Téma: Šport

Šport pixabay.com / cocoparisienne

Lekár: Ťažkosti s chrbticou sa nedajú vyliečiť, ale len dostať pod kontrolu

Pacienti s poškodenou chrbticou sú na cvičenie odkázaní do konca života. Do tohto stavu sa dá ľahko dopracovať. Stačí, ak si na bolesti chrbtice naordinujete tabletky a nie pohyb.

21.08.2017 | Gazduj.sk

Chrbtici neškodí len sedenie, ale aj obyčajná chôdza

Ktoré činnosti pomáhajú aktivovať hlboký svalový stabilizačný systém dôležitý na správne fungovanie chrbtice a ktoré sú naopak nevhodné? Odpovedá rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

14.08.2017 | Gazduj.sk

Najčastejšia chyba, ktorej sa dopúšťame pri precvičovaní chrbta 2

Pri takzvaných spinálnych cvičeniach si treba dávať pozor na ich správne vykonávanie. Ako na to, ukáže rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

02.08.2017 | Gazduj.sk

Tehličky na bruchu sú na ozdobu, chrbticu vám neochránia

Chrbtica jednoznačne potrebuje oporu svalov. Ktoré brušné svaly sú pre jej správnu funkciu najpodstatnejšie a aké cviky sú na aktiváciu týchto svalov vhodné? Odpovedá rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

21.07.2017 | Gazduj.sk

Nelezte do vody, ktorú si vyhliadli labute, radia hygienici

Priehľadná voda, z ktorej sa nešíri odpudzujúci zápach, ešte nie je zárukou toho, že si z nej nič neodnesiete. Ak sa chcete vyhnúť zdravotným komplikáciám, mali by ste si dobre obzrieť nielen vodnú hladinu, ale aj okolie, ktoré ju obklopuje.

23.06.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Hygienici zmerali kvalitu vôd, ktoré lákajú na kúpanie 2

Návštevnosti slovenských jazier, štrkovísk a priehrad nahrávajú nielen horúčavy, ale aj slušná kvalita vody. V porovnaní s minulou sezónou rozdali hygienici výborné hodnotenie väčšiemu množstvu vodných plôch.

20.06.2017 | Lenka Sameková

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Nulová tolerancia alkoholu pre cyklistov od januára prestáva platiť 2

Cyklisti budú môcť v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi. Poslanci v stredu schválili návrh novely zákona o priestupkoch a o cestnej premávke.

19.10.2016 | Gazduj.sk

Nulovú toleranciu alkoholu na bicykli má zmierniť nový zákon 4

Poslanci Tibor Bastrnák a Gábor Gál z Most-Híd presadzujú, aby cyklisti mohli jazdiť na bicykli v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov s 0,5 promile alkoholu v krvi.

13.09.2016 | Gazduj.sk

Vegetariánstvo a fitko si odpustite, radí lekár dojčiacim matkám

Niektoré dojčiace matky v snahe zhodiť nabraté kilá začínajú už niekoľko týždňov po pôrode s namáhavým cvičením alebo si odopierajú určité druhy potravín. Neuvedomujú si, že pritom ochudobňujú svoje dieťa o dôležité živiny.

09.09.2016 | Lenka Sameková

Ultracyklista radí (2): Na čo si treba dávať pozor na bicykli

Bezpečnostné prvky, správny úsudok a pohotová reakcia sú povinnou výbavou každého cyklistu. Bicyklovaním by sme sa totiž mali dopracovať k lepšiemu zdraviu, nie invalidite.

01.09.2016 | Richo Meleg

Ultracyklista radí (1): Ako si vybrať bicykel

Kvalita bicykla sa odvíja od ceny a aj tu sa oplatí staviť na zlatú strednú cestu, kde za celkom priaznivú cenu dostanete kvalitu. Treba si uvedomiť, že nie vždy je ten najdrahší bicykel zároveň tým najlepším pre vás.

23.08.2016 | Richo Meleg