Téma: Záhradná technika

Záhradná technika freeimages.com / LeoSynapse

Ako si vlastnoručne vykopať studňu. Ľahké ani rýchle to nebude 10

Potreba vody na polievanie záhrady ma donútila k rozbehnutiu vlastného projektu - kopaniu studne. Keďže okolo tejto témy panuje veľa mýtov, rozprávok, legiend a pseudoprávd, rozhodol som sa podeliť o vlastné skúsenosti.

17.12.2016 | Jozef Šebest

Ako opraviť kosačku, ktorá neštartuje (fotonávod)

Máš benzínovú kosačku s motorom Briggs & Stratton, ktorá po náraze do obrubníka prestala štartovať na brnk? Strieľa do sania aj výfuku? Máš od štartovania mozoľ na dlani a obité kĺby? Hovoria v servise či v krčme niečo o zlomenej kľukovici a oprave za 300 eur? Uvažuješ o tom, že ju hodíš do šrotu? Zadrž! Oprava nie je ani náročná, ani drahá. A dá sa zvládnuť aj s bežným náradím.

21.08.2016 | Jozef Šebest

Stánkový predajca elektrospotrebičov a jeho hra na mŕtveho chrobáka 2

Firmu Asys group tisíceurová pokuta za upieranie práv spotrebiteľom zjavne nerozhodila. Nepreberá poštu od zákazníkov a ignoruje aj zásielky od inšpekcie.

26.07.2016 | Gazduj.sk

Reklamácie zákazníkov Baumaxu brzdí nefunkčná e-mailová adresa 1

Do našej spotrebiteľskej poradne pribúdajú upozornenia čitateľov na nefunkčnú e-mailovú adresu, ktorú Baumax pred prevzatím spoločnosťou Obi vyčlenil na reklamácie zákazníkov. Zisťovali sme, na koho sa môžu zákazníci s neúspešne podanou reklamáciou obrátiť.

10.05.2016 | Lenka Sameková

Ako postupovať pri reklamácii tovaru z Baumaxu

Odchod Baumaxu zo slovenského trhu vyvolal u zákazníkov obavy z uplatňovania reklamácie po dátume zániku obchodníka. Očakávalo sa, že reklamácie bude preberať firma Obi, ktorá prevádzky prevzala. Dopadlo to však inak.

27.11.2015 | Gazduj.sk

Takto sa predlžovacie káble nikdy nerozpoja 4

Potrebuješ byť s vŕtačkou, vysávačom, kosačkou alebo iným elektrickým spotrebičom mobilný a predlžovačky sa stále rozpájajú? Pomôž si týmto jednoduchým trikom.

21.10.2015 | Gazduj.sk

Záruka vám neprepadne, uisťuje zákazníkov Baumax

Pripravované prevzatie siete hobbymarketov Baumax novým investorom spustilo lavínu otázok od zákazníkov, ktorí sa obávajú, že prídu o záruku na tovar. Podľa vyjadrenia reťazca sú ich obavy zbytočné.

21.09.2015 | Gazduj.sk

Pozor na výpredaje v Baumaxe. Reťazec o záruke stále mlčí

Čo bude so záručnými podmienkami - či ich preberie nástupca, alebo si bude treba záruku uplatňovať u autorizovaných servisov - zatiaľ neprezradila ani slovenská, ani rakúska strana.

18.09.2015 | Gazduj.sk

Kvapková závlaha ušetrí vodu aj čas 3

Ak nechceš na záhrade tráviť každý horúci večer polievaním okrasných rastlín, živého plota, zeleniny a stromov, pouvažuj o vybudovaní kvapkového zavlažovacieho systému.

18.06.2015 | Jozef Šebest

Nabrús si kosačku prakticky bez náradia 7

Aktuálny vývoj počasia a rašiaci trávnik nútia k radikálnym opatreniam. Predajcovia záhradnej techniky dobre vedia, kedy je pravý čas na spamovanie schránok letákmi. V mojom prípade boli úspešní - dohnali ma k akcii.

23.04.2015 | Jozef Šebest

Dažďová voda nestojí nič, ale najskôr treba zainvestovať

Typická rodina žijúca v dome by využívaním dažďovej vody ušetrila 190 eur ročne. Nebude to však úplne zadarmo.

30.03.2015 | Jozef Šebest

Koľko stojí a kedy sa vráti vlastná studňa 12

Nie každý rok je počasie také milosrdné, ako v roku 2014. Bol to jediný rok, pokiaľ moja krátka pamäť siaha, keď tráva neuschla počas celého vegetačného obdobia. Bez polievania.

10.03.2015 | Jozef Šebest