01.2016 | Gazduj.sk

Nebezpečný biznis s fejkami, za ktorý zaplatíte ohavnosťou

Estetická medicína sa stala vďačným cieľom výrobcov necertifikovaných napodobenín. Ilegálne sa šíria najmä prostredníctvom internetu a neobchádzajú ani Slovensko. Ich použitie pritom môže zanechať trvalé zdravotné následky.

30.11.2015 | Lenka Sameková

Máte príznaky syndrómu počítačovej myši? Nepodceňujte to

Tŕpnutie, mravčenie alebo pálenie ruky, ktoré sa večer mení na nočnú moru, postihuje najmä ľudí tráviacich veľa času za počítačom. Ak ho odignorujete, koledujete si o operáciu.

05.10.2015 | Lenka Sameková

Šancu prepoistiť sa máte už iba do stredy

Ak nie ste so svojou zdravotnou poisťovňou spokojní, máte ešte deň na to, aby ste sa prepoistili. V stredu 30. septembra uplynie termín, do ktorého poisťovne prijímajú prihlášky.

29.09.2015 | Gazduj.sk

Do konca septembra môžete zmeniť zdravotnú poisťovňu. Ako si vybrať?

Pre zdravotné poisťovne je každý klient dobrý. Hlavne odkedy si poistné rozdeľujú aj podľa ich ich chorobnosti.

21.09.2015 | Gazduj.sk