Téma: Spotrebiteľský test

Spotrebiteľský test pixabay / PublicDomainPictures

V rebríčku prepadákov spotrebiteľských testov vedú mäsové výrobky

Výrobcovia mäsových výrobkov podvádzajú častejšie než producenti iných druhov potravín. Potvrdzujú to výsledky testov, ktoré počas posledných 3 rokov uskutočnila spotrebiteľská organizácia dTest. Najviac rezerv ukrývali šunkové salámy.

13.10.2017 | Lenka Sameková

Rozdiely pod rovnakými značkami našli aj Česi. Z 21 produktov sa líšilo 14 1

Z 21 testovaných detských výživ, krmív pre domáce zvieratá a výrobkov pod privátnymi značkami obchodných reťazcov predávaných v podobnom obale v Nemecku, Rakúsku, Česku, Slovensku a Maďarsku, ich bolo rovnakých iba sedem.

12.10.2017 | Gazduj.sk

Testy proteínových tyčiniek sa mýlia, tvrdia slovenskí výrobcovia 3

Výsledky testov českej spotrebiteľskej organizácie dTest a relácie Test magazín odvysielanej na RTVS ležia v žalúdku slovenským výrobcom proteínových tyčiniek Tekmar a MaxSport. Tvorcom vyčítajú, že porovnávali neporovnateľné. DTest a aj Test magazín to vidia inak.

06.10.2017 | Lenka Sameková

Pozrite si podrobný prehľad potravín, v ktorých našli veterinári rozdiely 9

Pod rovnakými značkami kupujeme potraviny s odlišnou kvalitou ako v Rakúsku. Dokazuje to ďalší test, ktorý agrorezort zveril Štátnej veterinárnej a potravinovej správe. Výsledky sú ešte horšie ako naposledy - z 33 párov potravín sa odlišovalo až 27. Pozrite si, o ktoré ide.

03.10.2017 | Lenka Sameková

Slovenské vs. rakúske: Porovnanie potravín dopadlo horšie ako naposledy 6

Aj druhá fáza porovnávania potravín na Slovensku a v Rakúsku potvrdila rozdielnu kvalitu produktov predávaných pod rovnakým názvom a rovnakou značkou. Agrorezort v spolupráci so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou (ŠVPS) vykonal kontrolu 33 výrobkov, ktoré inšpektori zakúpili v Bratislave, Senci a vo Viedni.

02.10.2017 | Gazduj.sk

Test lacných horkých čokolád: Figaro zaostalo aj za značkami reťazcov 9

Horká čokoláda si získala nálepku zdravšieho maškrtenia nielen vďaka vysokému obsahu antioxidačných látok v kakau, ale aj absencii mliečnych bielkovín, ktoré prekážajú alergikom a vegánom. Spotrebiteľský magazín overoval, či výrobcovia lacnejších značiek nešetria základnými surovinami.

23.09.2017 | Lenka Sameková

Test herkulesov skončil pre tretinu salám fiaskom

Výrobcovia trvanlivých salám herkules majú čo doháňať. Svedčia o tom katastrofálne výsledky testu spotrebiteľského magazínu dTest, ktorý rozdal nedostatočné známky celej tretine výrobkov.

05.09.2017 | Lenka Sameková

V čokoládových zmrzlinách s čokoládou nepočítajte

Balené čokoládové zmrzliny obsahujú skromné množstvá kakaového prášku. Na splnenie predpísaného limitu to však stačí. Vyplýva to z testu spotrebiteľského magazínu dTest, ktorý skúmal v laboratóriu 17 čokoládových zmrzlín.

23.08.2017 | Lenka Sameková

Menej ovocia a žiadne C-éčko: Známym nápojom z Poľska hrozí pokuta 1

Český distribútor nápojov známych značiek Figo a Relax čelí mastnej pokute. Inšpekcia namerala v jeho produktoch iné množstvá vitamínu C a ovocnej zložky ako uvádza na obaloch. Firma výsledky spochybňuje.

20.07.2017 | Lenka Sameková

Persil z Nemecka sa líši od nášho. Podľa výrobcu sú na príčine spotrebitelia 6

Spoločnosť Henkel odmieta tvrdenia českého ministerstva pôdohospodárstva, že jej prací prášok určený pre slovenský a český trh je menej účinný ako pre rakúsky či nemecký trh. Potvrdila, že zloženie práškov sa líši, avšak na príčine je podľa nej rozdielne spotrebiteľské správanie.

13.07.2017 | Gazduj.sk

Bulhari merali cestu do Rakúska a Nemecka, aby porovnali kvalitu potravín 3

Nadnárodné značky majú na potraviny pre západnú a východnú časť EÚ dvojaký meter. Dokazuje to ďalšia porovnávacia štúdia, pod ktorú sa tentokrát podpísali Bulhari. Výrazné rozdiely objavili nielen v zložení, ale aj na cenovkách potravín.

12.07.2017 | Lenka Sameková

V teste balkánskych syrov vynikla značka z Lidla 5

Na etikety balkánskych syrov sa nedá vždy spoľahnúť. Také je zistenie spotrebiteľského magazínu dTest, ktorý sa pozrel detailnejšie na 15 zástupcov tohto syra. Zlými známkami sa tentokrát nešetrilo.

03.07.2017 | Lenka Sameková