Téma: Reštaurácie a kaviarne

Reštaurácie a kaviarne pixabay.com / edar

Prirážku za balenie jedla vyberajú aj takí, ktorí na to nemajú právo 11

Poplatok za balenie jedla môže predražiť účet o niekoľko desiatok eurocentov. Niektoré prevádzky ho od zákazníkov vyberajú aj napriek tomu, že tým porušujú zákon.

13.11.2017 | Lenka Sameková

Pokutu za nedojedené jedlo už môžete dostať aj v Česku 9

Koncept reštaurácií „jedz, koľko vládzeš“ láka niektorých zákazníkov nakladať si na tanier toľko, koľko zvládajú uniesť, nie však zjesť. Ázijská reštaurácia z pražského Karlína sa proti plytvaniu jedlom rozhodla bojovať kurióznym spôsobom.

06.06.2017 | Lenka Sameková

Tatársky biftek sa vracia späť do reštaurácií

Od 1. júna začína platiť novela často diskutovanej vyhlášky, ktorá upravuje predaj tepelne neupraveného mäsa.

02.06.2017 | Gazduj.sk

Pre chýbajúce mlieko v kávových kapsuliach postavili Jacobs pred súd 7

Nemecké spotrebiteľské združenie prišlo na spôsob, ako dostať kaviarenský koncern Jacobs Douwe Egberts do úzkych. Výrobca bude niesť následky za zmenu zloženia kapsúl latte macchiato, ku ktorej došlo pred dvoma rokmi.

01.06.2017 | Lenka Sameková

Hygienici pokutovali zmrzlinárov za nepovolené farbivá i stafylokoky

Regionálne úrady verejného zdravotníctva si v rámci celoslovenskej kontrolnej akcie pred letnou sezónou posvietili na zmrzlinárov. Za vážne porušenia predpisov padali pokuty.

07.06.2016 | Lenka Sameková

Pri kontrole účtovania cien pohorela tretina reštaurácií

Inšpektori Slovenskej obchodnej inšpekcie vyrazili v máji do gastro prevádzok, aby skontrolovali účtovanie cien. Najväčšie predraženie odhalili v Banskobystrickom kraji.

04.10.2015 | Gazduj.sk

Keď fotka jedla z reštaurácie vyjde drahšie ako účet 2

Nielen fotografovanie nočnej Eiffelovky sa môže neplánovane zmeniť na drahú zábavu. Aj šírenie fotiek jedál z reštaurácií, na sociálnych sieťach často sprevádzaných hashtagom „#foodporn“, sa v niektorých prípadoch dá považovať za porušenie autorských práv.

14.08.2015 | Lenka Sameková

Kto a koľko zarába na fair trade produktoch

Produkty označené Fairtrade logom si najčastejšie spájame s vyššou cenou. Prečo sú drahšie ako bežné výrobky a koľko na nich zarobia rozvojové krajiny?

24.04.2015 | Lenka Sameková

Rozpočet na svadbu (3): Koľko stojí svadba vo vlastnej réžii 15

Spočítali sme bežné výdavky na tradičnú slovenskú svadbu a dospeli sme k nasledujúcemu záveru: za jej cenu by ste si pokojne mohli kúpiť lepšie ojazdené auto. Ak ju napriek tomu nechcete odbiť iba za prítomnosti dvoch svedkov a rozpočet by ste radi priškrtili, ponúkame tipy ako na výdavkoch ušetríte.

22.01.2015 | Lenka Sameková

Rozpočet na svadbu (2): Ako to neprehnať s pohostením 1

Neopiť hostí, ulahodiť chuťovým pohárikom a esteticky zaujať - tak by mala vyzerať svadobná hostina. Novým trendom je vyhovieť všetkým - zákuskami na zahryznutie či bufetmi so širokým výberom jedál. Pri alkohole sa osvedčilo pravidlo, že menej druhov je niekedy viac. Zbabrané svadobné menu zachráni už len dobrá hudba.

23.10.2014 | Lenka Sameková