Téma: Wellness

Wellness pixabay.com / rhythmuswege

Nelezte do vody, ktorú si vyhliadli labute, radia hygienici

Priehľadná voda, z ktorej sa nešíri odpudzujúci zápach, ešte nie je zárukou toho, že si z nej nič neodnesiete. Ak sa chcete vyhnúť zdravotným komplikáciám, mali by ste si dobre obzrieť nielen vodnú hladinu, ale aj okolie, ktoré ju obklopuje.

23.06.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Hygienici zmerali kvalitu vôd, ktoré lákajú na kúpanie 2

Návštevnosti slovenských jazier, štrkovísk a priehrad nahrávajú nielen horúčavy, ale aj slušná kvalita vody. V porovnaní s minulou sezónou rozdali hygienici výborné hodnotenie väčšiemu množstvu vodných plôch.

20.06.2017 | Lenka Sameková

Nevyhadzujete peniaze zbytočne? Dobrý hydratačný krém kúpite aj za 2 - 3 eurá 9

Medzi lacnejšími a drahšími značkami hydratačných krémov nie sú priepastné rozdiely v zložení. Kvalitnú starostlivosť doprajete pleti aj s prípravkom do 3 eur. Dokazuje to test hydratačných krémov, v ktorom si zmeralo sily 18 produktov z lekární, drogérií a diskontného reťazca.

18.11.2016 | Lenka Sameková

Stánkový predajca elektrospotrebičov a jeho hra na mŕtveho chrobáka 2

Firmu Asys group tisíceurová pokuta za upieranie práv spotrebiteľom zjavne nerozhodila. Nepreberá poštu od zákazníkov a ignoruje aj zásielky od inšpekcie.

26.07.2016 | Gazduj.sk

Používatelia hodiniek Basis Peak sa sťažujú na popálenia kože

Nositelia fitness hodiniek značky Basis Peak si môžu privodiť pľuzgiere a popáleniny. Výrobca ich vyzýva, aby zariadenie načas prestali používať.

15.07.2016 | Gazduj.sk

Polovica kúpalísk je ešte stále zatvorená

Napriek tomu, že kúpacia sezóna oficiálne odštartovala v polovici júna, schladiť sa dá zatiaľ iba na polovici slovenských kúpalísk. Niektoré vyčkávajú kvôli nestálemu počasiu, iné z technických dôvodov neotvoria vôbec. Poradíme kam sa zbytočne neprehnať.

30.06.2016 | Lenka Sameková

Kam k vode? Tieto prírodné vodné plochy sú bezpečné na kúpanie

Z 33 lokalít, ktoré sú vyhlásené za vody určené na kúpanie, bude v tohtoročnej kúpacej sezóne 30 prístupných. V priehradách, štrkoviskách a jazerách na rozdiel od kúpalísk nemusíte bojovať o každý meter kubický osvieženia zapáchajúceho chlórom.

16.06.2016 | Lenka Sameková

Chystáte sa na dovolenku? Pozrite si európsku mapu kvality vodných plôch

Európska komisia v spolupráci s Európskou environmentálnou agentúrou vydali štúdiu, ktorá skúma kvalitu vody v prímorských rezortoch a jazerách po celej Európe. Výsledky si môžete pozrieť v interaktívnej mape.

09.07.2015 | Gazduj.sk

Chystáte sa k vode? Tieto prírodné vodné plochy sú vhodné na kúpanie 2

Načo by ste merali stovky kilometrov k moru alebo platili za chlórovaný zážitok na kúpalisku, keď máte priamo pod nosom parádne jazerá, štrkoviská či priehrady?

03.07.2015 | Lenka Sameková

Majitelia Apple Watch sa sťažujú na alergické reakcie 1

Sociálnymi sieťami už dlhšie kolujú fotky zápästí nespokojných majiteľov hodiniek Apple Watch. Dôvodom je alergická reakcia vznikajúca po kontakte pokožky s náramkom hodiniek.

28.05.2015 | Lenka Sameková

Zbabraný účes od kaderníka: Na čo si možno nárokovať

Za chyby sa platí, nie však v kaderníctve. Ak nie ste s výtvorom kaderníka spokojní, reklamujte ho.

10.04.2015 | Lenka Sameková

Slovenské akvaparky vás schladia aj cenami. Viedeň je lacnejšia 6

Prevádzkovatelia akvaparkov sa v ponuke vodných atrakcií každoročne predbiehajú. Preto niet divu, že sa na sever Slovenska necestuje už len za horskou turistikou, ale aj za bazénmi s morským vlnobitím. Atmosféru prímorského letoviska dávajú akvaparky pocítiť návštevníkom aj na cene vstupného alebo na nápojoch, strave či doplnkových službách.

01.08.2014 | Lenka Sameková