Téma: Trávnik

Trávnik freeimages.com / 13dede

Kosačka z Lidla sa môže vznietiť. Reťazec vracia zákazníkom peniaze

Dodávateľ kosačiek značky Florabest vyzýva zákazníkov, aby v záujme svojej bezpečnosti vrátili do predajní Lidla jeden z jeho produktov. Dotknutá kosačka je totiž poškodená výrobnou vadou.

22.05.2017 | Lenka Sameková

Ako sa pracuje s tradičnou kosou 4

Nedávno sme riešili, ako vrátiť do pôvodnej kondície mechanickú vretenovú kosačku poznačenú patinou času (alebo po slovensky: na šrot rozbitú). Spomenul som vtedy, že je to kosačka vhodná len na upravené trávniky. Čo však robiť, ak je pozemok veľký a tráva vysoká?

20.05.2015 | Jozef Šebest

Ako dostať zeminu na pozemok alebo z pozemku preč

Stavebná sezóna je v plnom prúde. Mnohí sa púšťajú do stavby vysnívaného domu, iní majú túto životnú etapu čerstvo za sebou a potrebujú doriešiť úpravy pozemku. Väčšinu z nás však vyhnala jar do záhrad, ktoré začíname pretvárať na svoj obraz. Stredobodom záujmu sa chtiac-nechtiac stáva zemina. Komodita, s ktorou by na prvý pohľad nemal byť žiadny problém. Skutočnosť je zložitejšia.

11.05.2015 | Andrea Medžová

Nabrús si kosačku prakticky bez náradia 10

Aktuálny vývoj počasia a rašiaci trávnik nútia k radikálnym opatreniam. Predajcovia záhradnej techniky dobre vedia, kedy je pravý čas na spamovanie schránok letákmi. V mojom prípade boli úspešní - dohnali ma k akcii.

23.04.2015 | Jozef Šebest

Dažďová voda nestojí nič, ale najskôr treba zainvestovať

Typická rodina žijúca v dome by využívaním dažďovej vody ušetrila 190 eur ročne. Nebude to však úplne zadarmo.

30.03.2015 | Jozef Šebest

Koľko stojí a kedy sa vráti vlastná studňa 13

Nie každý rok je počasie také milosrdné, ako v roku 2014. Bol to jediný rok, pokiaľ moja krátka pamäť siaha, keď tráva neuschla počas celého vegetačného obdobia. Bez polievania.

10.03.2015 | Jozef Šebest