Téma: Zdravé stravovanie

Zdravé stravovanie freeimages.com / iprole

Peniaze spláchnuté v záchode. Vedci spochybnili účinky probiotík

Aj veda sa môže mýliť. Podľa najnovších poznatkov to vyzerá tak, že u niektorých ľudí toľko ospevované probiotiká vôbec nemusia fungovať.

24.09.2018 | Veronika Rajničová

Kaufland výrazne obmedzí obsah cukru, soli a tuku vo svojich výrobkoch

Dopyt po zdravších potravinách núti v poslednej dobe obchodníkov i potravinárov k zmenám

26.07.2018 | Gazduj.sk

Pijete veľa bylinkového čaju? Môžete si zarobiť na problém 1

Dobrého veľa škodí. Platí to aj v prípade nadmerného pitia bylinkového čaju - pre niektoré skupiny ľudí dvojnásobne. Ak vo vašom pitnom režime bylinkové čaje prevládajú, majte sa na pozore.

23.02.2018 | Lenka Sameková

Elixír zdravia alebo marketingový ťah? Test preveroval kokosové vody

Kokosová voda z obchodov má ďaleko od originálu z kokosových orechov. Ak si nedáte pozor, ľahko vám v nákupnom koši pristane predražená sladká voda.

30.01.2018 | Lenka Sameková

Vykúpané v sirupe a oleji: Test ukázal, ako „zdravé" je sušené ovocie 2

Niektorí výrobcovia nazývajú sušeným ovocím aj také produkty, ktoré môžu hravo konkurovať zemiakovým čipsom. Imidž zdravej maškrty im kazia plody vylepšené cukrom a nasiaknuté olejom.

16.01.2018 | Lenka Sameková

Zahanbené Figaro či falšovaný Franz Josef: Toto sú top články roku 2017

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2018 | Gazduj.sk

Výsmech v črievku vzdialený od poctivých viedenských párkov 12

Zloženie viedenských či frankfurtských párkov, ktoré dostať u nás v obchodoch, často prekonáva dĺžkou bežný nákupný zoznam. Obsah plnený v črievkach má iba pramálo spoločného s pôvodnou receptúrou.

27.12.2017 | Miroslav Spišiak

Ryžové potraviny pre bábätká sú nasiaknuté arzénom, varuje test 1

Od potravín určených pre najmenšie deti sa očakáva, že sú vyrobené z kvalitných a zdravotne vyhovujúcich surovín. Žiaľ, nie všetky toto kritérium spĺňajú. Nemecký spotrebiteľský test nameral v ryžových produktoch pre malé deti zarážajúce množstvá rakovinotvorného arzénu.

14.12.2017 | Lenka Sameková

Nemecké vs. české: Test lupienkov objavil rozdiely pod značkou Lay's 2

Česká verzia zemiakových lupienkov Lay's je škodlivejšia a drahšia ako jej dvojča predávané pod rovnakou značkou v Nemecku. Takýto verdikt vyniesol spotrebiteľský magazín dTest, ktorý meral vo viacerých značkách množstvo toxickej látky vznikajúcej pri smažení zemiačikov.

05.12.2017 | Lenka Sameková

Nakazená slanina od Mecomu pristála aj v českom Tescu

Problém s kontaminovanými výrobkami má humenský mäsokombinát Mecom Group aj v Česku. Podľa veterinárov sa do českých obchodov dostalo 230 kilogramov slaniny nakazenej listeriou.

28.11.2017 | Gazduj.sk

Tri kávy denne sú dobré pre zdravie. Tvrdí to až 200 vedeckých štúdií

Podľa nového vyhodnotenia viac ako 200 vedeckých štúdií týkajúcich sa zdravotných dopadov pitia kávy, ktoré zverejnil odborný časopis British Medical Journal, je bezpečné vypiť denne až štyri šálky kávy.

27.11.2017 | Gazduj.sk

Oplatí sa chovať sliepky na vajcia? 32

Kto prepadol permakultúrnemu životnému štýlu, alebo len nevydrží bez domáceho vajíčka na raňajky (mýty o škodlivosti vajec sú už vyvrátené), musí chovať sliepky. Oplatí sa to aj finančne? Môžu tvoje tri nosnice konkurovať veľkochovu? A ešte dôležitejšia otázka: Ako začať? Pokúsim sa odpovedať na základné otázky.

08.11.2017 | Jozef Šebest