Téma: Právo

Právo pixabay / Hermann

Ak v článkoch nenájdeš riešenie svojho problému, skús zadať otázku do našej bezplatnej spotrebiteľskej právnej poradne.

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Drobní akcionári Tesly Liptovský Hrádok majú šancu získať odchodné

Ak patríte medzi menšinových akcionárov spoločnosti Tesla Liptovský Hrádok, a.s., nasledujúce riadky by vás mali zaujímať. Naskytá sa totiž príležitosť zameniť akcie za finančnú hotovosť, ktorá sa už možno nebude opakovať.

06.12.2016 | Martin Császár

Na rekonštrukciu balkónov sa musia zložiť aj bezbalkónové byty 1

Domová schôdza, na ktorej si mali vlastníci bytov odhlasovať pôžičku na rekonštrukciu balkónov, rozdelila susedov na dva tábory. Proti splácaniu úveru protestuje menej početná skupina bytov, ktorá balkóny nemá.

25.11.2016 | Lenka Sameková

7 varovných znakov, že pravdepodobne prídete o vložené peniaze 1

V poslednej dobe sa takmer denne stretávam s rôznymi „najväčšími investičnými príležitosťami 21. storočia". Spoločné majú len to, že takými určite nie sú.

15.11.2016 | Martin Császár

Slovensko lobuje v EÚ: Na nemeckú kvalitu potravín majú právo všetci 6

Slovensko otvorilo diskusiu o iniciatíve, ktorej cieľom je zmazať rozdiely v kvalite potravín predávaných pod rovnakou značkou na rôznych trhoch. Opakované prieskumy zloženia produktov totiž potvrdili, že výrobcovia posielajú do našich obchodov tovar podradnejšej kvality.

08.11.2016 | Lenka Sameková

Spotrebiteľ má v spore navrch. Stačí mu dostať obchodníka do úzkych 1

Často sa stretávam so situáciou, keď je niekto nespokojný s produktom alebo službou, ktorú si objednal. Hnev a frustráciu často sprevádza konštatovanie - „čo už s tým mám narobiť". Dobrá správa je, že už nejakú dobu sa dá robiť veľmi veľa. A to vďaka (niekedy až príliš) silným právam spotrebiteľa.

03.11.2016 | Martin Császár

Nulová tolerancia alkoholu pre cyklistov od januára prestáva platiť 2

Cyklisti budú môcť v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi. Poslanci v stredu schválili návrh novely zákona o priestupkoch a o cestnej premávke.

19.10.2016 | Gazduj.sk

Kašlú na zákony aj zákazníkov: Šmejdi pod trnavskou eseročkou 1

Ostávajú po nich sťažnosti zúfalých zákazníkov, ktorým nikto nereaguje na telefonáty ani poštu. Predajné akcie v réžii trnavskej spoločnosti sú ako vystrihnuté z filmu o šmejdoch.

11.10.2016 | Lenka Sameková

Česká obec podomový predaj zakáže raz-dva. Prečo to nejde u nás? 3

Sú vyškolení na to, aby od vás do 5 minút vytiahli zmluvy od dodávateľov energií, operátorov či poskytovateľov internetu a do 20 minút vás dotlačili k podpisu zmluvy, ktorú o krátky čas oľutujete. Kým u nás podomoví predajcovia nie sú nijako obmedzovaní, za západnou hranicou to funguje inak.

28.09.2016 | Lenka Sameková

Instantná polievka Knorr chutí prírodou, súd dal za pravdu výrobcovi

Spor o reklamné označenie obalu instantných polievok Knorr nemecké spotrebiteľské združenie s nadnárodným koncernom Unilever prehralo. Súd sa po 5,5-ročných poťahovačkách priklonil na stranu výrobcu.

27.09.2016 | Lenka Sameková

Český výrobca krémov, ktoré napodobňovali Indulonu, sa nevzdáva

Krémy na ruky českej značky Isolda dostali na Slovensku červenú. Súd sa postavil na stranu výrobcu produktov tradičnej značky Indulona, ktorý ich označil za kópie. Český výrobca obvinenia odmieta, dotknuté produkty však už stihol nahradiť novými.

26.09.2016 | Lenka Sameková

Odfláknutá reklamácia: Keď posudok napíše sám predajca 6

Do spotrebiteľskej poradne nám dorazil kuriózny prípad zákazníka, ktorého zaskočil spôsob, akým predajca vybavil jeho reklamáciu.

26.09.2016 | Lenka Sameková