Téma: Starostlivosť o zdravie

Starostlivosť o zdravie pixabay.com / byrev

Cukor striehne aj v takých potravinách, v ktorých by ste ho nečakali

Je veľa potravín, ktoré ukrývajú nemalé množstvá cukru a pritom by vám nenapadlo hľadať ho v zložení. Pozrime sa, kde všade ho možno nájsť.

23.04.2017 | Zuzana Mi

Z lekární sťahujú kvapky proti bolesti, unikli do nich časti uzávera

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil Zentive stiahnuť z lekární niektoré balenia kvapiek proti bolesti Tralgit. Dôvodom sú plastové predmety, ktoré môžu plávať v roztoku.

11.04.2017 | Lenka Sameková

Potraviny, o ktorých si myslíme, že sú zdravé, môžu škodiť

Nadmerne veľa cukru nerobí ľudskému organizmu dobre. Platí to tiež o veľkom množstve soli. Rovnako tak škodí prekračovanie odporúčaného množstva alkoholických nápojov. Existujú však nepochybne aj zdravšie potraviny, ktoré pri nadmernej konzumácii môžu nášmu telu spôsobiť zdravotné problémy.

09.04.2017 | Gazduj.sk

Test omega-3 doplnkov hľadal na obaloch prehnané množstvá látok

Nedostatok morských rýb v jedálničku bohatých na omega-3 mastné kyseliny majú kompenzovať výživové doplnky. Obsahujú však skutočne také množstvá látok, aké výrobcovia sľubujú na ich etiketách? Odpoveď na túto otázku hľadali v laboratóriu.

09.04.2017 | Lenka Sameková

Český reťazec predával brazílske mäso kontaminované salmonelou

Českí veterinári objavili v kuracom mäse z Brazílie baktérie salmonely. Agrárna komora volá po zákaze dovozu mäsa z celého štátu.

05.04.2017 | Gazduj.sk

Meranie zraku: Optika vs. lekár 1

Máte niekto skúsenosť s meraním zraku v optike? Zaujímalo by ma, či je to také kvalitné ako v ordinácii.

03.04.2017 | Maroš Mesiar

Na Slovensko dorazilo 21 ton brazílskej kuraciny nakazenej salmonelou

Laboratórne testy brazílskeho mäsa, ktoré zbierajú kontrolóri po celom Slovensku, odhalili ďalší nebezpečný produkt. Mrazené kuracie prsia zachytené v bratislavských skladoch boli napadnuté baktériami.

31.03.2017 | Gazduj.sk

V trenčianskej prevádzke našli mäso od podozrivého brazílskeho výrobcu 4

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) pokračuje v kontrolách brazílskeho mäsa v reštauráciách aj v školských zariadeniach. Spotrebitelia sú totiž vystavení riziku, že skonzumujú mäso nakazené salmonelou alebo po dátume spotreby, ktoré výrobcovia zámerne maskovali chemikáliami.

29.03.2017 | Gazduj.sk

Rastlinné tuky podstúpili opravný test: Zlepšili sa v kvalite?

Katastrofálne výsledky testu rastlinných tukov podnietili spotrebiteľský magazín po 3 rokoch opäť poslať produkty do laboratória. Kvalitatívne síce postúpili, no výrobcovia majú stále na čom pracovať. Našiel sa medzi nimi taký produkt, ktorý by rakúskym kritériám nevyhovel.

28.03.2017 | Lenka Sameková

Testy potvrdili: Nebezpečné brazílske mäso sa dostalo na Slovensko 4

Škandál s maskovaním pokazeného brazílskeho mäsa siaha až na Slovensko. Prvé výsledky laboratórnych testov ukázali, že kontaminované výrobky sa predávali aj u nás.

27.03.2017 | Lenka Sameková

Poľská mrkva prepadla v testoch, veterinári v nej našli ťažký kov 3

Štátna veterinárna a potravinová správa stopla predaj mrkvy od poľského dovozcu. Dôvodom sú alarmujúce výsledky testov, ktoré v nej namerali nadmerné množstvo kadmia.

24.03.2017 | Lenka Sameková

V poľskom sére na riasy objavili látku z liekov na predpis

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku, ktorý nahlásil do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky kontrolný orgán v Nemecku.

23.03.2017 | Gazduj.sk