Téma: Starostlivosť o zdravie

Starostlivosť o zdravie pixabay.com / byrev

Lekár: Ťažkosti s chrbticou sa nedajú vyliečiť, ale len dostať pod kontrolu

Pacienti s poškodenou chrbticou sú na cvičenie odkázaní do konca života. Do tohto stavu sa dá ľahko dopracovať. Stačí, ak si na bolesti chrbtice naordinujete tabletky a nie pohyb.

21.08.2017 | Gazduj.sk

Fotografie zákazníka prinútili Billu stiahnuť z predaja detskú pochúťku

Českú a slovenskú sieť predajní Billa zalarmoval podnet zákazníka, ktorý portálu Blesk.cz zveril fotografie smotanového krému s podozrivými škvrnami. Detskú pochúťku pod privátnou značkou Clever dal reťazec okamžite stiahnuť z predaja.

20.08.2017 | Lenka Sameková

Vaječná zmes s pesticídmi sa našla v štyroch bratislavských hoteloch

Produkty z holandských vajec sa dostali do štyroch bratislavských hotelov. Išlo o 675 balení pasterizovanej vaječnej zmesi v práškovej forme, pričom vo výrobkoch bol päťnásobne prekročený povolený limit pesticídu fipronil.

17.08.2017 | Gazduj.sk

Chrbtici neškodí len sedenie, ale aj obyčajná chôdza

Ktoré činnosti pomáhajú aktivovať hlboký svalový stabilizačný systém dôležitý na správne fungovanie chrbtice a ktoré sú naopak nevhodné? Odpovedá rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

14.08.2017 | Gazduj.sk

Kaufland prerieďuje v Česku čokolády, prenikla do nich salmonela

Baktérie salmonely môžu byť hrozbou aj v takých produktoch, v ktorých nie je ani stopa mäsa či vajec. Dôkazom toho sú kontaminované čokolády, ktoré predával v Česku pod vlastnou značkou reťazec Kaufland.

11.08.2017 | Lenka Sameková

Kontaminované holandské vajcia sú už aj na Slovensku

Vajcia pôvodom z Holandska kontaminované pesticídom fipronil sa nachádzajú už aj na Slovensku. Objavili ich inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vo veľkosklade pre gastronomické zariadenia vo Vrbovom.

09.08.2017 | Gazduj.sk

Lidl sa zbavuje nebezpečných pásov na cumeľ

Nemecký dodávateľ detských doplnkov varuje zákazníkov Lidla, aby odstránili z dosahu detí pásy na cumeľ. Vystavujú ich totiž riziku udusenia.

09.08.2017 | Lenka Sameková

Vysoké hladiny tukov sa môžu ukladať v cievach aj chudým ľuďom

Čo spôsobuje vysokú hladinu tukov v krvi? Aké potraviny ju zvyšujú a ktoré skupiny ľudí sú najviac ohrozené? Na otázky odpovedá všeobecná lekárka MUDr. Alexandra Kmiecik.

09.08.2017 | Gazduj.sk

Najčastejšia chyba, ktorej sa dopúšťame pri precvičovaní chrbta 2

Pri takzvaných spinálnych cvičeniach si treba dávať pozor na ich správne vykonávanie. Ako na to, ukáže rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

02.08.2017 | Gazduj.sk

Holandským farmám unikol do miliónov vajec prostriedok proti všiam 3

Holandské hydinárne majú na krku škandál obrovských rozmerov. Z desiatok fariem unikli do obehu stovky tisíc vajec kontaminovaných prostriedkom proti všiam, ktorý v potravinách nemá čo hľadať.

01.08.2017 | Lenka Sameková

V poľskom šaláte pod značkou Billy úradovala salmonela 1

Poľský balený šalát pod privátnou značkou Billy zavesila česká inšpekcia na zoznam nebezpečných potravín. Dôvodom je nález baktérií salmonely, ktoré sú spúšťačom infekčnej črevnej nákazy.

31.07.2017 | Lenka Sameková

Dá sa vysoký krvný tlak zdediť?

Aké sú príčiny hypertenzie, kto je náchylnejší na toto ochorenie a aké má formy? Opýtali sme sa kardiológa docenta Alexandra Kišku.

25.07.2017 | Gazduj.sk