Téma: Úspora energií

Úspora energií flickr.com / Anton Fomkin

Zimný a letný čas odmietame, odkázali občania EÚ v online prieskume

V prípade jeho zrušenia by sa členské krajiny rozhodovali, či si ponechajú zimný alebo letný čas, časové pásma sa však meniť nebudú.

30.08.2018 | Gazduj.sk

Po žiarovkách odzvoní aj halogénovým žiarivkám. Už od septembra

Týka sa to halogénových lámp vrátane štandardných svetiel v tvare hrušky a sviečky a ide o ďalšiu fázu, ktorá nadväzuje na vyradenie halogénových reflektorov (GU10) z roku 2016.

30.08.2018 | Gazduj.sk

Ako ušetriť tretinu nákladov na kúrení

Ak vám nie je jedno, aký účet platíte doma za kúrenie, manipulujete s hlavicou termostatického ventilu. Bežne sa ňou otáča fyzicky, aby sa dosiahla požadovaná teplota osobitne v každej miestnosti. Pri inteligentných systémoch regulácie vykurovania sa to dá robiť operatívne na diaľku. Je to komfortné a dá sa aj viac ušetriť.

02.02.2018 | Gazduj.sk

Zelená domácnostiam mieri do finále. Pozrite si harmonogram kôl

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zverejnila harmonogram plánovaných kôl projektu Zelená domácnostiam na prvý štvrťrok 2018. Domácnosti môžu žiadať o poukážky za takmer 14 miliónov eur. Jedno z kôl bude venované iba inštaláciám kotlov na biomasu.

23.01.2018 | Zuzana Kollárová

Zelená domácnostiam prerozdelí budúci rok posledné poukážky

V roku 2018 vydá Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v rámci projektu Zelená domácnostiam poukážky v hodnote minimálne 13 miliónov eur. O podporu na fotovoltaické inštalácie sa budú môcť domácnosti v mimobratislavských regiónoch uchádzať v dvoch kolách.

28.11.2017 | Zuzana Kollárová

Drobné investície, ktorými ušetríte veľkú časť vášho rozpočtu 2
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Niekedy aj malá drobnosť dokáže výrazným spôsobom znížiť výšku vašich výdavkov. Investície do týchto vecí sa vám veľmi rýchlo vrátia a vy začnete okamžite šetriť.

23.11.2017 | PR servis

Aké vykurovanie vyjde rodinné domy najlacnejšie 3

Vykurovanie zemným plynom je po zohľadnení výdavkov na energiu, údržbu a investície v rodinných domoch najlacnejšie. U novostavieb vychádza najlacnejšie teplovzdušné a vodné vykurovanie. Vyplýva to z analýzy Rakúskej energetickej agentúry.

15.11.2017 | Gazduj.sk

Chcete ušetriť na teple? Zmeňte rozpočítavanie 3

Suma účtov za teplo a spotrebovanú vodu v domových bytoch závisí nielen od toho, aká studená bude zima a od schopnosti nášho šetrenia, ale aj od toho, akým spôsobom sa majitelia bytov dohodnú na rozúčtovaní nákladov na bývanie.

27.09.2017 | Zuzana Kollárová

Medzi žiadateľmi o zelené poukážky odhalili kontroly špekulantov

Poukážky na zelené zariadenia prepláca Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) po kontrole kompletnej dokumentácie alebo až po preverení inštalácie priamo v domácnosti. Niektorí žiadatelia na to doplatili.

30.08.2017 | Zuzana Kollárová

VSE vedie nekalú kampaň proti zmene dodávateľa elektriny, tvrdí združenie 4

Najväčší dodávateľ elektriny na východnom Slovensku - Východoslovenská energetika (VSE) používa agresívne obchodné praktiky. Tvrdí to Európsky inštitút pre ochranu spotrebiteľa a právny štát (EICP).

23.08.2017 | Zuzana Kollárová

Poukážky na zelené zariadenia sa míňajú lepšie ako vlani

Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre sa zásadná zmena podmienok prerozdeľovania poukážok v projekte Zelená domácnostiam oplatila. Častejšie kolá s menším množstvom vyčlenených prostriedkov sa prejavili na náraste počtu preplatených žiadostí.

14.08.2017 | Zuzana Kollárová

Štát prekopal podmienky získania dotácií na zatepľovanie

Ministerstvo dopravy vyhlásilo tretie kolo výzvy k podávaniu žiadostí o dotáciu na zateplenie rodinného domu. Tentokrát sa postupuje podľa nových a oveľa zaujímavejších pravidiel.

08.08.2017 | Zuzana Kollárová