Téma: Spotrebné úvery

Spotrebné úvery freeimages.com / lusi

Ako sa zmení predčasné splácanie spotrebákov

Spôsoby bánk, splátkových, či lízingových spoločností by sa mali v prípade predčasného splácania spotrebných úverov zmeniť. Ak niektoré úverové domy zvykli klientom spôsobovať problémy s tým, že naťahovali čas vydania potvrdení, na základe ktorých vedeli, kedy, kam a koľko môžu predčasne splatiť, už na to nebudú mať priestor.

28.08.2017 | Martina Kláseková

Záznam do úverového registra môžete dostať aj za nesplácanie kreditky

Banka mi práve zamietla hypotekárny z dôvodu záznamu v úverovom registri. Avšak ja žiadny úver nemám a nikdy som nič nesplácal. Z času na čas sa mi stane, že nezaplatím načas faktúru od mobilného operátora. Ako je možné, že mi v banke tvrdia, že nemám čistý úverový register?

28.07.2017 | Gazduj.sk

Banky prepisovali cenníky, zdraželi najmä služby na pobočkách 1

Klienti OTP Banky, Poštovej banky, Sberbank, Prima Banky, UniCredit Bank, Tatra banky a Slovenskej sporiteľne by mali spozornieť. Od 1. júla vstupujú postupne do platnosti nové sadzobníky s upravenou výškou poplatkov. Niektoré narástli až dvojnásobne.

13.07.2017 | Zuzana Kollárová

Žiadateľom o hypotéku banky poriadne prevetrajú príjmy 7

Národná banka Slovenska (NBS) od marca sprísnila podmienky poskytovania hypoték. Banky v súčasnosti hľadajú spôsoby, ako naplniť nariadenia NBS a zároveň nastaviť podmienky, ktoré by príliš neznevýhodňovali žiadateľov o hypotéku. Isté je už to, že sa výrazne obmedzí dostupnosť hypoték.

07.03.2017 | Zuzana Kollárová

Štyri menej známe spôsoby ako si finančne prilepšiť počas štúdia 3

Aj keď je denné štúdium na Slovensku bezplatné, mesačné náklady vysokoškoláka sa môžu vyšplhať na niekoľko stoviek eur. Nie každý má možnosť pracovať popri štúdiu. Ponúkam niekoľko na vlastnej koži overených tipov ako zlepšiť finančnú situáciu študenta.

21.12.2016 | Martin Császár

Dva spôsoby ako si znížiť mesačnú splátku pôžičky 2

Potrebujete odľahčiť rodinný rozpočet od vysokých splátok úveru? Ak máte vytvorenú finančnú rezervu, ktorú by ste mohli použiť na mimoriadnu splátku, ste vo výhode. Ak nie, bude to zložitejšie, ale riešenie existuje.

05.10.2016 | Gazduj.sk

Exkluzívny mystery shopping: Banky nie sú lepšie ako nebankovky 20

Aj keď podľa pravidiel na ochranu spotrebiteľa by mal byť klient doslova zavalený informáciami, prax je iná. „Zabudnite na predzmluvné informácie! Jednoducho sa k nim nedostanete!“ odkazujú autori mystery shoppingu na základe vlastných skúseností.

18.08.2016 | Ľubo Kačalka

Úver, prečerpanie alebo kreditka? Treba si to spočítať

Spotrebný úver má najnižšie úroky, no kvôli poplatkom môže byť príliš drahým spôsobom ako vykryť krátkodobý a menší nedostatok finančných prostriedkov. Pri použití kreditnej karty a prečerpania bežného účtu vás zase môžu dobehnúť vysoké úroky.

01.08.2016 | Gazduj.sk

Poskytuje pôžičky, hoci na to nemá žiadne povolenie
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Požičiavať peniaze spotrebiteľom môže iba firma s povolením, pričom za poskytnutie úveru nesmie vopred žiadať úhradu poplatkov. Presne opačne to robí firma Europe Money Fundament.

28.07.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia

Po prešľapoch v zmluvách nebankovku Pohotovosť priškrtili kontrolóri 1
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Od 9. júna 2016 má nebankovka zakázané preberať alebo vymáhať plnenie zo zmeniek vystavených spotrebiteľmi po 30. apríli 2014 a musí sa zdržať používania nekalých obchodných praktík.

21.07.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia

Za zmenu splátkového kalendára pri spotrebnom úvere zacvakáte

Pokles výšky príjmu či zmena výplatného termínu môže ľahko skomplikovať splácanie spotrebného úveru. Za predĺženie jeho splatnosti alebo úpravu splátky väčšina bánk vyberá poplatky. Analytici z Finančnej hitparády zisťovali, koľko vyjde zmena podmienok v jednotlivých bankách.

05.07.2016 | Gazduj.sk

Spotrebné úvery: Čím menej si požičiate, tým viac zaplatíte

Kým hypotéky zlacneli od januára 2009 v priemere o 4,7 percentuálneho bodu, spotrebiteľské pôžičky len o necelé 4 body. Na televízor, dovolenku či auto si tak Slováci stále požičiavajú v priemere nad 10 percent a to aj napriek tomu, že akciové sadzby sa začínajú už pod 5 percentami.

04.07.2016 | Ľubo Kačalka