Téma: Zdravotnícke služby

Zdravotnícke služby pixabay.com / DarkoStojanovic

Poplatky za epidurálku a účasť otca pri pôrode majú čoskoro skončiť

Niektoré poplatky spojené s pôrodom sa od februára zrušia. Ako povedal novinárom v stredu po rokovaní vlády minister zdravotníctva Tomáš Drucker, od 1. februára končí poplatok za epidurálnu analgéziu a poplatok za účasť otca pri pôrode.

10.01.2018 | Gazduj.sk

Videonávod: Ako pomôcť človeku v bezvedomí, ktorý dýcha

Nikto nedokáže predvídať, či sa raz ocitne v situácii, keď bude mať v rukách život človeka, ktorý síce dýcha, ale upadol do bezvedomia. Aj takýto stav môže mať fatálne následky, preto je dôležité vedieť, ako toto riziko odvrátiť.

21.11.2017 | Gazduj.sk

Záchranár predvádza, ako podať prvú pomoc človeku, ktorý nedýcha

Nikto nedokáže predvídať, či sa raz ocitne v situácii, keď bude mať v rukách život človeka bez známok dýchania. Po 5 minútach nečinnosti totiž jeho šance klesajú na minimum. Žiť s výčitkami, že ste ho o ne pripravili, nie je veľmi príjemné.

07.11.2017 | Gazduj.sk

Union a VšZP preplatia nezaočkovaným deťom vakcínu proti osýpkam

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Union zdravotná poisťovňa uhradia deťom, ktoré neboli očkované podľa očkovacieho kalendára, vakcínu proti osýpkam aj bez doteraz nutného schvaľovania revíznym lekárom poisťovne.

26.04.2017 | Gazduj.sk

Meranie zraku: Optika vs. lekár 2

Máte niekto skúsenosť s meraním zraku v optike? Zaujímalo by ma, či je to také kvalitné ako v ordinácii.

03.04.2017 | Maroš Mesiar

Zmenili ste poisťovňu? Starý preukaz už po novom nemusíte vracať 1

Poistencom ubudne časť povinností pri zmene zdravotnej poisťovne. Vyplýva to z novely zákona o zdravotnom poistení, ktorú v stredu schválil parlament. Nové pravidlá začnú platiť od januára.

01.12.2016 | Gazduj.sk

Uvažujete o zmene poisťovne? Vyberte si podľa benefitov

Aj keď by sa mohlo zdať, že medzi zdravotnými poisťovňami nie je rozdiel, nie je to pravda. Upozorňuje na to prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov Katarína Kafková, ktorá podobne ako každý rok zdravotné poisťovne apeluje, aby sa poistenci aspoň zamysleli nad ich službami a benefitmi.

19.09.2016 | Gazduj.sk

Slovenskí lekári hľadali zdravotné účinky hladovky. Čo zistili? 4

Názory na účinok hladovky rozdeľujú odborníkov na dva tábory. Kým jeden ju považuje za ozdravný proces, pre druhý je zahrávaním sa so zdravím. Tím slovenských vedcov sa pustil do experimentu, ktorým hľadal na túto otázku vlastnú odpoveď.

13.06.2016 | Lenka Sameková

Cestovné poistenie: Na európsky preukaz sa nespoliehajte 5

Ošetrenie bez komerčného poistenia môže poriadne predražiť dovolenku aj v krajinách EÚ. Európsky preukaz zdravotného poistenia totiž neplatí u všetkých lekárov a nekryje niektoré náklady.

30.05.2016 | Zuzana Kollárová

Zika vírus dorazil do Európy s nakazeným Dánom

Dánske úrady zaznamenali prvý prípad nákazy vírusom Zika, ktorý spôsobuje poškodenie mozgu u novorodencov. V stredu to oznámila agentúra Reuters s odvolaním sa na dánske médiá.

27.01.2016 | Gazduj.sk

Hygienici varujú turistov: Za oceánom zúri Zika vírus

Nepríjemný suvenír v podobe zdravotných komplikácií si môžete priniesť z cesty na americký kontinent, na ostrovy v Južnom Pacifiku i Atlantiku. Nebezpečný vírus prenášajú komáre.

04.01.2016 | Gazduj.sk

Nebezpečný biznis s fejkami, za ktorý zaplatíte ohavnosťou

Estetická medicína sa stala vďačným cieľom výrobcov necertifikovaných napodobenín. Ilegálne sa šíria najmä prostredníctvom internetu a neobchádzajú ani Slovensko. Ich použitie pritom môže zanechať trvalé zdravotné následky.

30.11.2015 | Lenka Sameková

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.