Téma: Vlak

Vlak pixabay.com / shilmar

Na cestovanie štátnym osobákom bude stačiť mobil

Dlhé rady pred pokladňami na vlakových staniciach by sa mohli stať minulosťou. Železničná spoločnosť Slovensko od 11. júna zavádza na celom Slovensku SMS lístok na cestovanie vlakom. Nanešťastie, zatiaľ len vo všetkých osobných vlakoch.

24.05.2017 | Gazduj.sk

Pre vianočnú nádielku cestujúcich pribrali železnice 24 vlakov

Na tradičný nátresk sa železnice aj tento pripravujú bonusovými spojmi. Pred vianočnými sviatkami a v prvých dňoch budúceho roka vypravia 24 posilových vlakov a pridajú vyše sto vozňov k vlakom rôznych kategórií.

12.12.2016 | Gazduj.sk

Dušičkovský nátresk chcú železnice rozbiť mimoriadnymi vlakmi

Železničná spoločnosť Slovensko vyšle v období „dušičiek" na trate posilové vlaky a mimoriadne rýchliky. Najviac spojov vypraví v nedeľu a utorok, kedy očakáva najväčší nápor cestujúcich.

25.10.2016 | Gazduj.sk

Cestovné za 9 eur končí. RegioJet dvíha ceny najlacnejších lístkov 3

Súkromný železničný dopravca RegioJet zdražil od 24. augusta najlacnejšie cestovné vo svojich diaľkových vlakoch medzi Bratislavou a Košicami. Český dopravca chce nalákať viac cestujúcich do vyšších tried, v ktorých ceny klesli.

24.08.2016 | Gazduj.sk

Po Bratislavskom kraji sa bude dať cestovať na elektronické lístky 6

Cestujúci, ktorí využívajú integrovaný dopravný systém, už nebudú odkázaní na papierové lístky. Cestovanie majú zjednodušiť a aj zlacniť elektronické cestovné lístky.

05.07.2016 | Zuzana Kollárová

Veľkonočné sťahovanie: Aká je aktuálna obsadenosť spojov

Slovensko po troch mesiacoch opäť čaká veľké sťahovanie národa. Železnice pridávajú posilové vlaky a novú službu, ktorou možno obísť dlhé rady pred pokladňami. Kúpu miestenky na najkritickejšie dni, stredu a štvrtok, je riskantné odkladať.

21.03.2016 | Lenka Sameková

Lístky v najvyťaženejších vlakoch RegioJetu dvojnásobne zdražejú 2

Spoločnosť RegioJet v najvyťaženejších vlakoch jazdiacich medzi Bratislavou a Košicami v špičkách v piatok a nedeľu zvýši cestovné v najnižšej z troch tried na vyše dvojnásobok a v niektorých spojoch cez týždeň o polovicu.

18.03.2016 | Gazduj.sk

Bolestné za zrušené IC-čka: Predĺžené trasy či vozne s internetom 1

Uplynulý víkend bol posledným pre štátne InterCity (IC) vlaky, ktoré uvoľnia trasu Bratislava – Košice po 22 rokoch. Pozrite si prehľad zmien, ktoré majú cestujúcim vykompenzovať zrušené spoje.

18.01.2016 | Gazduj.sk

Cestovanie zdarma na občiansky v Bratislave končí, seniori stoja v radoch 3

Kým doteraz na bezplatné cestovanie v Bratislavskom kraji potrebovali seniori iba občiansky preukaz, po novom budú musieť so sebou nosiť SeniorPas. Invalidi sa s cestovaním zadarmo musia úplne rozlúčiť.

29.12.2015 | Zuzana Kollárová

Začalo sa sťahovanie národa. Aký je aktuálny stav vo vlakoch a autobusoch

Predvianočný nápor vo vlakových a autobusových linkách naberá grády. Niektoré spoje sú už takmer vypredané. Ak si chcete uchytiť voľné miesto, neodkladajte to na poslednú chvíľu.

18.12.2015 | Lenka Sameková

Od nedele platí nový cestovný poriadok železníc. Čo sa v ňom zmení 2

Nedeľou 13. decembra vstupuje do platností nový grafikon, v ktorom železnice sľubujú rýchlejšie a presnejšie spoje. Zo staníc by mali vypraviť aj viac modernejších vlakov. Pozrite si prehľad najdôležitejších zmien.

11.12.2015 | Gazduj.sk

Od nedele po celom kraji na jeden lístok. Pozor na zložité pravidlá 15

Od 1. novembra začínajú platiť v Bratislavskom kraji cestovné lístky upravené pre systém integrovanej dopravy. Kto chce využívať lacnejšiu a súvislejšiu prepravu rôznymi prostriedkami v rámci regiónu, najskôr sa bude musieť zorientovať v komplikovaných pravidlách cestovania.

30.10.2015 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.