Téma: Šport

Šport pixabay.com / cocoparisienne

Nelezte do vody, ktorú si vyhliadli labute, radia hygienici

Priehľadná voda, z ktorej sa nešíri odpudzujúci zápach, ešte nie je zárukou toho, že si z nej nič neodnesiete. Ak sa chcete vyhnúť zdravotným komplikáciám, mali by ste si dobre obzrieť nielen vodnú hladinu, ale aj okolie, ktoré ju obklopuje.

23.06.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Hygienici zmerali kvalitu vôd, ktoré lákajú na kúpanie 2

Návštevnosti slovenských jazier, štrkovísk a priehrad nahrávajú nielen horúčavy, ale aj slušná kvalita vody. V porovnaní s minulou sezónou rozdali hygienici výborné hodnotenie väčšiemu množstvu vodných plôch.

20.06.2017 | Lenka Sameková

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Nulová tolerancia alkoholu pre cyklistov od januára prestáva platiť 2

Cyklisti budú môcť v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi. Poslanci v stredu schválili návrh novely zákona o priestupkoch a o cestnej premávke.

19.10.2016 | Gazduj.sk

Nulovú toleranciu alkoholu na bicykli má zmierniť nový zákon 4

Poslanci Tibor Bastrnák a Gábor Gál z Most-Híd presadzujú, aby cyklisti mohli jazdiť na bicykli v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov s 0,5 promile alkoholu v krvi.

13.09.2016 | Gazduj.sk

Vegetariánstvo a fitko si odpustite, radí lekár dojčiacim matkám

Niektoré dojčiace matky v snahe zhodiť nabraté kilá začínajú už niekoľko týždňov po pôrode s namáhavým cvičením alebo si odopierajú určité druhy potravín. Neuvedomujú si, že pritom ochudobňujú svoje dieťa o dôležité živiny.

09.09.2016 | Lenka Sameková

Ultracyklista radí (2): Na čo si treba dávať pozor na bicykli

Bezpečnostné prvky, správny úsudok a pohotová reakcia sú povinnou výbavou každého cyklistu. Bicyklovaním by sme sa totiž mali dopracovať k lepšiemu zdraviu, nie invalidite.

01.09.2016 | Richo Meleg

Ultracyklista radí (1): Ako si vybrať bicykel

Kvalita bicykla sa odvíja od ceny a aj tu sa oplatí staviť na zlatú strednú cestu, kde za celkom priaznivú cenu dostanete kvalitu. Treba si uvedomiť, že nie vždy je ten najdrahší bicykel zároveň tým najlepším pre vás.

23.08.2016 | Richo Meleg

Na zberačov plodov budú v lesoch striehnuť hliadky 3

Za zber lesných plodov, ktoré dozrievajú v tomto ročnom období, hrozí návštevníkom slovenských lesov a hôr vysoká pokuta. Na nelegálnych zberačov si posvietia tatranskí strážcovia a ochranári.

22.08.2016 | Gazduj.sk

Garmin sťahuje bežecké hodinky s prekročeným obsahom olova

Švajčiarsky predajca GPS zariadení sťahuje z trhu staršie modely bežeckých hodiniek, v ktorých bol zistený nadlimitný obsah olova. Zákazníkom zdravotné riziko údajne nehrozí. Aj napriek tomu si môžu nárokovať na vrátenie kúpnej ceny.

19.08.2016 | Gazduj.sk

Vo vzduchu známych outdoorových predajní namerali nebezpečné látky

Výsledky meraní organizácie Greenpeace ukázali, že vzduch v niektorých obchodoch, ktoré predávajú športové a outdoorové výrobky, obsahuje nebezpečné látky. Zdrojom kontaminácie je vodeodolné športové oblečenie a obuv.

16.08.2016 | Gazduj.sk

Používatelia hodiniek Basis Peak sa sťažujú na popálenia kože

Nositelia fitness hodiniek značky Basis Peak si môžu privodiť pľuzgiere a popáleniny. Výrobca ich vyzýva, aby zariadenie načas prestali používať.

15.07.2016 | Gazduj.sk