Téma: Výber auta

Výber auta freeimages.com / zager

Na ceste žihadlo, na papieri vrak: Ako neskočiť na triky autobazárov 10

Niektorí predajcovia jazdeniek sa neštítia používať praktiky, ktoré niekedy hraničia so zákonom. K ich odhaleniu však nestačí len nazrieť pod vymenené sedadlá a vytepované koberčeky, potrebné je aj zalistovať v zmluve. Poučte sa zo skúseností iných zákazníkov.

25.08.2017 | Lenka Sameková

Kalkulačka: Oplatí sa mi viac benzínové alebo naftové auto? 3

Vypočítaj si, za aký dlhý čas sa vráti vyššia investícia do dieslového motora

Koľko zaplatíte za prihlásenie auta po novom

Ak plánujete v novom roku kúpu auta, pripravte sa na zmeny v prihlasovacích poplatkoch. O ich výške už nebude rozhodovať iba výkon motora, ale aj vek vozidla.

27.11.2016 | Zuzana Kollárová

7 fráz, ktorými vás môže oklamať predajca v autobazáre

„Pane, za týmto autom mi bude veľmi ľúto, šetril som ho pre svoje vnúčatá.“ Alebo „na telefóne mám ďalšieho záujemcu, rýchlo sa rozhodnite“ a mnoho ďalších fráz je povedomých pre každého, kto už kupoval jazdené auto.

23.08.2016 | Gazduj.sk

Tipy ako odhaliť nedostatky pri kúpe ojazdeného auta 1

Vyleštený exteriér a udržiavaný interiér v kombinácii s nízkou cenou môžu ľahko zviesť k neuváženej kúpe auta, ktoré skrýva množstvo technických nedostatkov. Odborník na servis vozidiel radí, čo si treba všímať, aby ste na kúpu nedoplatili.

15.08.2016 | Gazduj.sk

Šesť tipov pred kúpou nového auta

Dobre si vybrať nie je veda. Len treba rozhľadenosti v problematike a vedieť, čo chcem. A potom mať toho, čo najviac vyskúšaného a zažitého, aby som vedel porovnať.

12.04.2016 | Gazduj.sk

Vyberte si auto podľa skutočnej spotreby

Za posledný rok TREND otestoval 58 osobných áut. Každý test vrcholí meraním priemernej spotreby v reálnej premávke, za približne rovnakých podmienok. Pozrite si prehľadnú tabuľku s výsledkami.

26.03.2016 | Gazduj.sk

Za predaj auta so stočenými kilometrami už hrozia pokuty

Nákup staršieho auta by mal byť kvôli novele zákona bezpečnejší. Autobazáre tvrdia, že vozidlá preverovali už pred schválením zmien. Obchodovanie s autami, pri ktorých sa manipulovalo s najazdenými kilometrami, sa pravdepodobne presunie do súkromnej sféry.

07.03.2016 | Zuzana Kollárová

Oplatí sa dovoz ojazdeného auta z Nemecka? 11

Slovensko je automobilová veľmoc, „o tom žádná”, ako hovoria naši západní susedia. Tento rok sa automobilky nášho východného Detroitu pokúsia vyrobiť milión áut, čo je pri prepočte na počet pracovných dní 4000 vozidiel denne. Šialený výkon.

04.05.2015 | Jozef Šebest

Kemper, to je sloboda. A výzva pre domáceho majstra 1

Snívaš o netuctovej dovolenke? Zima je vhodný čas na vyskúšanie karavaningu. Ceny za prenájom obytného auta sú oproti letu zhruba polovičné a možno sa nakoniec rozhodneš zadovážiť si vlastný kemper.

24.02.2015 | Jozef Šebest

Nové auto sú vyhodené peniaze. Naozaj? 30

Ešte som nebol svedkom ženskej diskusie na túto tému, ale chlapi sa dokážu aj do krvi pohádať o tom, či je rozumnejšie kúpiť nové alebo ojazdené auto. Skúsme sa na to pozrieť bez emócií, cez čísla.

24.10.2014 | Jaroslav Matyáš

Ani auto, ani peniaze. Tak môže skončiť kúpa jazdeného auta v zahraničí 6

Chcete si kúpiť jazdené auto cez internet. Keď oň prejavíte záujem, predávajúci rýchlo reaguje. Sľúbi, že vám ho doručí kuriérska spoločnosť. Omyl, ide o podvod.

18.07.2014 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.