Téma: Strecha

Strecha pixabay.com / PublicDomainPictures

Poukážky na zelené zariadenia sa míňajú lepšie ako vlani

Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre sa zásadná zmena podmienok prerozdeľovania poukážok v projekte Zelená domácnostiam oplatila. Častejšie kolá s menším množstvom vyčlenených prostriedkov sa prejavili na náraste počtu preplatených žiadostí.

14.08.2017 | Zuzana Kollárová

Čistíte si komín sami? Veľa riskujete 8

Čistiť a kontrolovať komíny nemusí výlučne iba odborník. Podľa zákona o ochrane pred požiarmi si údržbu teoreticky môžete urobiť sami. Potvrdenie od kominára či revízneho technika vám však bude chýbať v prípade, ak zanedbaným komínom spôsobíte požiar.

02.11.2016 | Zuzana Kollárová

Ako často treba čistiť komín a je nutné volať kominára? 30

Majitelia domov musia aspoň raz ročne (v niektorých prípadoch, v závislosti od technického riešenia, aj častejšie) zabezpečiť kontrolu komína. Túto povinnosť im ukladá novela zákona o ochrane pred požiarmi.

24.10.2016 | Zuzana Kollárová

Ako ušetriť 30 – 50 percent financií pri inštalácii solárnych zariadení?

Inzercia | Slovenská inovačná a energetická agentúra spustila ku koncu minulého roka národný projekt Zelená domácnostiam, zameraný na podporu inštalácie malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie do domácností. Tento mesiac bude spustené tretie kolo dotácií, a tak majú majitelia rodinných domov a aj spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov možnosť získať finančný príspevok, ktorý výrazne zníži náklady na výstavbu takýchto zariadení.

13.06.2016 | Gazduj.sk

Štát vyhlásil termín druhého kola k príspevkom na zatepľovanie

Majitelia domov starších ako desať rokov môžu od štátu získať príspevok do výšky 6500 eur. Ministerstvo schváli v druhej výzve 500 žiadostí, teda o polovicu menej ako v prvom kole.

11.05.2016 | Zuzana Kollárová

Záujemcovia o dotáciu na zateplenie majú mesiac na prípravu žiadosti

Štát sa poponáhľal. Premiér Robert Fico v utorok vyhlásil prvú výzvu z programu o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinných domov. Ide o ďalšie opatrenie z druhého vládneho sociálneho balíčka.

16.02.2016 | Zuzana Kollárová

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o novom príspevku na zateplenie 11

Majitelia starších rodinných domov budú mať od januára nárok na príspevok na zlepšenie ich energetickej hospodárnosti do 6500 eur. Podmienkou bude, aby rodinný dom začali užívať aspoň desať rokov pred realizáciou zateplenia.

16.09.2015 | Zuzana Kollárová

Oplatia sa solárne panely na streche? Poradí Google 2

Pokles cien fotovoltaiky, vládne dotácie a rastúce ekologické povedomie. Čoraz viac domácností uvažuje o solárnej energii. Investícia do solárnych panelov sa však neoplatí každému. Google vyvinul nástroj, ktorý pomôže odhaliť solárny potenciál strechy. Zatiaľ iba pre vybrané americké mestá.

27.08.2015 | Lenka Sameková

Čím sa odlišuje pálená škridla od ostatných krytín
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Strecha - to nie sú len plochy krytiny, ale aj množstvo doplnkov, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov. Jednotlivé časti strechy sú rôzne namáhané a tým aj testované vonkajšími poveternostnými vplyvmi.

02.06.2015 | Paper Life

Skontrolujte si strechu po zime a pouvažujte nad jej výmenou
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Vymeňte starú krytinu za elegantné keramické škridly TONDACH®

19.03.2015 | Paper Life

Prestrešenie terasy je projekt na predĺžený víkend 2

Na juhu je jar už v plnom rozbehu a nastal čas dokončiť projekty, ktoré prerušila zima. Alebo začať nové. Pripraviť sa na horúce leto. Čo tak zakryť terasu pergolou? Koľko taká vec môže stáť?

18.03.2015 | Jozef Šebest

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.