Téma: Starostlivosť o zdravie

Starostlivosť o zdravie pixabay.com / byrev

Kontaminovaná vaječná zmes pristála v 19 druhoch slovenských sušienok 4

Slovenský výrobca cukroviniek z Liptovského Hrádku zverejnil podrobný zoznam všetkých cukroviniek, do ktorých zamiešal kontaminovanú zmes z poľských vajec. Spotrebitelia si môžu v obchodoch nárokovať na preplatenie plnej výšky ceny dotknutých produktov.

16.10.2017 | Lenka Sameková

Čo robí s vaším telom vysoký krvný tlak

Pri neliečenom krvnom tlaku sa začnú nabaľovať rôzne ochorenia a komplikácie. Preto je dôležité mu predchádzať. Viete, čo vám hrozí, ak ho podceníte? Vysvetľuje kardiológ doc. MUDr. Alexander Kiško, CSc.

12.10.2017 | Gazduj.sk

Smrtiaca pena do kúpeľa sa vracia do ruských obchodov

Smutne preslávený kozmetický prípravok, ktorého pitie vlani na Sibíri privodilo smrť viac než siedmim desiatkam osôb, sa vracia na pulty ruských obchodov. Úrady totiž ignorovali možnosť predĺžiť jeho zákaz.

10.10.2017 | Gazduj.sk

Do tekutého mydla pod značkou dm-ky unikli nebezpečné baktérie

Úrad verejného zdravotníctva varuje pred používaním tekutého mydla pod privátnou značkou dm drogerie markt. Odvoláva sa pritom na správu Rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky, podľa ktorej je prostriedok kontaminovaný baktériami.

09.10.2017 | Lenka Sameková

Testy proteínových tyčiniek sa mýlia, tvrdia slovenskí výrobcovia 3

Výsledky testov českej spotrebiteľskej organizácie dTest a relácie Test magazín odvysielanej na RTVS ležia v žalúdku slovenským výrobcom proteínových tyčiniek Tekmar a MaxSport. Tvorcom vyčítajú, že porovnávali neporovnateľné. DTest a aj Test magazín to vidia inak.

06.10.2017 | Lenka Sameková

Sušené ovocie obsahuje väčšie množstvo vlákniny ako čerstvé 1

Rozsiahly americký prieskum pod hlavičkou NHANES, do ktorej sa zapojilo viac ako 13-tisíc jednotlivcov, zistil, že tí, ktorí konzumujú sušené ovocie, majú lepší príjem živín a nižšiu hmotnosti, ako tí, ktorí ho nejedia.

05.10.2017 | Gazduj.sk

Lekár vyvracia mýtus o pohyboch, ktoré sú pre chrbticu škodlivé

Liečba ochorení chrbtice si vyžaduje aj dôkladnú rehabilitačnú liečbu. Aké pohyby sú vhodné a aké mýty panujú aj u mnohých odborníkov, prezradí rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

05.10.2017 | Gazduj.sk

Jahodovú Milku potopili v teste kontroverzné látky. Pochádzajú z oleja 7

Palmový olej nie je záťažou len pre životné prostredie, škodlivé dopady môže mať aj na naše zdravie. Poukazuje na to štúdia organizácie Greenpeace, ktorá pod populárnymi značkami potravín s veľkým obsahom palmového oleja objavila kontroverzné látky.

04.10.2017 | Lenka Sameková

Prečo si nestačí merať krvný tlak doma?

Vysoký krvný tlak nebolí a nijako zvlášť sa neprejavuje. Aj to je dôvod, prečo by sa nemalo zabúdať na jeho pravidelnú kontrolu.

02.10.2017 | Gazduj.sk

Zmes z poľských vajec ukrývala fipronil, napiekli z nej slovenské pečivárne 3

Sušenú vaječnú zmes kontaminovanú insekticídom fipronil objavili veterinári aj u slovenského výrobcu cukroviniek z Liptovského Hrádku. Pečivárne preto zvolávajú z obchodov celú šaržu produktov, do ktorej bola nevyhovujúca zmes zamiešaná.

29.09.2017 | Lenka Sameková

Lekár o kolonoskopii: Pacienti často znášajú prípravu horšie ako vyšetrenie

Mnoho ľudí má s vyšetrením tráviaceho traktu pomocou endoskopie výrazné problémy. To, ako ho zvládnete, závisí od prístupu lekára, aj od vášho psychického nastavenia.

29.09.2017 | Gazduj.sk

Billa rázne zoškrtala detské pochúťky, ktorým uškodili fotky zákazníka 2

Zvolávaciu akciu podozrivo fľakatých detských krémov Myška, na ktorú Gazduj v auguste upozornilo, reťazec prehodnotil. Vyplýva to z oznamu, ktorý visí na webovej stránke Billy.

28.09.2017 | Lenka Sameková