Téma: Servis auta

Servis auta freeimages.com / Dsnap

Aj starí zábudlivci môžu dostať nižšiu pokutu za STK

Od nedele sa znížili pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu. Nižšiu pokutu môžu zaplatiť aj tí, ktorým platnosť vypršala ešte pred 20. májom

21.05.2018 | Gazduj.sk

Za zabudnutú STK zaplatíte menej. Čo musíte urobiť?

Zákonom upravujú pokuty za nepodrobenie vozidla technickej a emisnej kontrole v ustanovených lehotách

17.05.2018 | Gazduj.sk

Ako sa vyhnúť pokute za neplatnú STK 15

Absolvovanie technickej a emisnej kontroly vozidla je v našich zemepisných šírkach povinné a vynucované hrozbou sankcie. Ako sa tejto pokute vyhnúť?

05.12.2017 | Jozef Šebest

Zmiernenie pokút za neplatnú emisnú a technickú kontrolu sa odkladá 5

Pokuty za neplatnú či chýbajúcu emisnú a technickú kontrolu sa zrejme znížia až v máji budúceho roku. Zmiernenie sankcií má po novom do praxe zaviesť až nový zákon o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorý v stredu poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli do druhého čítania.

29.11.2017 | Gazduj.sk

Ako nakopnúť auto, ktoré v mrazoch neštartuje 10

Aj na Slovensku nastala arktická zima, ktorá ráno čo ráno testuje autobatérie. A každé ráno ich viacero zlyhá. Skôr než sa to stane tebe, buď pripravený a naštuduj si tento návod. Predpoveď počasia nehlási v dohľadnej dobe oteplenie.

19.01.2017 | Jozef Šebest

Ako pred zimou otestovať chladiacu kvapalinu v aute

Zima prichádza a nemrznúca zmes v chladiči tvojho auta má... koľko vlastne rokov? Ak aj má viac ako odporúčané maximum dva roky, treba ju nutne vymeniť? Ponúkam niekoľko rád a tipov ako svojpomocne otestovať chladiacu zmes motora.

27.11.2016 | Jozef Šebest

Dajú sa vyčistiť disky na auto prostriedkom zo špajze? 3

Ponuka autokozmetiky a všelijakých prípravkov zjednodušujúcich prácu s autom je nekonečná ako… vesmír. Keďže som potreboval vypucovať staré disky z recyklovaného auta a nechcelo sa mi utrácať peniaze za drahé špeciálne prípravky, rozhodol som sa overiť si jeden domáci recept.

21.09.2016 | Jozef Šebest

Tipy ako odhaliť nedostatky pri kúpe ojazdeného auta 1

Vyleštený exteriér a udržiavaný interiér v kombinácii s nízkou cenou môžu ľahko zviesť k neuváženej kúpe auta, ktoré skrýva množstvo technických nedostatkov. Odborník na servis vozidiel radí, čo si treba všímať, aby ste na kúpu nedoplatili.

15.08.2016 | Gazduj.sk

Sedem rád pred cestou na dovolenku autom

Pamätníci si možno ešte spomenú na časy, keď so svojou embéčkou, wartburgom či žigulákom absolvovali cestu k Jadranu. Svetaznalí neponechali nič na náhodu.

20.06.2016 | Gazduj.sk

Výmena spojky bez automechanika. Dokonca aj bez garáže 9

Výmena spojky postihne skôr či neskôr každé auto s manuálnou prevodovkou. Hoci sa nejedná o zložitú operáciu, je pomerne prácna a servisy si za ňu nezriedka účtujú približne 300 eur. K tomu ešte pripočítajú materiál  - zvyčajne celú spojkovú súpravu.

18.05.2016 | Jozef Šebest

Ako opraviť drobné poškodenia laku na aute 1

Dnešný návod nie je z kategórie profesionálnych, ani ultralacných, a nemožno ho úplne zaradiť ani do kategórie „urob si sám”. Vlastne, mám problém kam ho zaradiť. Dobrá správa je, že je to oprava v štýle ”krátky proces”.

26.04.2016 | Jozef Šebest

7 vecí, na ktoré treba myslieť pri prezúvaní auta + prehľad cien 2

Hĺbka dezénu, vek pneumatiky a jej správne nahustenie. To sú okrem aktuálnej teploty v našej zemepisnej šírke najdôležitejšie faktory pri prezúvaní auta do letných pneumatík. Často sa im nevenuje dostatočná pozornosť.

05.04.2016 | Roland Regely

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.