Téma: Stavebné sporenie

Stavebné sporenie pixabay / AlexanderStein

Zmeny v stavebnom sporení sa nedotknú všetkých

Takmer v polovici volebného obdobia pripravuje vláda zásadné zmeny v stavebnom sporení, ktoré by mali zvýšiť účelovosť, adresnosť a nakoniec aj efektívnosť štátnej podpory stavebného sporenia. Práve v týchto oblastiach vidí ministerstvo financií rezervy. Nie všetky z navrhnutých zmien však ovplyvnia všetkých klientov stavebných sporiteľní. Tu je prehľad navrhovaných zmien aj s možným dopadom.

22.01.2018 | Gazduj.sk

Získanie prémie k stavebnému sporeniu sa má obmedziť

Zákon o stavebnom sporení sa bude zrejme meniť. Štátna prémia k stavebnému sporeniu sa podľa zistení denníka Pravda bude prideľovať len ľuďom s nižšími príjmami.

19.07.2016 | Gazduj.sk

Na maximálnu prémiu k stavebnému sporeniu bude treba sporiť viac

Podmienky pre sporiteľov sa z roka na rok zhoršujú. Inak tomu nebude ani budúci rok. Na získanie maximálnej štátnej prémie si budete musieť opäť silnejšie utiahnuť opasok. Sporiteľne trvajú na tom, že stále ide o výhodnú formu sporenia.

09.10.2015 | Zuzana Kollárová

Porovnanie klasického stavebného sporenia

Vždy aktuálny prehľad úrokov, poplatkov a ďalších podmienok všetkých troch stavebných sporiteľní. Nájdi si ten najvýhodnejší produkt rýchlo a pohodlne!

Porovnanie detského stavebného sporenia

Vždy aktuálny prehľad úrokov, poplatkov a ďalších podmienok detského stavebného sporenia. Nájdi si to najvýhodnejšie rýchlo a pohodlne!

Porovnanie rodinného stavebného sporenia

Vždy aktuálny prehľad úrokov, poplatkov a ďalších podmienok rodinného stavebného sporenia. Nájdi si to najvýhodnejšie rýchlo a pohodlne!

Oplatí sa ešte stavebné sporenie? 2

V 90. rokoch minulého storočia, v časoch 40-percentnej štátnej prémie a slabo rozvinutého finančného trhu, sa pred pobočkami stavebných sporiteľní tvorili rady. Najmä pred koncom roka, pretože aj jednorazovým vkladom na poslednú chvíľu sa dala (a doteraz dá) získať štátna prémia za celý rok.

12.12.2014 | Lenka Šenkýřová