Téma: Starostlivosť o zdravie

Starostlivosť o zdravie pixabay.com / byrev

Tupý holiaci strojček? Trik ako ušetriť pri holení 5

Náplne do značkových ručných holiacich strojčekov nie sú lacná záležitosť. Pozrite si geniálne jednoduchý trik, vďaka ktorému vydržia oveľa dlhšie. Zaberie to iba pár sekúnd. Výsledok - ušetrené peniaze a hladké holenie.

27.02.2018 | Gazduj.sk

Pijete veľa bylinkového čaju? Môžete si zarobiť na problém 1

Dobrého veľa škodí. Platí to aj v prípade nadmerného pitia bylinkového čaju - pre niektoré skupiny ľudí dvojnásobne. Ak vo vašom pitnom režime bylinkové čaje prevládajú, majte sa na pozore.

23.02.2018 | Lenka Sameková

Smrdia pesticídmi: V teste čajov vybuchla tretina výrobkov 9

V bylinkových čajoch si lúhujeme aj pestrý koktejl pesticídov a zvyškov nevytriedených jedovatých rastlín. Kontaminovanú zmes objavil český test až v tretine skúmaných výrobkov. Výnimkou nie sú ani čaje určené pre malé deti.

21.02.2018 | Lenka Sameková

Lidl hlási problémy s Basmati ryžou. Zákazníkov vyzýva, aby ju vrátili

V predajniach Lidla aktuálne môžete naraziť na upozornenie, ktoré varuje pred nevyhovujúcou ryžou. Reťazec v ňom sľubuje vrátenie peňazí aj bez predloženia pokladničného dokladu.

19.02.2018 | Lenka Sameková

Nebezpečná kanvica z Kauflandu znečisťuje mlieko, varujú hygienici

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) odrádza od používania nebezpečnej kanvice s vekom a rukoväťou. Nevyhovujúcu nádobu určenú na mlieko na Slovensku predával Kaufland.

02.02.2018 | Gazduj.sk

Poľské jablká obsahovali zakázaný pesticíd. Český reťazec sprísni kontroly 3

Reťazec Makro Cash & Carry hasí v Česku problém s kontaminovaným ovocím z Poľska. Na tabuli úlovkov českej Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie (SZPI) pritom figuroval len nedávno.

17.01.2018 | Lenka Sameková

Dm-ka zvoláva detskú výživu. Unikol do nej čistiaci prostriedok

Drogéria dm sa zbavuje detskej výživy pod vlastnou privátnou značkou. V ovocnom príkrme boli nájdené zvyšky čistiaceho prostriedku.

09.01.2018 | Lenka Sameková

V teste instantnej kávy zažiarili značky reťazcov. S výnimkou Lidla 8

Aj pod lacnými privátnymi značkami reťazcov sa ukrývajú silní hráči. Dokazuje to ďalší spotrebiteľský test, ktorý si tentokrát preklepol instantné kávy. Reťazec Lidl sa však jeho výsledkom nemôže chváliť.

04.01.2018 | Lenka Sameková

Zahanbené Figaro či falšovaný Franz Josef: Toto sú top články roku 2017

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2018 | Gazduj.sk

Výsmech v črievku vzdialený od poctivých viedenských párkov 12

Zloženie viedenských či frankfurtských párkov, ktoré dostať u nás v obchodoch, často prekonáva dĺžkou bežný nákupný zoznam. Obsah plnený v črievkach má iba pramálo spoločného s pôvodnou receptúrou.

27.12.2017 | Miroslav Spišiak

Dr.Max sa zbavuje detskej výživy od firmy namočenej v mliečnom škandále

Do hromadného sťahovania tisíciek ton mlieka, podozrivého z nákazy dojčiat vo Francúzsku, sa napokon zapojilo aj Slovensko. Sieť lekární Dr.Max oznámila, že preventívne sťahuje z predaja všetky šarže detskej výživy od spoločnosti Lactalis.

22.12.2017 | Lenka Sameková

Škandál s dojčenským mliekom: Francúzsky gigant zvoláva stovky šarží

Najväčšia francúzska mliekarenská spoločnosť Lactalis sťahuje vo Francúzsku a vo svete obrovské množstvá dojčenskej výživy. Podľa jej štvrtkového vyhlásenia sa jej podarilo identifikovať zdroj, ktorý by mohol byť pôvodcom nedávnych ochorení dojčiat salmonelózou vo Francúzsku.

21.12.2017 | Gazduj.sk