Téma: Starostlivosť o zdravie

Starostlivosť o zdravie pixabay.com / byrev

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Čistotou k alergii: Prehnaná hygiena môže deťom kaziť život

Protestujú vaše deti, keď nastal čas na kúpanie? Potom vedzte, že veda im vychádza v ústrety. Experti z Americkej akadémie dermatológie (AAD) vytvorili nové pravidlá, ktoré stanovujú, ako sa majú umývať deti vo veku od 6 do 11 rokov. Pokyny pre hygienu detí sú menej prísne.

10.02.2017 | Gazduj.sk

Reklamy na nezdravé potraviny pre deti dostanú od EÚ stopku 1

Európska komisia a členské štáty odsúhlasili návrh, ktorý má obmedziť reklamy na nezdravé potraviny adresované deťom, a to v televízii a na internetových videoportáloch ako je YouTube. Prísnejšie pravidlá majú za cieľ stopnúť nárast detskej obezity do roku 2020.

09.02.2017 | Lenka Sameková

Scania zvoláva tisícky medvedíkov. Môžu spôsobiť udusenie

Spoločnosť Scania žiada zákazníkov, aby jej vo vlastnom záujme vrátili plyšového medvedíka označeného firemným logom. Deťom, ktoré sa dostanú do kontaktu s hračkou, totiž hrozí riziko udusenia.

31.01.2017 | Lenka Sameková

Šťava z plesnivých jabĺk: Prepadák českého testu predávalo aj Tesco 2

Katastrofálne výsledky laboratórnych testov môžu mať pre jablkovú šťavu českého pôvodu vážnu dohru. Výrobcovi kontaminovaného nápoja, ktorý sa predával aj v našich obchodoch, hrozí v Česku niekoľkomiliónová pokuta.

26.01.2017 | Lenka Sameková

Z predajní CBA sťahujú rascu so zamlčanou látkou 1

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) nariadila obchodnej sieti CBA Potraviny stiahnuť šaržu balenia mletej rasce od českej spoločnosti Vitana. Problémom je zložka, ktorú výrobca utajil na obale.

19.01.2017 | Gazduj.sk

Ferrero bráni palmový olej v Nutelle, Taliani sa proti nemu vzbúrili 1

Ferrero v Taliansku zachraňuje povesť svojej vlajkovej lode – lieskovoorieškovej nátierky Nutella. V marketingovej kampani, ktorú spustil pri príležitosti 70. výročia a v atmosfére protestov Talianov proti palmovému oleju, ubezpečuje, že jeho nátierka nie je zdravotne riziková.

13.01.2017 | Lenka Sameková

Alkohol, kde by ste ho nečakali. Aj v detských maškrtách 6

Alkohol sa skrýva aj v takých potravinách, v ktorých by ste ho nehľadali. Výnimkou nie sú ani produkty, ktoré často konzumujú deti. Hoci ide o zvyškové množstvá, nie je to úplne bez rizika - deti si môžu zvyknúť na jeho chuť. Na obaloch býva alkohol označený veľmi nenápadne.

11.01.2017 | Lenka Sameková

Test citróniek: Čím viac šťavy, tým menej chémie 5

Plastové fľaše v tvare citróna dokonale vystihujú to, čo sa skrýva v ich obsahu – ochutená voda obohatená éčkami, ktorá má od citrónovej šťavy ďaleko. Nájdu sa však aj výnimky s poctivým 100-percentným obsahom šťavy.

06.01.2017 | Lenka Sameková

Cudzí predmet v detskom jogurte z Lidlu pobúril sociálne siete 14

Na virtuálnej tabuli hanby sa v utorok sypala kritika na hlavu reťazca Lidl. Pohoršenie ľudí vyvolala fotografia, ktorá dokumentovala pomerne nechutný predmet objavený v detskom vanilkovom jogurte s lentilkami.

04.01.2017 | Lenka Sameková

Hitparáda najčítanejších článkov na Gazduj v roku 2016

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2017 | Gazduj.sk

Test liekov proti bolesti a horúčke: Naučte sa ich rozlišovať

Tam, kde zlyhávajú babské rady, nastupujú lieky proti bolesti a horúčke. Ak ich neužívate s mierou, ľahko sa môžu stať zbraňou. Test nemeckého spotrebiteľského magazínu ukázal, prečo sa neoplatí siahať po prvom, ktorý vám príde pod ruku.

30.12.2016 | Lenka Sameková