Téma: Úradné poplatky

Úradné poplatky pixabay / foturo

Aj starí zábudlivci môžu dostať nižšiu pokutu za STK

Od nedele sa znížili pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu. Nižšiu pokutu môžu zaplatiť aj tí, ktorým platnosť vypršala ešte pred 20. májom

21.05.2018 | Gazduj.sk

Končí vám platnosť cestovného pasu? Teraz ho vybavíte najrýchlejšie 1

Ministerstvo vnútra SR (MV SR) upozorňuje, že s blížiacim sa koncom zimy prichádza na oddelenia dokladov takzvaná pasová sezóna, ktorá trvá až do konca prázdnin. To znamená, že ak si cestovné doklady začnú ľudia vybavovať až cez pasovú sezónu, na oddeleniach dokladov či v klientskych centrách si počkajú oveľa dlhšie ako teraz. TASR informoval Tlačový odbor MV SR.

03.02.2018 | Gazduj.sk

Kontroverzný poplatok za cirkevný sobáš dlho nevydržal, štát ho škrtne 1

Kontroverzný 10-eurový poplatok za cirkevný sobáš, ktorý štát zaviedol začiatkom tohto roka, sa zruší. Dohodli sa na tom minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) na stretnutí so signatármi petície Fóra kresťanských inštitúcii v Bratislave.

22.01.2018 | Gazduj.sk

Ako sa vyhnúť pokute za neplatnú STK 15

Absolvovanie technickej a emisnej kontroly vozidla je v našich zemepisných šírkach povinné a vynucované hrozbou sankcie. Ako sa tejto pokute vyhnúť?

05.12.2017 | Jozef Šebest

Novinky na európskych cestách: Rakúske radary nazerajú do interiéru 2

Existujú aj lepšie suveníry z dovolenkových ciest ako pokuty od polície. Český automotoklub ÚAMK zmapoval, aké nové dopravné predpisy na vás čakajú za hranicami.

28.06.2017 | Zuzana Kollárová

Colné vyhlásenie pre zahraničné zásielky sa od mája vypĺňa po novom

Ak radi nakupujete cez internet v amerických či ázijských obchodoch, pripravte sa na novú formu colných papierov. Finančná správa tvrdí, že urýchlia komunikáciu s colným úradom.

11.05.2017 | Zuzana Kollárová

Ako prepísať vozidlo z lízingovky na fyzickú osobu

Technická kontrola políciou pri zmene vlastníka motorového vozidla z lízingovej spoločnosti na držiteľa motorového vozidla nie je potrebná.

09.05.2017 | Gazduj.sk

Čo musíte najskôr vybaviť na úradoch po narodení bábätka

Ak má do rodiny pribudnúť dieťa, budúca matka (a aj otec) musia pred a po jeho narodení vybaviť na úradoch veľa záležitostí. V seriáli si rozoberieme tie najdôležitejšie.

15.04.2017 | Zuzana Kollárová

Niektorým domácnostiam zdražela voda. Kvôli vodomerom 2

S novým rokom začali platiť aj zmeny pri rozpočítavaní nákladov na vodné a stočné. Vodárenské spoločnosti vydali nové cenníky, v ktorých od 1. januára zaviedli dvojzložkovú cenu vodného a stočného pre svojich odberateľov.

18.01.2017 | Zuzana Kollárová

Zmeny na cestách: Rakúske radary nebudú striehnuť iba na rýchlosť 4

Európskych vodičov čaká tento rok viacero legislatívnych noviniek. Na sprísnené predpisy sa treba pripraviť najmä v Rakúsku a vo Francúzsku. Do platnosti vstupuje aj nové označovanie palív.

04.01.2017 | Gazduj.sk

Diaľničné známky v Európe v roku 2017 - prehľad cien 3

Motoristi si kvôli používaniu európskych diaľnic a rýchlostných ciest v roku 2017 nebudú musieť siahať hlbšie do vrecka. Diaľničné nálepky mierne zdražejú iba v Rakúsku a o pár dinárov stúpne aj mýtne v Srbsku. Nad nemeckým mýtom zatiaľ visí otáznik.

Prehľad cien diaľničných známok na rok 2018 nájdete v aktuálnejšom článku

19.12.2016 | Lenka Sameková

EÚ odobrila Nemcom diaľničné mýto. Najviac si priplatia staré autá

Európska komisia Nemcom odklepla upravený plán na zavedenie mýtneho pre osobné autá v Nemecku. Oznámila to eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová po stretnutí s nemeckým ministrom dopravy Alexandrom Dobrindtom.

02.12.2016 | Gazduj.sk