Téma: Výživové doplnky

Výživové doplnky pixabay.com / Mizianitka

Proteínové tyčinky a zdravé? Mnohé majú toľko cukru ako sladkosti 13

V obchodoch je obrovský výber proteínových tyčiniek. Na čo dávať pozor pri zložení?

25.07.2017 | Tomáš Czwitkovics

V kĺbových výživách chýbalo výrazné množstvo účinnej látky 3

Kontroly zamerané na výživové doplnky prichytili ďalšieho nepoctivého výrobcu. Na zoznam falšovaných produktov zapísala inšpekcia prípravky od českej firmy Dacom Pharma, ktoré sú dostupné aj u nás.

18.05.2017 | Lenka Sameková

Zelený jačmeň prebalený na Slovensku sľuboval fiktívne množstvo vitamínu 2

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI) zamerala svoje kontroly na vitamínové nápoje. Do laboratória poslala aj zelený jačmeň v prášku od slovenskej firmy. Obsah, ktorý našla v jeho balení, však nezodpovedal tomu, čo sľuboval na etikete.

03.05.2017 | Lenka Sameková

Test omega-3 doplnkov hľadal na obaloch prehnané množstvá látok

Nedostatok morských rýb v jedálničku bohatých na omega-3 mastné kyseliny majú kompenzovať výživové doplnky. Obsahujú však skutočne také množstvá látok, aké výrobcovia sľubujú na ich etiketách? Odpoveď na túto otázku hľadali v laboratóriu.

09.04.2017 | Lenka Sameková

V drahom výživovom doplnku nenašli takmer žiadny vitamín B

V prírodnom prípravku na problematickú pleť, ktorý výrobca vydáva za „vysoko účinný“, zistili laboratóriá len mizivý podiel z množstva vitamínu B uvádzaného na etikete. V lekárňach zaň pritom vysolíte minimálne 33 eur.

12.09.2016 | Lenka Sameková

Sedem eshopov, ktorým sa radšej vyhnite (I. diel) 5
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Nakupovaním na internete sa dá ušetriť. Ak však naletíte podvodníkovi, môže vás to vyjsť draho. Prinášame prvý diel o internetových obchodoch, v ktorých neodporúčame nakupovať.

19.08.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia

Neoficiálne dovezený Herbalife klamal o obsahu vitamínu. V eshopoch je nelegálne

V koktejlovej zmesi značky Herbalife namerali laboratóriá nižší obsah vitamínu D ako uvádzala etiketa. Spoločnosť sa proti obvineniam inšpekcie ohradila, produkt sa podľa nej dostal na európsky trh nelegálne.

04.07.2016 | Lenka Sameková

Probiotiká sú pre zdravých ľudí vyhodené peniaze, tvrdia dánski vedci 6

O priaznivých účinkoch probiotík sa v Európe už niekoľko rokov vedú vášnivé diskusie. Olej do ohňa najnovšie priliala štúdia dánskych vedcov, ktorá spochybnila ich pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru u zdravých dospelých ľudí.

17.05.2016 | Lenka Sameková

Kĺbové výživy sľubujú viac účinných látok ako v skutočnosti obsahujú 2

Test kĺbových výživ nachytal výrobcov, ktorí na etiketách „prestrelili“ množstvo obsiahnutých účinných látok. Iba dva z dvadsiatich testovaných výrobkov skutočne obsahovali množstvá propagované na obale.

10.05.2016 | Lenka Sameková

Postrach vegetariánov: Dezerty, ktoré drží pokope vývar z kostí a kože 4

Na čiernej listine vegetariánov figurujú aj také výrobky, v ktorých by vás nenapadlo hľadať živočíšne zložky. Tvarohové dezerty „obohatené“ o výťažok zo zvieracích šliach či koží majú na nej vyhradené miesto.

22.02.2016 | Lenka Sameková

V teste diétnych nápojov pohorela väčšina produktov

Znie to jednoducho: prášok zmiešate s vodou alebo mliekom, nahradíte ním jedno až tri jedlá denne a chudnete. Predstavu o ľahkom strácaní kíl kŕmia niektorí výrobcovia reklamnými sľubmi, ktorými riskujú naťahovačky so súdmi. Nejde však o jediný prehrešok, kvôli ktorému neobstáli v nemeckom teste.

15.02.2016 | Lenka Sameková

V USA padol prvý trest za predaj MMS, „lahôdky“ pre savožrútov 8

Federálny súd vo Washingtone vymeral 51-mesačný trest obchodníkovi, ktorý predával nebezpečnú bazénovú chémiu ako zázračný liečivý roztok pod názvom „Miracle Mineral Supplement".

06.11.2015 | Lenka Sameková