Téma: Úspora energií

Úspora energií flickr.com / Anton Fomkin

Chcete ušetriť na teple? Zmeňte rozpočítavanie 1

Suma účtov za teplo a spotrebovanú vodu v domových bytoch závisí nielen od toho, aká studená bude zima a od schopnosti nášho šetrenia, ale aj od toho, akým spôsobom sa majitelia bytov dohodnú na rozúčtovaní nákladov na bývanie.

27.09.2017 | Zuzana Kollárová

Medzi žiadateľmi o zelené poukážky odhalili kontroly špekulantov

Poukážky na zelené zariadenia prepláca Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) po kontrole kompletnej dokumentácie alebo až po preverení inštalácie priamo v domácnosti. Niektorí žiadatelia na to doplatili.

30.08.2017 | Zuzana Kollárová

VSE vedie nekalú kampaň proti zmene dodávateľa elektriny, tvrdí združenie 4

Najväčší dodávateľ elektriny na východnom Slovensku - Východoslovenská energetika (VSE) používa agresívne obchodné praktiky. Tvrdí to Európsky inštitút pre ochranu spotrebiteľa a právny štát (EICP).

23.08.2017 | Zuzana Kollárová

Poukážky na zelené zariadenia sa míňajú lepšie ako vlani

Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre sa zásadná zmena podmienok prerozdeľovania poukážok v projekte Zelená domácnostiam oplatila. Častejšie kolá s menším množstvom vyčlenených prostriedkov sa prejavili na náraste počtu preplatených žiadostí.

14.08.2017 | Zuzana Kollárová

Štát prekopal podmienky získania dotácií na zatepľovanie

Ministerstvo dopravy vyhlásilo tretie kolo výzvy k podávaniu žiadostí o dotáciu na zateplenie rodinného domu. Tentokrát sa postupuje podľa nových a oveľa zaujímavejších pravidiel.

08.08.2017 | Zuzana Kollárová

Odchádzate na dovolenku? Vypnite si spotrebiče zo siete
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Inšpirujte sa praktickými radami ako môžete šetriť energiami vo vašej domácnosti aj počas dovolenky.

28.06.2017 | PR servis

Na spotrebiče sa vrátia energetické štítky s pôvodnou stupnicou

Systém energetických štítkov sa v nasledujúcich rokoch zjednoduší. Európski poslanci v utorok v Štrasburgu schválili opatrenie ukladajúce výrobcom povinnosť vrátiť sa ku škále, kde písmeno A bude označovať energeticky menej náročné prístroje a písmeno G naopak tie najmenej úsporné.

13.06.2017 | Gazduj.sk

Otázky a odpovede: Ročné vyúčtovanie bývania

Máte už ročné vyúčtovanie za bývanie? Správca vám ho mal doručiť do 31. mája. V našej poradni sa dozviete, ako riešiť najčastejšie problémy spojené s bývaním.

08.06.2017 | Zuzana Kollárová

Od septembra Brusel opäť zníži príkon vysávačov 7

V súčasnosti si ešte môžete kúpiť vysávače s 1600-wattovým motorom, obchody ich už však dopredávajú. Donedávna pritom priemerný príkon predávaných modelov dosahoval približne 1800 wattov.

30.05.2017 | Zuzana Kollárová

5 praktických tipov, ako sa dá ušetriť na elektrine 1
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Inzercia | Faktúra za elektrinu je každoročným strašiakom mnohých domácností. S modernými spotrebičmi to tak už nemusí byť. Nové funkcie vám ušetria energiu aj veľa nervov. Inšpirujte sa tipmi od Barbary Vopaleckej, produktovej špecialistky zo Stredoslovenskej energetiky.

29.05.2017 | PR servis

Bezplatná aplikácia radí, ako skrotiť náklady na energie v domácnosti 10

V západnej Európe tvoria náklady na energie približne 7 percent rodinného rozpočtu, na Slovensku je to viac – 15 až 20 percent. Každá úspora na energiách je plus pre rodinný rozpočet. Aby ste dokázali ušetriť na energiách, mali by ste mať najskôr prehľad o vašej spotrebe a nákladoch na energie.

25.05.2017 | Zuzana Kollárová

SIEA: Žiadosti o poukážky vyplnené softvérovým robotom neprejdú

V utorkovom kole Zelenej domácnostiam získalo poukážky na fotovoltaické panely 306 domácností. Vyčlenené peniaze (900-tisíc eur) sa rozchytali za 5 minút a 30 sekúnd. Medzi vydanými poukážkami je 75 bez využitia elektrickej akumulácie, čo je viac ako v predchádzajúcom fotovoltaickom kole.

18.05.2017 | Zuzana Kollárová