Téma: Účty a karty

Účty a karty freeimages.com / LotusHead

Hotovosť vs. karta: čím je výhodnejšie platiť v zahraničí? 2

Ak sa chystáte sa na dovolenku, pred cestou by ste si mali v prvom rade ujasniť, koľko hotovosti si zoberiete so sebou, aké poplatky a za čo vám banka môže účtovať. Veľa závisí od toho, či idete do krajiny EÚ alebo budete oddychovať mimo eurozóny.

29.05.2017 | Zuzana Kollárová

Podvodníci v mene UniCredit Bank rozposielajú falošné výzvy

Nepravý email s podpisom banky upozorňuje klientov na zablokovanie účtu. V skutočnosti ide o nástrahu, ktorá má od nich vylákať citlivé údaje.

09.05.2017 | Lenka Sameková

Žiadateľom o hypotéku banky poriadne prevetrajú príjmy 7

Národná banka Slovenska (NBS) od marca sprísnila podmienky poskytovania hypoték. Banky v súčasnosti hľadajú spôsoby, ako naplniť nariadenia NBS a zároveň nastaviť podmienky, ktoré by príliš neznevýhodňovali žiadateľov o hypotéku. Isté je už to, že sa výrazne obmedzí dostupnosť hypoték.

07.03.2017 | Zuzana Kollárová

VÚB, Sberbank a Privatbanka zavádzajú od apríla nové cenníky 4

Ďalšie slovenské banky si povedali, že prišiel čas, aby prehodnotili to, koľko pýtajú od svojich klientov za svoje služby. Treba povedať, že tí si vo väčšine prípadov budú musieť priplatiť. Najväčšie zmeny sa týkajú zliav z poplatkov za balíky služieb.

17.02.2017 | Zuzana Kollárová

ČSOB, Fio banka a Tatra banka menia sadzobníky. Pozrite sa ako 2

Vo februári vstupujú do platnosti nové cenníky ČSOB, Fio banky a Tatra banky. Za čo si po novom priplatíte? Zostavili sme prehľad najdôležitejších zmien.

03.02.2017 | Zuzana Kollárová

Na čo si dať pozor pred lyžovačkou v zahraničí 4

Bez prilby a s cestovným poistením k platobnej karte na zahraničných svahoch veľa riskujete. Úraz na zjazdovke vám môže zruinovať nielen zdravie, ale aj peňaženku.

28.12.2016 | Zuzana Kollárová

Dokedy treba stihnúť podať vianočné zásielky a zaplatiť účty

Na odoslanie vianočných pozdravov a balíkov dozrel najvyšší čas. Vo štvrtok máte posledný deň na to, aby ste ich odniesli na poštu. Dôležité platby si neodkladajte na koniec roka. Môže sa vám to vypomstiť.

21.12.2016 | Zuzana Kollárová

Nakupujete darčeky cez internet? Zvážte, ako za ne zaplatíte

Rozhodli ste sa tento rok namiesto obiehania kamenných obchodov nakupovať vianočné darčeky cez internet? Môžete tak ušetriť čas a aj peniaze. No nákup spoza počítača či z mobilu má svoje riziká.

09.12.2016 | Zuzana Kollárová

Zmenili ste poisťovňu? Starý preukaz už po novom nemusíte vracať 1

Poistencom ubudne časť povinností pri zmene zdravotnej poisťovne. Vyplýva to z novely zákona o zdravotnom poistení, ktorú v stredu schválil parlament. Nové pravidlá začnú platiť od januára.

01.12.2016 | Gazduj.sk

Hľadáš náhradu za lacný účet v Zune? Použi náš porovnávač

Vždy aktuálny prehľad poplatkov za bežné účty a balíky služieb v bankách. Nájdi si najvýhodnejší účet so službami, ktoré naozaj potrebuješ.

Čipových kariet poistenca sa nedočkáme, ministerstvo zmenilo plány

Do lekární a ambulancií by sme si namiesto plánovaných elektronických kartičiek poistenca mali nosiť občiansky preukaz s čipom. Ministerstvo upustilo od pôvodného scenára - nahradiť papierové preukazy poistenca modernými čipovými kartami.

29.09.2016 | Gazduj.sk

Študentom sa oplatí porovnávať aj účty oslobodené od poplatku 1

Pre banky sú študenti zaujímavými a perspektívnymi klientmi. Preto svoje služby pre nich nastavujú tak, aby oproti službám pre iné skupiny vychádzali lacnejšie. Viaceré banky mesačný poplatok za účet od študentov nevyberajú. Líšia sa však zložením balíkov. Ako sa zorientovať v ich ponukách?

20.09.2016 | Zuzana Kollárová