Téma: Účty a karty

Účty a karty freeimages.com / LotusHead

Tipy ako platiť na dovolenke v zahraničí a neprerobiť 4

Každý rok prudko rastie objem peňazí, ktoré Slováci minú v zahraničí počas dovolenkového obdobia

28.06.2018 | Zuzana Kollárová

Stačí jeden klik a v zahraničí zaplatíte viac, ako ste chceli 6

Pri platbe kartou alebo výbere hotovosti z bankomatu v zahraničí môže na človeka číhať nečakaná otázka: želáte si platbu s konverziou? Alebo dokonca so záhadnejšie znejúcou skratkou – chcete platbu s DCC (Dynamic Currency Conversion)?

16.04.2018 | Martina Kláseková

Pasca s lacnou spodnou bielizňou: Na tomto eshope sa už popálili mnohí

Internetový obchod so spodnou bielizňou sa už mesiace zatajuje pred zákazníkmi. Vopred uhradený tovar nedoručuje a výzvy na vrátenie peňazí trúfalo ignoruje. Šanca zákazníkov získať späť zaplatenú sumu však nie je stratená.

08.01.2018 | Lenka Sameková

Platbu za nedodaný tovar možno reklamovať

Vianočný darček objednaný z obchodu na webe, zaplatený kartou online, čaká sa na kuriéra. No ten nechodí a nechodí. Telefón u obchodníka vyzváňa alebo je obsadený, na písomné otázky odpovedá stroho alebo vôbec. Stres zo straty peňazí stúpa. No zbytočne.

20.11.2017 | Martina Kláseková

Prehľad poplatkov: Banky opäť upratovali vo svojich cenníkoch 5

Nový rok začne až sedem bánk s novými cenníkmi. Znižujú počet operácií, ktoré sa robia priamo na pobočkách a zvyšujú poplatky za hotovostné vklady, výbery, vypisované prevodné príkazy či za spracovanie mincí pri vklade a výbere a výber peňazí z bankomatu.

16.11.2017 | Zuzana Kollárová

Bezplatné účty pre študentov nemusia byť úplne zadarmo

Ani študentské účty a balíky, ktoré banky propagujú ako bezplatné, nemusia byť v skutočnosti zadarmo. Za niektoré služby vyberajú banky poplatky aj od študentov.

03.08.2017 | Zuzana Kollárová

Banky prepisovali cenníky, zdraželi najmä služby na pobočkách 1

Klienti OTP Banky, Poštovej banky, Sberbank, Prima Banky, UniCredit Bank, Tatra banky a Slovenskej sporiteľne by mali spozornieť. Od 1. júla vstupujú postupne do platnosti nové sadzobníky s upravenou výškou poplatkov. Niektoré narástli až dvojnásobne.

13.07.2017 | Zuzana Kollárová

Hotovosť vs. karta: čím je výhodnejšie platiť v zahraničí? 2

Ak sa chystáte sa na dovolenku, pred cestou by ste si mali v prvom rade ujasniť, koľko hotovosti si zoberiete so sebou, aké poplatky a za čo vám banka môže účtovať. Veľa závisí od toho, či idete do krajiny EÚ alebo budete oddychovať mimo eurozóny.

29.05.2017 | Zuzana Kollárová

Podvodníci v mene UniCredit Bank rozposielajú falošné výzvy

Nepravý email s podpisom banky upozorňuje klientov na zablokovanie účtu. V skutočnosti ide o nástrahu, ktorá má od nich vylákať citlivé údaje.

09.05.2017 | Lenka Sameková

Žiadateľom o hypotéku banky poriadne prevetrajú príjmy 9

Národná banka Slovenska (NBS) od marca sprísnila podmienky poskytovania hypoték. Banky v súčasnosti hľadajú spôsoby, ako naplniť nariadenia NBS a zároveň nastaviť podmienky, ktoré by príliš neznevýhodňovali žiadateľov o hypotéku. Isté je už to, že sa výrazne obmedzí dostupnosť hypoték.

07.03.2017 | Zuzana Kollárová

VÚB, Sberbank a Privatbanka zavádzajú od apríla nové cenníky 4

Ďalšie slovenské banky si povedali, že prišiel čas, aby prehodnotili to, koľko pýtajú od svojich klientov za svoje služby. Treba povedať, že tí si vo väčšine prípadov budú musieť priplatiť. Najväčšie zmeny sa týkajú zliav z poplatkov za balíky služieb.

17.02.2017 | Zuzana Kollárová

ČSOB, Fio banka a Tatra banka menia sadzobníky. Pozrite sa ako 2

Vo februári vstupujú do platnosti nové cenníky ČSOB, Fio banky a Tatra banky. Za čo si po novom priplatíte? Zostavili sme prehľad najdôležitejších zmien.

03.02.2017 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.