Téma: Vlak

Vlak pixabay.com / shilmar

Pre vianočnú nádielku cestujúcich pribrali železnice 24 vlakov

Na tradičný nátresk sa železnice aj tento pripravujú bonusovými spojmi. Pred vianočnými sviatkami a v prvých dňoch budúceho roka vypravia 24 posilových vlakov a pridajú vyše sto vozňov k vlakom rôznych kategórií.

12.12.2016 | Gazduj.sk

Dušičkovský nátresk chcú železnice rozbiť mimoriadnymi vlakmi

Železničná spoločnosť Slovensko vyšle v období „dušičiek" na trate posilové vlaky a mimoriadne rýchliky. Najviac spojov vypraví v nedeľu a utorok, kedy očakáva najväčší nápor cestujúcich.

25.10.2016 | Gazduj.sk

Cestovné za 9 eur končí. RegioJet dvíha ceny najlacnejších lístkov 3

Súkromný železničný dopravca RegioJet zdražil od 24. augusta najlacnejšie cestovné vo svojich diaľkových vlakoch medzi Bratislavou a Košicami. Český dopravca chce nalákať viac cestujúcich do vyšších tried, v ktorých ceny klesli.

24.08.2016 | Gazduj.sk

Po Bratislavskom kraji sa bude dať cestovať na elektronické lístky 6

Cestujúci, ktorí využívajú integrovaný dopravný systém, už nebudú odkázaní na papierové lístky. Cestovanie majú zjednodušiť a aj zlacniť elektronické cestovné lístky.

05.07.2016 | Zuzana Kollárová

Veľkonočné sťahovanie: Aká je aktuálna obsadenosť spojov

Slovensko po troch mesiacoch opäť čaká veľké sťahovanie národa. Železnice pridávajú posilové vlaky a novú službu, ktorou možno obísť dlhé rady pred pokladňami. Kúpu miestenky na najkritickejšie dni, stredu a štvrtok, je riskantné odkladať.

21.03.2016 | Lenka Sameková

Lístky v najvyťaženejších vlakoch RegioJetu dvojnásobne zdražejú 2

Spoločnosť RegioJet v najvyťaženejších vlakoch jazdiacich medzi Bratislavou a Košicami v špičkách v piatok a nedeľu zvýši cestovné v najnižšej z troch tried na vyše dvojnásobok a v niektorých spojoch cez týždeň o polovicu.

18.03.2016 | Gazduj.sk

Bolestné za zrušené IC-čka: Predĺžené trasy či vozne s internetom 1

Uplynulý víkend bol posledným pre štátne InterCity (IC) vlaky, ktoré uvoľnia trasu Bratislava – Košice po 22 rokoch. Pozrite si prehľad zmien, ktoré majú cestujúcim vykompenzovať zrušené spoje.

18.01.2016 | Gazduj.sk

Cestovanie zdarma na občiansky v Bratislave končí, seniori stoja v radoch 3

Kým doteraz na bezplatné cestovanie v Bratislavskom kraji potrebovali seniori iba občiansky preukaz, po novom budú musieť so sebou nosiť SeniorPas. Invalidi sa s cestovaním zadarmo musia úplne rozlúčiť.

29.12.2015 | Zuzana Kollárová

Začalo sa sťahovanie národa. Aký je aktuálny stav vo vlakoch a autobusoch

Predvianočný nápor vo vlakových a autobusových linkách naberá grády. Niektoré spoje sú už takmer vypredané. Ak si chcete uchytiť voľné miesto, neodkladajte to na poslednú chvíľu.

18.12.2015 | Lenka Sameková

Od nedele platí nový cestovný poriadok železníc. Čo sa v ňom zmení 2

Nedeľou 13. decembra vstupuje do platností nový grafikon, v ktorom železnice sľubujú rýchlejšie a presnejšie spoje. Zo staníc by mali vypraviť aj viac modernejších vlakov. Pozrite si prehľad najdôležitejších zmien.

11.12.2015 | Gazduj.sk

Od nedele po celom kraji na jeden lístok. Pozor na zložité pravidlá 15

Od 1. novembra začínajú platiť v Bratislavskom kraji cestovné lístky upravené pre systém integrovanej dopravy. Kto chce využívať lacnejšiu a súvislejšiu prepravu rôznymi prostriedkami v rámci regiónu, najskôr sa bude musieť zorientovať v komplikovaných pravidlách cestovania.

30.10.2015 | Zuzana Kollárová

Osobné vlaky na trati medzi Žilinou a Púchovom nahradia autobusy

Na hlavnom železničnom ťahu Bratislava – Košice pri Púchove budú z dôvodu výluky niekoľko dní premávať namiesto osobných vlakov autobusy. Pripravte sa aj na meškanie rýchlikov.

11.08.2015 | Gazduj.sk