Téma: Spotrebiteľský test

Spotrebiteľský test pixabay / PublicDomainPictures

Menej ovocia a žiadne C-éčko: Známym nápojom z Poľska hrozí pokuta 1

Český distribútor nápojov známych značiek Figo a Relax čelí mastnej pokute. Inšpekcia namerala v jeho produktoch iné množstvá vitamínu C a ovocnej zložky ako uvádza na obaloch. Firma výsledky spochybňuje.

20.07.2017 | Lenka Sameková

Persil z Nemecka sa líši od nášho. Podľa výrobcu sú na príčine spotrebitelia 6

Spoločnosť Henkel odmieta tvrdenia českého ministerstva pôdohospodárstva, že jej prací prášok určený pre slovenský a český trh je menej účinný ako pre rakúsky či nemecký trh. Potvrdila, že zloženie práškov sa líši, avšak na príčine je podľa nej rozdielne spotrebiteľské správanie.

13.07.2017 | Gazduj.sk

Bulhari merali cestu do Rakúska a Nemecka, aby porovnali kvalitu potravín 3

Nadnárodné značky majú na potraviny pre západnú a východnú časť EÚ dvojaký meter. Dokazuje to ďalšia porovnávacia štúdia, pod ktorú sa tentokrát podpísali Bulhari. Výrazné rozdiely objavili nielen v zložení, ale aj na cenovkách potravín.

12.07.2017 | Lenka Sameková

V teste balkánskych syrov vynikla značka z Lidla 5

Na etikety balkánskych syrov sa nedá vždy spoľahnúť. Také je zistenie spotrebiteľského magazínu dTest, ktorý sa pozrel detailnejšie na 15 zástupcov tohto syra. Zlými známkami sa tentokrát nešetrilo.

03.07.2017 | Lenka Sameková

V Česku zvolávajú vo veľkom kontaminovaný japonský zelený čaj

Zvolávaciu akciu viac ako 300 kilogramov sypaného zeleného čaju spustili alarmujúce výsledky laboratórnych testov. Inšpekcia v ňom totiž namerala niekoľkonásobne väčšie množstvo pesticídu ako povoľujú predpisy.

30.06.2017 | Lenka Sameková

Sušené slivky z Coop Jednoty preliezli povolené množstvo konzervantu

Konzervačné látky v sušenom ovocí nie sú zakázané. Ich účelom je chrániť produkty pred napadnutím plesňami a tým predĺžiť ich trvanlivosť. Výrobcovia sa však pri používaní konzervantov musia zmestiť do maximálnych predpísaných dávok.

09.06.2017 | Lenka Sameková

Test AAA batérií: Aj za málo peňazí sa dá kúpiť veľa šťavy 6

Opovrhujete lacnými batériami od privátnych značiek reťazcov? Robíte chybu. Pri izbovej teplote totiž dosahujú výkon porovnateľný so značkovými batériami.

08.06.2017 | Lenka Sameková

Ďalšie extra panenské olivové oleje majú problém s kvalitou náplne 2

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI) prichytila v radoch extra panenských olivových olejov ďalších hriešnikov. Laboratórne výsledky ukázali, že kvalita, ktorú deklarujú na fľašiach, nezodpovedá skutočnosti.

02.06.2017 | Lenka Sameková

Slovinci porovnali v laboratóriu potraviny z Východu a Západu 2

Slovinské Ministerstvo poľnohospodárstva, lesníctva a potravinárstva sa po vzore Slovenska, Maďarska a Česka rozhodlo urobiť vlastné porovnanie kvality potravín nadnárodných značiek. Jeho experiment za 6-tisíc eur je však diskutabilný.

30.05.2017 | Lenka Sameková

Soľ skrytá v sladkostiach: Slaným arašidom sa vyrovnali vanilkové oblátky

Dospelý človek by mal za deň skonzumovať maximálne jednu čajovú lyžičku soli. Pre deti platí ešte prísnejší limit. Zmestiť sa do odporúčanej dávky však nie je jednoduché. Nestačí totiž brzdiť len v solení jedál, ale aj v konzumácii potravín, v ktorých by sme soľ ani zďaleka nečakali.

17.05.2017 | Lenka Sameková

Rybie prsty ukrývali viac múky a strúhanky ako mäsa

Chrumkavé rybie prsty pod značkou Birds Eye prepadli v testoch českej inšpekcie. Laboratórium v nich odhalilo nielen nadhodnotené množstvo mäsa, ale aj zamlčané zložky na etikete.

15.05.2017 | Lenka Sameková

Aloe vera kozmetiku z dm-ky a Lidla potopili v teste kontroverzné látky 1

Hovorí sa jej lekár v črepníku. Nakoľko liečivá je rastlina aloe vera v kozmetických produktoch, v ktorých tvorí zanedbateľné množstvo, je otázne. Výsledky nemeckého testu ukázali prstom aj na známe značky, ktoré si vyslúžili kritiku za obsah kontroverzných plastových guľôčok.

05.05.2017 | Lenka Sameková