Téma: Solár

Solár freeimages.com / fabiennew

Chcete poukážku na zelené zariadenia? Nezmeškajte prihlasovanie

Domácnosti, ktoré majú záujem o poukážku na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie, by mali spozornieť. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spustí v novembri ďalšie dve kolá projektu Zelená domácnostiam.

11.11.2016 | Zuzana Kollárová

Získať zelenú dotáciu je pre domácnosti skúškou trpezlivosti 5

Po zelených poukážkach sa v treťom kole doslova zaprášilo. Veľký záujem žiadateľov krátko po spustení elektronického prihlasovania opäť pokoril vyčlenený rozpočet a aj webovú stránku, cez ktorú sa podávajú žiadosti.

08.09.2016 | Zuzana Kollárová

Ako ušetriť 30 – 50 percent financií pri inštalácii solárnych zariadení?

Inzercia | Slovenská inovačná a energetická agentúra spustila ku koncu minulého roka národný projekt Zelená domácnostiam, zameraný na podporu inštalácie malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie do domácností. Tento mesiac bude spustené tretie kolo dotácií, a tak majú majitelia rodinných domov a aj spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov možnosť získať finančný príspevok, ktorý výrazne zníži náklady na výstavbu takýchto zariadení.

13.06.2016 | Gazduj.sk

Z ďalšieho kola Zelenej domácnostiam je vyradený Bratislavský kraj 1

Najbližšie kolo projektu Zelená domácnostiam nebude určené pre domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). O poukážku na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov v ňom budú môcť požiadať len záujemcovia z mimobratislavských regiónov.

13.04.2016 | Zuzana Kollárová

Zhotovitelia podávali žiadosti o dotácie hromadne a často neúspešne 1

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pri kontrole adries žiadateľov o zelené poukážky narazila na opakujúce sa e-mailové adresy a IP adresy počítačov, z ktorých boli podané prihlášky. Za domácnosti zrejme hromadne vypĺňali žiadosti zhotovitelia.

09.02.2016 | Gazduj.sk

Žiadatelia sú nespokojní, SIEA vysvetľuje rýchle minutie dotácií

Rekordná rýchlosť uzatvorenia druhého kola podávania žiadostí o zelené poukážky vyvolala medzi žiadateľmi aj v médiách pochybnosti o férovosti systému. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vylučuje podozrenia, že by sa do neho nabúral softvérový robot.

03.02.2016 | Zuzana Kollárová

Poukážky na zelené zariadenia sa rozchytali za jeden deň 6

Objem prostriedkov vyčlenených v druhom kole podávania žiadostí o dotáciu na zelené zariadenia vyčerpali záujemcovia rekordne v priebehu jedného dňa. Ďalší termín chce agentúra vyhlásiť v druhom štvrťroku.

02.02.2016 | Zuzana Kollárová

Druhé kolo žiadostí o dotácie na zelené zariadenia je spustené

S väčším balíkom peňazí a kratšou dobou na inštaláciu zariadení odštartovalo druhé kolo projektu Zelená domácnostiam. Ak chcete, aby sa z dotácií ušlo aj vám, poponáhľajte sa. V prvom kole sa poukážky minuli po 4 dňoch.

01.02.2016 | Zuzana Kollárová

Pozor na to, komu zveríte inštaláciu dotovaných zelených zariadení. Pribúdajú špekulanti

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vystríha domácnosti pred nepravdivými a skresľujúcimi informáciami v reklamách zhotoviteľov zelených zariadení. Pozor by si mali dať na firmy, ktoré sľubujú, že všetko „vybavia“ za klientov.

26.01.2016 | Gazduj.sk

Žiadatelia o zelené poukážky môžu doplatiť na dodatočné zmeny

Výber zeleného zariadenia a aj jeho zhotoviteľa si treba vopred poriadne premyslieť. Niektoré zmeny vás po podaní žiadosti môžu pripraviť o celú hodnotu priznanej dotácie.

22.12.2015 | Zuzana Kollárová

Poukážky na zelené zariadenia sú fuč. Kedy možno požiadať o ďalšie?

Kvôli obrovskému záujmu o dotáciu na ekologické energetické zariadenia došlo k uzavretiu prvého kola podávania žiadostí len niekoľko dní po jeho spustení. V druhom kole by sa malo prerozdeliť oveľa viac peňazí.

13.12.2015 | Zuzana Kollárová

Zoznam zhotoviteľov dotovaných zelených zariadení stále chýba 3

Spustené podávanie žiadostí o príspevok na zelené zariadenia má jednu „kozmetickú" chybičku - neexistujúci zoznam zhotoviteľov.

02.12.2015 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.