Téma: Servis auta

Servis auta freeimages.com / Dsnap

Ako si (po)radiť, keď vám počas jazdy odíde spojka 1

Viktor Baláž dáva užitočné tipy, ako sa vyhnúť zbytočnému opotrebovaniu spojky a čo robiť vtedy, keď sa vám pokazí.

01.09.2017 | Gazduj.sk

Návšteva nezávislého autoservisu nie je dôvodom na stratu záruky 4

Využitím služieb nezávislých autodielní nestrácate nárok na záručné opravy v značkových autoservisoch. Vyplýva to z verdiktu Protimonopolného úradu, ktorý pre porušovanie zákona klepol po prstoch púchovskej Mikone a automobilke Opel.

18.07.2017 | Lenka Sameková

Ako nakopnúť auto, ktoré v mrazoch neštartuje 10

Aj na Slovensku nastala arktická zima, ktorá ráno čo ráno testuje autobatérie. A každé ráno ich viacero zlyhá. Skôr než sa to stane tebe, buď pripravený a naštuduj si tento návod. Predpoveď počasia nehlási v dohľadnej dobe oteplenie.

19.01.2017 | Jozef Šebest

Ako pred zimou otestovať chladiacu kvapalinu v aute

Zima prichádza a nemrznúca zmes v chladiči tvojho auta má... koľko vlastne rokov? Ak aj má viac ako odporúčané maximum dva roky, treba ju nutne vymeniť? Ponúkam niekoľko rád a tipov ako svojpomocne otestovať chladiacu zmes motora.

27.11.2016 | Jozef Šebest

Dajú sa vyčistiť disky na auto prostriedkom zo špajze? 3

Ponuka autokozmetiky a všelijakých prípravkov zjednodušujúcich prácu s autom je nekonečná ako… vesmír. Keďže som potreboval vypucovať staré disky z recyklovaného auta a nechcelo sa mi utrácať peniaze za drahé špeciálne prípravky, rozhodol som sa overiť si jeden domáci recept.

21.09.2016 | Jozef Šebest

Tipy ako odhaliť nedostatky pri kúpe ojazdeného auta 1

Vyleštený exteriér a udržiavaný interiér v kombinácii s nízkou cenou môžu ľahko zviesť k neuváženej kúpe auta, ktoré skrýva množstvo technických nedostatkov. Odborník na servis vozidiel radí, čo si treba všímať, aby ste na kúpu nedoplatili.

15.08.2016 | Gazduj.sk

Sedem rád pred cestou na dovolenku autom

Pamätníci si možno ešte spomenú na časy, keď so svojou embéčkou, wartburgom či žigulákom absolvovali cestu k Jadranu. Svetaznalí neponechali nič na náhodu.

20.06.2016 | Gazduj.sk

Výmena spojky bez automechanika. Dokonca aj bez garáže 9

Výmena spojky postihne skôr či neskôr každé auto s manuálnou prevodovkou. Hoci sa nejedná o zložitú operáciu, je pomerne prácna a servisy si za ňu nezriedka účtujú približne 300 eur. K tomu ešte pripočítajú materiál  - zvyčajne celú spojkovú súpravu.

18.05.2016 | Jozef Šebest

Ako opraviť drobné poškodenia laku na aute 1

Dnešný návod nie je z kategórie profesionálnych, ani ultralacných, a nemožno ho úplne zaradiť ani do kategórie „urob si sám”. Vlastne, mám problém kam ho zaradiť. Dobrá správa je, že je to oprava v štýle ”krátky proces”.

26.04.2016 | Jozef Šebest

7 vecí, na ktoré treba myslieť pri prezúvaní auta + prehľad cien 2

Hĺbka dezénu, vek pneumatiky a jej správne nahustenie. To sú okrem aktuálnej teploty v našej zemepisnej šírke najdôležitejšie faktory pri prezúvaní auta do letných pneumatík. Často sa im nevenuje dostatočná pozornosť.

05.04.2016 | Roland Regely

VW aktualizoval databázu áut s manipulatívnym softvérom

Ste si istí, že nemáte doma Volkswagen alebo Škodu s „ekologickým” softvérom? Na webstránke výrobcu si môžete overiť, či s ním treba navštíviť servis.

14.12.2015 | Gazduj.sk

11 rád pre majiteľov áut dotknutých emisným podvodom VW

Podvodný softvér, ktorý mal rozpoznať emisnú skúšku a následne znížiť hladinu škodlivých látok, zrejme pritiahne do servisov 5 miliónov áut. Jazdíte na niektorom z nich?

02.10.2015 | Lenka Sameková