Téma: Sporenie

Sporenie flickr.com / Alan Cleaver

Milionár prezradil, ako ľudia úplne neefektívne premrhajú väčšinu peňazí

Namiesto lacného Rumuna nemecké auto na splátky stojace pred panelákom, zbytočne veľký byt v predraženej novostavbe a na obed štvoreurové latte a obed za desinu. Prípadne život na voľnej nohe úplne bez záväzkov, cestovanie a užívanie si života.

18.07.2017 | Tomáš Czwitkovics

Štyri výhody 2. dôchodkového piliera, o ktorých by ste mali vedieť 13

Otázka dôchodkov je aktuálna a stále naliehavejšia. V tomto článku sa nebudeme zaoberať dôvodmi, či sporiť alebo nesporiť v druhom pilieri. Podľa môjho názoru to je nevyhnutné, najmä pri kategórii zárobkovo činných osôb do 40. roku života.

21.02.2017 | Martin Császár

7 varovných znakov, že pravdepodobne prídete o vložené peniaze 1

V poslednej dobe sa takmer denne stretávam s rôznymi „najväčšími investičnými príležitosťami 21. storočia". Spoločné majú len to, že takými určite nie sú.

15.11.2016 | Martin Császár

5 rád ako zbohatnúť (alebo na tom aspoň začať pracovať) 3

Vždy ma zaujímalo, ako človek môže zbohatnúť. Ako môže byť úspešný v budovaní osobného majetku. Prax a doterajšie skúsenosti ma naučili, že nadpriemerné výsledky je možné dosiahnuť dodržiavaním veľmi jednoduchých zásad.

29.08.2016 | Martin Császár

6 najčastejších dôvodov nespokojnosti s výnosmi finančných nástrojov 1

Asi to poznáte. Ten pocit, keď sa rozhodnete obmedziť v spotrebe a byť zodpovedný. Finančne zodpovedný voči sebe (rezerva, dôchodok), či voči iným (pre deti, na dovolenku). Odhodlali ste sa niečo odkladať bokom, sporiť alebo investovať s cieľom zväčšiť majetok. Výsledok alebo priebeh však nezodpovedá Vašim predstavám.

03.08.2016 | Martin Császár

Dobrá správa: O svojich úsporách v 2. pilieri bude môcť rozhodovať viac ľudí

Podľa navrhovanej novely bude môcť programový výber využiť každý, ktorý splní jedinú podmienku - že súčet všetkých jeho dôchodkov je vyšší, ako priemerný mesačný starobný dôchodok z prvého piliera.

02.08.2016 | Gazduj.sk

Získanie prémie k stavebnému sporeniu sa má obmedziť

Zákon o stavebnom sporení sa bude zrejme meniť. Štátna prémia k stavebnému sporeniu sa podľa zistení denníka Pravda bude prideľovať len ľuďom s nižšími príjmami.

19.07.2016 | Gazduj.sk

7 tipov, ako ušetriť v každodennom živote 1

Strácate sa v tom, kde vám mizne rozpočet? Prerastajú vám účty cez hlavu? Skúste sa inšpirovať mojimi nasledujúcimi tipmi, ako ušetriť v každodennom živote.

02.06.2016 | Evanna

Termínované vklady zarábajú viac ako vlani, hoci úroky klesli

Sporitelia na rozdiel od dlžníkov z nízkych úrokových sadzieb nie sú nadšení. Úroky sa síce približujú nule, no vklady reálne zarábajú viac. Môže za to deflácia.

29.04.2016 | Gazduj.sk

15 rád ako sa starať o peniaze od najlepšieho slovenského ekonóma

Bačova finančná akadémia a jej rokmi overené pravidlá pre domáce financie.

02.11.2015 | Gazduj.sk

Na maximálnu prémiu k stavebnému sporeniu bude treba sporiť viac

Podmienky pre sporiteľov sa z roka na rok zhoršujú. Inak tomu nebude ani budúci rok. Na získanie maximálnej štátnej prémie si budete musieť opäť silnejšie utiahnuť opasok. Sporiteľne trvajú na tom, že stále ide o výhodnú formu sporenia.

09.10.2015 | Zuzana Kollárová

Porovnanie termínovaných vkladov v bankách 1

Vždy aktuálny prehľad úrokových sadzieb na termínované vklady v eurách. Nájsť si najvýhodnejší termínovaný vklad je hračka!