Téma: Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo freeimages.com /

Poukážky na zelené zariadenia bude štát rozdávať každý mesiac

Ak sa chystáte požiadať Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru (SIEA) o poukážku na kotol na biomasu, slnečný kolektor, fotovoltaické panely či tepelné čerpadlo, pripravte sa na zmeny. Agentúra bude od apríla vyhlasovať kolá s menším objemom prostriedkov, zato však pravidelne každý mesiac.

03.03.2017 | Zuzana Kollárová

Chcete poukážku na zelené zariadenia? Nezmeškajte prihlasovanie

Domácnosti, ktoré majú záujem o poukážku na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie, by mali spozornieť. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spustí v novembri ďalšie dve kolá projektu Zelená domácnostiam.

11.11.2016 | Zuzana Kollárová

Získať zelenú dotáciu je pre domácnosti skúškou trpezlivosti 5

Po zelených poukážkach sa v treťom kole doslova zaprášilo. Veľký záujem žiadateľov krátko po spustení elektronického prihlasovania opäť pokoril vyčlenený rozpočet a aj webovú stránku, cez ktorú sa podávajú žiadosti.

08.09.2016 | Zuzana Kollárová

Z ďalšieho kola Zelenej domácnostiam je vyradený Bratislavský kraj 1

Najbližšie kolo projektu Zelená domácnostiam nebude určené pre domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). O poukážku na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov v ňom budú môcť požiadať len záujemcovia z mimobratislavských regiónov.

13.04.2016 | Zuzana Kollárová

Zhotovitelia podávali žiadosti o dotácie hromadne a často neúspešne 1

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pri kontrole adries žiadateľov o zelené poukážky narazila na opakujúce sa e-mailové adresy a IP adresy počítačov, z ktorých boli podané prihlášky. Za domácnosti zrejme hromadne vypĺňali žiadosti zhotovitelia.

09.02.2016 | Gazduj.sk

Žiadatelia sú nespokojní, SIEA vysvetľuje rýchle minutie dotácií

Rekordná rýchlosť uzatvorenia druhého kola podávania žiadostí o zelené poukážky vyvolala medzi žiadateľmi aj v médiách pochybnosti o férovosti systému. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vylučuje podozrenia, že by sa do neho nabúral softvérový robot.

03.02.2016 | Zuzana Kollárová

Poukážky na zelené zariadenia sa rozchytali za jeden deň 6

Objem prostriedkov vyčlenených v druhom kole podávania žiadostí o dotáciu na zelené zariadenia vyčerpali záujemcovia rekordne v priebehu jedného dňa. Ďalší termín chce agentúra vyhlásiť v druhom štvrťroku.

02.02.2016 | Zuzana Kollárová

Druhé kolo žiadostí o dotácie na zelené zariadenia je spustené

S väčším balíkom peňazí a kratšou dobou na inštaláciu zariadení odštartovalo druhé kolo projektu Zelená domácnostiam. Ak chcete, aby sa z dotácií ušlo aj vám, poponáhľajte sa. V prvom kole sa poukážky minuli po 4 dňoch.

01.02.2016 | Zuzana Kollárová

Pozor na to, komu zveríte inštaláciu dotovaných zelených zariadení. Pribúdajú špekulanti

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vystríha domácnosti pred nepravdivými a skresľujúcimi informáciami v reklamách zhotoviteľov zelených zariadení. Pozor by si mali dať na firmy, ktoré sľubujú, že všetko „vybavia“ za klientov.

26.01.2016 | Gazduj.sk

Žiadatelia o zelené poukážky môžu doplatiť na dodatočné zmeny

Výber zeleného zariadenia a aj jeho zhotoviteľa si treba vopred poriadne premyslieť. Niektoré zmeny vás po podaní žiadosti môžu pripraviť o celú hodnotu priznanej dotácie.

22.12.2015 | Zuzana Kollárová

Poukážky na zelené zariadenia sú fuč. Kedy možno požiadať o ďalšie?

Kvôli obrovskému záujmu o dotáciu na ekologické energetické zariadenia došlo k uzavretiu prvého kola podávania žiadostí len niekoľko dní po jeho spustení. V druhom kole by sa malo prerozdeliť oveľa viac peňazí.

13.12.2015 | Zuzana Kollárová

Zoznam zhotoviteľov dotovaných zelených zariadení stále chýba 3

Spustené podávanie žiadostí o príspevok na zelené zariadenia má jednu „kozmetickú" chybičku - neexistujúci zoznam zhotoviteľov.

02.12.2015 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.