Téma: Výživové doplnky

Výživové doplnky pixabay.com / Mizianitka

Pijete veľa bylinkového čaju? Môžete si zarobiť na problém 1

Dobrého veľa škodí. Platí to aj v prípade nadmerného pitia bylinkového čaju - pre niektoré skupiny ľudí dvojnásobne. Ak vo vašom pitnom režime bylinkové čaje prevládajú, majte sa na pozore.

23.02.2018 | Lenka Sameková

Testy proteínových tyčiniek sa mýlia, tvrdia slovenskí výrobcovia 3

Výsledky testov českej spotrebiteľskej organizácie dTest a relácie Test magazín odvysielanej na RTVS ležia v žalúdku slovenským výrobcom proteínových tyčiniek Tekmar a MaxSport. Tvorcom vyčítajú, že porovnávali neporovnateľné. DTest a aj Test magazín to vidia inak.

06.10.2017 | Lenka Sameková

Inšpekcia našla v doplnku z dm-ky len polovičné množstvo vitamínu

Výrobca výživového doplnku pod privátnou značkou dm drogérie sa na obale prepočítal. Dokazujú to výsledky kontroly českej inšpekcie, ktorá namerala v jeho zložení výrazne menšie množstvo vitamínu D ako sľuboval na etikete.

29.08.2017 | Lenka Sameková

Proteínové tyčinky a zdravé? Mnohé majú toľko cukru ako sladkosti 13

V obchodoch je obrovský výber proteínových tyčiniek. Na čo dávať pozor pri zložení?

25.07.2017 | Tomáš Czwitkovics

V kĺbových výživách chýbalo výrazné množstvo účinnej látky 3

Kontroly zamerané na výživové doplnky prichytili ďalšieho nepoctivého výrobcu. Na zoznam falšovaných produktov zapísala inšpekcia prípravky od českej firmy Dacom Pharma, ktoré sú dostupné aj u nás.

18.05.2017 | Lenka Sameková

Zelený jačmeň prebalený na Slovensku sľuboval fiktívne množstvo vitamínu 2

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI) zamerala svoje kontroly na vitamínové nápoje. Do laboratória poslala aj zelený jačmeň v prášku od slovenskej firmy. Obsah, ktorý našla v jeho balení, však nezodpovedal tomu, čo sľuboval na etikete.

03.05.2017 | Lenka Sameková

Test omega-3 doplnkov hľadal na obaloch prehnané množstvá látok

Nedostatok morských rýb v jedálničku bohatých na omega-3 mastné kyseliny majú kompenzovať výživové doplnky. Obsahujú však skutočne také množstvá látok, aké výrobcovia sľubujú na ich etiketách? Odpoveď na túto otázku hľadali v laboratóriu.

09.04.2017 | Lenka Sameková

V drahom výživovom doplnku nenašli takmer žiadny vitamín B

V prírodnom prípravku na problematickú pleť, ktorý výrobca vydáva za „vysoko účinný“, zistili laboratóriá len mizivý podiel z množstva vitamínu B uvádzaného na etikete. V lekárňach zaň pritom vysolíte minimálne 33 eur.

12.09.2016 | Lenka Sameková

Sedem eshopov, ktorým sa radšej vyhnite (I. diel) 5
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Nakupovaním na internete sa dá ušetriť. Ak však naletíte podvodníkovi, môže vás to vyjsť draho. Prinášame prvý diel o internetových obchodoch, v ktorých neodporúčame nakupovať.

19.08.2016 | Spotrebiteľské Centrum

Neoficiálne dovezený Herbalife klamal o obsahu vitamínu. V eshopoch je nelegálne

V koktejlovej zmesi značky Herbalife namerali laboratóriá nižší obsah vitamínu D ako uvádzala etiketa. Spoločnosť sa proti obvineniam inšpekcie ohradila, produkt sa podľa nej dostal na európsky trh nelegálne.

04.07.2016 | Lenka Sameková

Probiotiká sú pre zdravých ľudí vyhodené peniaze, tvrdia dánski vedci 6

O priaznivých účinkoch probiotík sa v Európe už niekoľko rokov vedú vášnivé diskusie. Olej do ohňa najnovšie priliala štúdia dánskych vedcov, ktorá spochybnila ich pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru u zdravých dospelých ľudí.

17.05.2016 | Lenka Sameková

Kĺbové výživy sľubujú viac účinných látok ako v skutočnosti obsahujú 2

Test kĺbových výživ nachytal výrobcov, ktorí na etiketách „prestrelili“ množstvo obsiahnutých účinných látok. Iba dva z dvadsiatich testovaných výrobkov skutočne obsahovali množstvá propagované na obale.

10.05.2016 | Lenka Sameková

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.