Téma: Šport

Šport pixabay.com / cocoparisienne

Tesco apeluje na zákazníkov, aby mu vrátili krehké skejtbordy

Tesco na svojej internetovej stránke vyzýva zákazníkov, aby do predajní priniesli skejtbordy pod britskou značkou Zinc. Nebezpečným produktom si totiž môžu privodiť zranenie.

15.02.2018 | Lenka Sameková

Testy proteínových tyčiniek sa mýlia, tvrdia slovenskí výrobcovia 3

Výsledky testov českej spotrebiteľskej organizácie dTest a relácie Test magazín odvysielanej na RTVS ležia v žalúdku slovenským výrobcom proteínových tyčiniek Tekmar a MaxSport. Tvorcom vyčítajú, že porovnávali neporovnateľné. DTest a aj Test magazín to vidia inak.

06.10.2017 | Lenka Sameková

Chrbtici neškodí len sedenie, ale aj obyčajná chôdza

Ktoré činnosti pomáhajú aktivovať hlboký svalový stabilizačný systém dôležitý na správne fungovanie chrbtice a ktoré sú naopak nevhodné? Odpovedá rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

14.08.2017 | Gazduj.sk

Najčastejšia chyba, ktorej sa dopúšťame pri precvičovaní chrbta 2

Pri takzvaných spinálnych cvičeniach si treba dávať pozor na ich správne vykonávanie. Ako na to, ukáže rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

02.08.2017 | Gazduj.sk

Tehličky na bruchu sú na ozdobu, chrbticu vám neochránia

Chrbtica jednoznačne potrebuje oporu svalov. Ktoré brušné svaly sú pre jej správnu funkciu najpodstatnejšie a aké cviky sú na aktiváciu týchto svalov vhodné? Odpovedá rehabilitačný lekár MUDr. Juraj Mareček.

21.07.2017 | Gazduj.sk

Nelezte do vody, ktorú si vyhliadli labute, radia hygienici

Priehľadná voda, z ktorej sa nešíri odpudzujúci zápach, ešte nie je zárukou toho, že si z nej nič neodnesiete. Ak sa chcete vyhnúť zdravotným komplikáciám, mali by ste si dobre obzrieť nielen vodnú hladinu, ale aj okolie, ktoré ju obklopuje.

23.06.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Hygienici zmerali kvalitu vôd, ktoré lákajú na kúpanie 2

Návštevnosti slovenských jazier, štrkovísk a priehrad nahrávajú nielen horúčavy, ale aj slušná kvalita vody. V porovnaní s minulou sezónou rozdali hygienici výborné hodnotenie väčšiemu množstvu vodných plôch.

20.06.2017 | Lenka Sameková

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Nulová tolerancia alkoholu pre cyklistov od januára prestáva platiť 2

Cyklisti budú môcť v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi. Poslanci v stredu schválili návrh novely zákona o priestupkoch a o cestnej premávke.

19.10.2016 | Gazduj.sk

Nulovú toleranciu alkoholu na bicykli má zmierniť nový zákon 4

Poslanci Tibor Bastrnák a Gábor Gál z Most-Híd presadzujú, aby cyklisti mohli jazdiť na bicykli v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov s 0,5 promile alkoholu v krvi.

13.09.2016 | Gazduj.sk

Vegetariánstvo a fitko si odpustite, radí lekár dojčiacim matkám

Niektoré dojčiace matky v snahe zhodiť nabraté kilá začínajú už niekoľko týždňov po pôrode s namáhavým cvičením alebo si odopierajú určité druhy potravín. Neuvedomujú si, že pritom ochudobňujú svoje dieťa o dôležité živiny.

09.09.2016 | Lenka Sameková

Ultracyklista radí (2): Na čo si treba dávať pozor na bicykli

Bezpečnostné prvky, správny úsudok a pohotová reakcia sú povinnou výbavou každého cyklistu. Bicyklovaním by sme sa totiž mali dopracovať k lepšiemu zdraviu, nie invalidite.

01.09.2016 | Richo Meleg