Téma: Starostlivosť o zdravie

Starostlivosť o zdravie pixabay.com / byrev

Poľská mrkva prepadla v testoch, veterinári v nej našli ťažký kov

Štátna veterinárna a potravinová správa stopla predaj mrkvy od poľského dovozcu. Dôvodom sú alarmujúce výsledky testov, ktoré v nej namerali nadmerné množstvo kadmia.

24.03.2017 | Lenka Sameková

V poľskom sére na riasy objavili látku z liekov na predpis

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku, ktorý nahlásil do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky kontrolný orgán v Nemecku.

23.03.2017 | Gazduj.sk

Ministerstvo stoplo predaj brazílskeho mäsa. Kvôli riziku nákazy

Maloobchody musia pozastaviť predaj brazílskeho mäsa až do vykonania laboratórnych vyšetrení. Štátna veterinárna a potravinová správa preverí (ŠVPS), či mäso nebolo napadnuté salmonelou.

21.03.2017 | Gazduj.sk

Prifarbené čínske jahody pod slovenskou značkou sťahujú z obchodov 3

Konzervované jahody značky Natur Farm nie sú červené od prírody. Veterinári v nich objavili umelé farbivo, ktoré je už niekoľko rokov v takýchto produktoch zakázané.

15.03.2017 | Lenka Sameková

Sú vitamínové vody len presladené imidžovky? Porovnali sme značky

Cena pri výbere kvalitnej vitamínovej vody nie je smerodajná. Svedčí o tom iba desaťcentový rozdiel medzi produktom s najväčším množstvom vitamínov a najmenej vitamínovým nápojom, ktorý naopak kraľuje množstvom cukru. Vyplýva to z nášho porovnania, do ktorého sme zaradili najznámejšie značky vitamínových vôd.

15.03.2017 | Lenka Sameková

V českom Lidli zachytili poľské mleté mäso nakazené salmonelou

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia vystríha spotrebiteľov pred konzumáciou poľskej zmesi hovädzieho a bravčového mletého mäsa z českých prevádzok Lidla. Laboratórna analýza výrobku potvrdila kontamináciu baktériami salmonely.

09.03.2017 | Gazduj.sk

V nemeckých perníkoch našli veľké množstvo rakovinotvornej látky 2

V čase, keď sú pulty supermarketov plné veľkonočných cukroviniek, bavorský úrad s oneskorením prichádza s výsledkami testov kontaminovaných vianočných perníčkov. Potenciálne rizikovú látku akrylamid v nich laboratóriá pritom namerali ešte pred Vianocami.

08.03.2017 | Lenka Sameková

12 príčin, ktoré vyvolávajú zapáchajúci pot či dych

Nepríjemný dych po večeri obsahujúcej cesnak? Zapáchajúci pot po cvičení? Mnohé faktory, ktoré spôsobujú nevábne pachy, sú všeobecne známe, no existujú aj iné, o ktorých by sme to nepredpokladali.

06.03.2017 | Gazduj.sk

Hygienici varujú pred kozmetikou, ktorá sa podobá na potraviny

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Estónsku a vo Francúzsku.

03.03.2017 | Gazduj.sk

Poľské čaje sa halucinogénov nezbavili, Česko ich opätovne sťahuje 4

Poľský bylinný čaj s echinaceou obsahuje zložky aj z takých rastlín, ktoré v ňom nemajú čo robiť. Nejde pritom o prvú šaržu, do ktorej výrobcovi unikli nebezpečné látky.

28.02.2017 | Lenka Sameková

Rizikové množstvo rádioaktívnej látky na Slovensku nenamerali 2

Rádioaktívna látka, ktorú zachytili meracie stanice v siedmich európskych štátoch vrátane Česka, sa v našom ovzduší nachádza v bezpečných množstvách. Vyplýva to zo správy Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ktoré na Slovensku monitoruje radiačnú situáciu.

24.02.2017 | Gazduj.sk

Zubným pastám s bieliacim účinkom konkuruje lacná značka z Lidla 2

Reklamy na bieliace zubné pasty sľubujú žiarivý hollywoodsky úsmev. Takýto výsledok však dokážu zaručiť iba ľuďom, ktorí dostali do vienka snehobiele zuby. Spotrebiteľský test ukázal, že účinkami im môžu konkurovať aj lacné výrobky bez bieliaceho efektu.

24.02.2017 | Lenka Sameková