Téma: Záhradná technika

Záhradná technika freeimages.com / LeoSynapse

Europoslanci uplietli bič na výrobcov spotrebičov s krátkou životnosťou

Tlačiareň, ktorá zlyhá po pár mesiacoch používania, štrajkujúci holiaci strojček s nedostupnými náhradnými dielmi alebo nefunkčný notebook, ktorý sa ani neoplatí posielať do servisu. Staviť na životnosť spotrebičov je skrátka veľký hazard. Európska komisia má v rukách balíček opatrení, ktorý to má zmeniť.

14.06.2017 | Lenka Sameková

Kosačka z Lidla sa môže vznietiť. Reťazec vracia zákazníkom peniaze

Dodávateľ kosačiek značky Florabest vyzýva zákazníkov, aby v záujme svojej bezpečnosti vrátili do predajní Lidla jeden z jeho produktov. Dotknutá kosačka je totiž poškodená výrobnou vadou.

22.05.2017 | Lenka Sameková

Fotonávod: Ako si poradiť s kosačkou, ktorá zapácha benzínom 2

Priprav si kus medeného káblika, vatovú tyčinku, kartón a skrutku do dreva. Ideme opravovať kosačku!

12.05.2017 | Jozef Šebest

Ako si vlastnoručne vykopať studňu. Ľahké ani rýchle to nebude 13

Potreba vody na polievanie záhrady ma donútila k rozbehnutiu vlastného projektu - kopaniu studne. Keďže okolo tejto témy panuje veľa mýtov, rozprávok, legiend a pseudoprávd, rozhodol som sa podeliť o vlastné skúsenosti.

17.12.2016 | Jozef Šebest

Ako opraviť kosačku, ktorá neštartuje (fotonávod)

Máš benzínovú kosačku s motorom Briggs & Stratton, ktorá po náraze do obrubníka prestala štartovať na brnk? Strieľa do sania aj výfuku? Máš od štartovania mozoľ na dlani a obité kĺby? Hovoria v servise či v krčme niečo o zlomenej kľukovici a oprave za 300 eur? Uvažuješ o tom, že ju hodíš do šrotu? Zadrž! Oprava nie je ani náročná, ani drahá. A dá sa zvládnuť aj s bežným náradím.

21.08.2016 | Jozef Šebest

Stánkový predajca elektrospotrebičov a jeho hra na mŕtveho chrobáka 2

Firmu Asys group tisíceurová pokuta za upieranie práv spotrebiteľom zjavne nerozhodila. Nepreberá poštu od zákazníkov a ignoruje aj zásielky od inšpekcie.

26.07.2016 | Gazduj.sk

Reklamácie zákazníkov Baumaxu brzdí nefunkčná e-mailová adresa 1

Do našej spotrebiteľskej poradne pribúdajú upozornenia čitateľov na nefunkčnú e-mailovú adresu, ktorú Baumax pred prevzatím spoločnosťou Obi vyčlenil na reklamácie zákazníkov. Zisťovali sme, na koho sa môžu zákazníci s neúspešne podanou reklamáciou obrátiť.

10.05.2016 | Lenka Sameková

Ako postupovať pri reklamácii tovaru z Baumaxu

Odchod Baumaxu zo slovenského trhu vyvolal u zákazníkov obavy z uplatňovania reklamácie po dátume zániku obchodníka. Očakávalo sa, že reklamácie bude preberať firma Obi, ktorá prevádzky prevzala. Dopadlo to však inak.

27.11.2015 | Gazduj.sk

Takto sa predlžovacie káble nikdy nerozpoja 4

Potrebuješ byť s vŕtačkou, vysávačom, kosačkou alebo iným elektrickým spotrebičom mobilný a predlžovačky sa stále rozpájajú? Pomôž si týmto jednoduchým trikom.

21.10.2015 | Gazduj.sk

Záruka vám neprepadne, uisťuje zákazníkov Baumax

Pripravované prevzatie siete hobbymarketov Baumax novým investorom spustilo lavínu otázok od zákazníkov, ktorí sa obávajú, že prídu o záruku na tovar. Podľa vyjadrenia reťazca sú ich obavy zbytočné.

21.09.2015 | Gazduj.sk

Pozor na výpredaje v Baumaxe. Reťazec o záruke stále mlčí

Čo bude so záručnými podmienkami - či ich preberie nástupca, alebo si bude treba záruku uplatňovať u autorizovaných servisov - zatiaľ neprezradila ani slovenská, ani rakúska strana.

18.09.2015 | Gazduj.sk

Kvapková závlaha ušetrí vodu aj čas 8

Ak nechceš na záhrade tráviť každý horúci večer polievaním okrasných rastlín, živého plota, zeleniny a stromov, pouvažuj o vybudovaní kvapkového zavlažovacieho systému.

18.06.2015 | Jozef Šebest