Téma: Spotrebiteľský test

Spotrebiteľský test pixabay / PublicDomainPictures

Tupý holiaci strojček? Trik ako ušetriť pri holení 5

Náplne do značkových ručných holiacich strojčekov nie sú lacná záležitosť. Pozrite si geniálne jednoduchý trik, vďaka ktorému vydržia oveľa dlhšie. Zaberie to iba pár sekúnd. Výsledok - ušetrené peniaze a hladké holenie.

27.02.2018 | Gazduj.sk

Smrdia pesticídmi: V teste čajov vybuchla tretina výrobkov 9

V bylinkových čajoch si lúhujeme aj pestrý koktejl pesticídov a zvyškov nevytriedených jedovatých rastlín. Kontaminovanú zmes objavil český test až v tretine skúmaných výrobkov. Výnimkou nie sú ani čaje určené pre malé deti.

21.02.2018 | Lenka Sameková

Test ústnej vody ovládli značky reťazcov, Zendium pohorelo

Za kvalitnú ústnu vodu nemusíte vyhadzovať veľa peňazí, solídny výsledok sa dá docieliť aj s lacnými výrobkami z reťazcov. V spotrebiteľskom teste sa im podarilo poraziť aj také zvučné značky, ako je Listerine či Odol. Má to však malý háčik.

13.02.2018 | Lenka Sameková

Test kyslej kapusty: Od vitamínovej bomby majú niektoré značky ďaleko 4

Naraziť v obchodoch na kyslú kapustu vo vrecúškach s pravým nálevom bez konzervačných látok, primeranou dávkou vitamínu C a probiotík je vzácne. Niektoré značky môžu konkurovať sterilizovanej kapuste v pohároch.

08.02.2018 | Lenka Sameková

Elixír zdravia alebo marketingový ťah? Test preveroval kokosové vody

Kokosová voda z obchodov má ďaleko od originálu z kokosových orechov. Ak si nedáte pozor, ľahko vám v nákupnom koši pristane predražená sladká voda.

30.01.2018 | Lenka Sameková

Potravinami sa to nekončí. Rozdiely sú aj v kvalite toaletných papierov 5

Odlišnú kvalitu nájdete za hranicami nielen pod rovnakými značkami potravín, ale aj produktov z drogérie. Dokazuje to test neparfumovaných toaletných papierov, ktorý proti sebe postavil rovnaké značky z Billy a Lidla.

22.01.2018 | Lenka Sameková

Vykúpané v sirupe a oleji: Test ukázal, ako „zdravé" je sušené ovocie 2

Niektorí výrobcovia nazývajú sušeným ovocím aj také produkty, ktoré môžu hravo konkurovať zemiakovým čipsom. Imidž zdravej maškrty im kazia plody vylepšené cukrom a nasiaknuté olejom.

16.01.2018 | Lenka Sameková

V teste instantnej kávy zažiarili značky reťazcov. S výnimkou Lidla 6

Aj pod lacnými privátnymi značkami reťazcov sa ukrývajú silní hráči. Dokazuje to ďalší spotrebiteľský test, ktorý si tentokrát preklepol instantné kávy. Reťazec Lidl sa však jeho výsledkom nemôže chváliť.

04.01.2018 | Lenka Sameková

Katastrofálny výsledok testu nugetiek: Prepadol McDonald’s aj Burger King 2

Nebezpečné baktérie, škodlivé látky v tukoch aj zvyšky minerálnych olejov – nemecký spotrebiteľský magazín našiel v kuracích nugetkách aj to, s čím nepočítal. Titul prepadáku pritom udelil viac ako polovici produktov.

03.01.2018 | Lenka Sameková

Zahanbené Figaro či falšovaný Franz Josef: Toto sú top články roku 2017

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2018 | Gazduj.sk

Lacnejšia náplň v olivovom oleji: Značka Lidla má opäť problém

Taliansky výrobca extra panenských olivových olejov predávaných pod privátnou značkou Lidla má problém s dodržiavaním deklarovanej kvality. Na tabuli hanby českej inšpekcie pritom nevisí prvýkrát.

27.12.2017 | Lenka Sameková

Spišské párky dopadli zle aj v ďalšom teste. Prepadák príde o známku 3

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) prvýkrát v histórii odoberie výrobcovi ochrannú známku. Ide o bezprostrednú reakciu na závažné výsledky testu Spišských párkov, ktorý tentokrát uskutočnil agrorezort v spolupráci s veterinármi. Za nedostatky v receptúrach dostanú výrobcovia pokuty.

21.12.2017 | Lenka Sameková