Téma: Zdravé stravovanie

Zdravé stravovanie freeimages.com / iprole

Testy proteínových tyčiniek sa mýlia, tvrdia slovenskí výrobcovia 3

Výsledky testov českej spotrebiteľskej organizácie dTest a relácie Test magazín odvysielanej na RTVS ležia v žalúdku slovenským výrobcom proteínových tyčiniek Tekmar a MaxSport. Tvorcom vyčítajú, že porovnávali neporovnateľné. DTest a aj Test magazín to vidia inak.

06.10.2017 | Lenka Sameková

Sušené ovocie obsahuje väčšie množstvo vlákniny ako čerstvé 1

Rozsiahly americký prieskum pod hlavičkou NHANES, do ktorej sa zapojilo viac ako 13-tisíc jednotlivcov, zistil, že tí, ktorí konzumujú sušené ovocie, majú lepší príjem živín a nižšiu hmotnosti, ako tí, ktorí ho nejedia.

05.10.2017 | Gazduj.sk

Jahodovú Milku potopili v teste kontroverzné látky. Pochádzajú z oleja 7

Palmový olej nie je záťažou len pre životné prostredie, škodlivé dopady môže mať aj na naše zdravie. Poukazuje na to štúdia organizácie Greenpeace, ktorá pod populárnymi značkami potravín s veľkým obsahom palmového oleja objavila kontroverzné látky.

04.10.2017 | Lenka Sameková

Nakazené lososy živiace sa výkalmi: Slováci ich jedia, idú najmä po cene

Wild fish, wild salmon, wild tuna s dôrazom na slovíčko wild, teda divý. S takýmito tabuľkami sa počas ciest v USA a v Japonsku slovenskí gastronómovia, manželia Gergeľovci. Vedľa nich boli vždy aj tabuľky bez slovíčka wild – a rozdiel v cenách divých a „bežných“ lososov či tuniakov horibilný.

25.09.2017 | Gazduj.sk

Nutričná terapeutka: Ak ráno nie ste hladní, nasilu neraňajkujte 4

Uznávaná nutričná terapeutka Margarita Iliopulu má medzi klientmi deti aj vrcholových športovcov. Tvrdí, že ľudia, ktorí raňajkujú, aj keď nie sú hladní, si ubližujú podobne ako tí, ktorí neraňajkujú vôbec.

12.09.2017 | Lenka Sameková

Kardiológ: Na vysoký krvný tlak nestačí len užívať lieky

Liečba vysokého krvného tlaku je celoživotná záležitosť. Kardiológ doc. MUDr. Alexander Kiško, CSc. vysvetľuje, prečo by sa pacienti s hypertenziou nemali spoliehať len na užívanie liekov.

11.09.2017 | Gazduj.sk

Do sladených minerálok neputuje toľko cukru ako kedysi, zistili Česi

Výrobcovia najpredávanejších minerálnych vôd v Česku rokmi ubrali na sladkej chuti. Prekvapením je, že chýbajúci cukor väčšina nenahradila umelými sladidlami, ale ovocnými šťavami či koncentrátmi.

08.09.2017 | Gazduj.sk

Prostriedok proti všiam veterinári na slovenských farmách nenašli

Slovenské hydinové farmy nosníc nepoužívajú prípravky, v ktorých by sa nachádzal pesticíd Fipronil. Vyplýva to z kontrol, ktoré Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) zrealizovalo prostredníctvom štátnych veterinárov.

22.08.2017 | Gazduj.sk

Vysoké hladiny tukov sa môžu ukladať v cievach aj chudým ľuďom

Čo spôsobuje vysokú hladinu tukov v krvi? Aké potraviny ju zvyšujú a ktoré skupiny ľudí sú najviac ohrozené? Na otázky odpovedá všeobecná lekárka MUDr. Alexandra Kmiecik.

09.08.2017 | Gazduj.sk

Česi sťahujú z obchodov vyše tony čerešní s nádielkou farbiva

Viac ako tonu kandizovaných čerešní Fruit Exclusive v 100-gramovom balení musia v Českej republike stiahnuť z predaja. Nariadila to česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI).

03.08.2017 | Gazduj.sk

Proteínové tyčinky a zdravé? Mnohé majú toľko cukru ako sladkosti 13

V obchodoch je obrovský výber proteínových tyčiniek. Na čo dávať pozor pri zložení?

25.07.2017 | Tomáš Czwitkovics

Ako úsporne očistiť jahody

Pomocou tohto triku očistíte aj väčšie množstvo jahôd s maximálnou efektívnosťou.

04.07.2017 | Gazduj.sk