Téma: Špeciálne poistenia

Špeciálne poistenia pixabay / Picography

Úraz na dovolenke vám môže zruinovať rozpočet

Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.

12.07.2017 | Martina Kláseková

Európsky preukaz negarantuje bezplatné ošetrenie v cudzine 8

Dovolenku, na ktorú ste sa tešili celý rok, vám môže poriadne skomplikovať choroba alebo úraz. Čo vás môže ochrániť od nepríjemností a nečakaných výdavkov v zahraničí?

05.06.2017 | Zuzana Kollárová

VÚB, Sberbank a Privatbanka zavádzajú od apríla nové cenníky 4

Ďalšie slovenské banky si povedali, že prišiel čas, aby prehodnotili to, koľko pýtajú od svojich klientov za svoje služby. Treba povedať, že tí si vo väčšine prípadov budú musieť priplatiť. Najväčšie zmeny sa týkajú zliav z poplatkov za balíky služieb.

17.02.2017 | Zuzana Kollárová

ČSOB, Fio banka a Tatra banka menia sadzobníky. Pozrite sa ako 2

Vo februári vstupujú do platnosti nové cenníky ČSOB, Fio banky a Tatra banky. Za čo si po novom priplatíte? Zostavili sme prehľad najdôležitejších zmien.

03.02.2017 | Zuzana Kollárová

Na čo si dať pozor pred lyžovačkou v zahraničí 4

Bez prilby a s cestovným poistením k platobnej karte na zahraničných svahoch veľa riskujete. Úraz na zjazdovke vám môže zruinovať nielen zdravie, ale aj peňaženku.

28.12.2016 | Zuzana Kollárová

Pripravte sa na zdražovanie poistiek, nový odvod je schválený 6

Poisťovne odvádzajú v súčasnosti z povinného zmluvného poistenia (PZP) áut 8 percent. Od januára bude štát takýto odvod vyberať zo všetkých nových neživotných poistiek. To znamená, ak si poistíte napríklad dom, v novom roku vás poistka vyjde drahšie. Zmeny poslanci v utorok schválili v novele zákona o poisťovníctve.

23.11.2016 | Zuzana Kollárová

Klienti žalovali na poisťovne: Čo ich najviac vytáča 6

Kuriozity z prieskumu kvality poiťovní: Poisťovňa požadovala preskúmať zdravotný stav poisteného po jeho pohrebe. Alebo požadovala od klienta dokument, ktorý musí sama vystaviť, no jeho vystavenie klientovi odmietla.

20.07.2016 | Gazduj.sk

Ako sa nenechať okabAAAtiť a ukradnuté auto nezaplatiť dvakrát 27

Praktiky autobazáru AAA Auto sa pravidelne objavujú v médiách a internetových diskusiách. Najnovšie píše o prípade vlastných kolegov Denník N. Hoci text je poňatý ako prevencia na základe bezvýchodiskovej situácie, neznamená to, že nešťastní mladí ľudia už nemajú možnosť získať späť aspoň časť peňazí.

07.07.2016 | Ľubo Kačalka

Za zmenu splátkového kalendára pri spotrebnom úvere zacvakáte

Pokles výšky príjmu či zmena výplatného termínu môže ľahko skomplikovať splácanie spotrebného úveru. Za predĺženie jeho splatnosti alebo úpravu splátky väčšina bánk vyberá poplatky. Analytici z Finančnej hitparády zisťovali, koľko vyjde zmena podmienok v jednotlivých bankách.

05.07.2016 | Gazduj.sk

Keď si v obchode „zarobíte“ rozbitím drahého tovaru 6

Pár rozbitých fliaš alkoholu dokáže zalarmovať SBS i políciu. Znie to ako tragikomická scéna z filmu, na ktorej sa škodoradostne zasmejeme. Čitateľom, ktorí sa obrátili na našu spotrebiteľskú poradňu, však až tak do smiechu nebolo.

23.11.2015 | Lenka Sameková

6 krokov ako si živnostník vybaví hypotéku 1

Úver z banky môže živnostníkovi skomplikovať daňová optimalizácia, meškanie pri platení odvodov, krátka doba podnikania, časté zmeny predmetu činnosti aj výkyvy vo výške príjmov.

05.08.2015 | Zuzana Kollárová

Prichádzajú nové pravidlá pre poistenie. V čom pomôžu spotrebiteľovi?

Európski poslanci tlieskajú novej dohode. Po dvoch rokoch diskusií sa im podarilo zhodnúť sa na pravidlách, ktoré by mali spotrebiteľov pri uzatváraní poistenia ochrániť pred niektorými praktikami a uľahčiť im porovnávanie poistiek.

08.07.2015 | Lenka Sameková