Téma: Zdravotné poistenie

Zdravotné poistenie freeimages.com / dimshik

Oplatí sa zmeniť zdravotnú poisťovňu? Takéto by vás čakali benefity

Poistencom sľubujú benefity nad rámec zákona, ako je preplatenie očkovaní, príspevok na zubára či vrátenie doplatkov za lieky

17.09.2018 | Gazduj.sk

Veľký prehľad: Dôležité čísla v roku 2018

V novom roku sa mení minimálna mzda, nezdaniteľná suma či limity pre daňové priznanie a platenie odvodov.

05.01.2018 | Zuzana Kollárová

Úraz na dovolenke vám môže zruinovať rozpočet

Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.

12.07.2017 | Martina Kláseková

Práca či brigáda v zahraničí: Viete o svojich povinnostiach?

Leto je príležitosťou zarobiť si na brigáde v zahraničí. Brigádnik by však nemal zabudnúť, že na Slovensku má povinnosti voči zdravotnej či Sociálnej poisťovni. V niektorých prípadoch sa musí z poistenia na Slovensku odhlásiť.

05.06.2017 | Zuzana Kollárová

Union a VšZP preplatia nezaočkovaným deťom vakcínu proti osýpkam

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Union zdravotná poisťovňa uhradia deťom, ktoré neboli očkované podľa očkovacieho kalendára, vakcínu proti osýpkam aj bez doteraz nutného schvaľovania revíznym lekárom poisťovne.

26.04.2017 | Gazduj.sk

Čo musíte najskôr vybaviť na úradoch po narodení bábätka

Ak má do rodiny pribudnúť dieťa, budúca matka (a aj otec) musia pred a po jeho narodení vybaviť na úradoch veľa záležitostí. V seriáli si rozoberieme tie najdôležitejšie.

15.04.2017 | Zuzana Kollárová

Na čo si dať pozor pred lyžovačkou v zahraničí 4

Bez prilby a s cestovným poistením k platobnej karte na zahraničných svahoch veľa riskujete. Úraz na zjazdovke vám môže zruinovať nielen zdravie, ale aj peňaženku.

28.12.2016 | Zuzana Kollárová

Zmenili ste poisťovňu? Starý preukaz už po novom nemusíte vracať 1

Poistencom ubudne časť povinností pri zmene zdravotnej poisťovne. Vyplýva to z novely zákona o zdravotnom poistení, ktorú v stredu schválil parlament. Nové pravidlá začnú platiť od januára.

01.12.2016 | Gazduj.sk

Ako sa zmení materské, ošetrovné a úrazová dávka v roku 2017 26

Mamičky, ktoré pôjdu na materskú dovolenku v novom roku a zarábajú najmenej 1287 eur, dostanú od Sociálnej poisťovne vyššie materské. V roku 2017 porastie aj výška ošetrovného a úrazovej dávky. Nebude to však zadarmo.

21.11.2016 | Zuzana Kollárová

Čipových kariet poistenca sa nedočkáme, ministerstvo zmenilo plány

Do lekární a ambulancií by sme si namiesto plánovaných elektronických kartičiek poistenca mali nosiť občiansky preukaz s čipom. Ministerstvo upustilo od pôvodného scenára - nahradiť papierové preukazy poistenca modernými čipovými kartami.

29.09.2016 | Gazduj.sk

Uvažujete o zmene poisťovne? Vyberte si podľa benefitov

Aj keď by sa mohlo zdať, že medzi zdravotnými poisťovňami nie je rozdiel, nie je to pravda. Upozorňuje na to prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov Katarína Kafková, ktorá podobne ako každý rok zdravotné poisťovne apeluje, aby sa poistenci aspoň zamysleli nad ich službami a benefitmi.

19.09.2016 | Gazduj.sk

Prečo sa z preplatku na zdravotnom poistení zráža daň 1

Zdravotné poisťovne v týchto dňoch posielajú poistencom výsledky ročného zúčtovania zdravotného poistenia. Ak vám vyjde preplatok, s celou sumou nepočítajte.

07.09.2016 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.