Téma: Právo

Právo pixabay / Hermann

Ak v článkoch nenájdeš riešenie svojho problému, skús zadať otázku do našej bezplatnej spotrebiteľskej právnej poradne.

Nevydarený potomok: Dá sa vydediť aj po smrti matky?

Sme traja dediči – dve dcéry a syn – po našej zosnulej matke. Majetok sme zdedili rovným dielom a rozhodnutie o dedičstve je už právoplatné. Po konaní sme sa zišli so zámerom dohodnúť sa ako so zdedeným majetkom naložíme.

22.05.2017 | Gazduj.sk

Ako prepísať vozidlo z lízingovky na fyzickú osobu

Technická kontrola políciou pri zmene vlastníka motorového vozidla z lízingovej spoločnosti na držiteľa motorového vozidla nie je potrebná.

09.05.2017 | Gazduj.sk

Perly na obaloch: V češtine kakaové, v slovenčine lieskovo-orieškové

Rubrika perly na obaloch je venovaná produktom, ktoré v očiach spotrebiteľov môžu vyznievať mätúco. Tak ako je tomu v prípade čokoládových vajíčok pod značkou Merci.

02.05.2017 | Lenka Sameková

Orieškový dezert sa pre chabé množstvo orechov dostal pred súd

Názov „double nut“ a ani lieskovce kresliace dráhu v kréme na obale ešte nie sú zárukou toho, že v zložení nájdete veľkú porciu orechov. A to ani vtedy, ak je na viečku zdôraznené „s levantínskymi lieskovými orieškami“.

21.04.2017 | Lenka Sameková

Prišla o peniaze aj sľúbenú prácu, agentúre zacvakala za mačku vo vreci

Za sprostredkovanie práce v Rakúsku si agentúra vypýtala 300 eur. Podmienky, na ktorých sa dohodla s klientkou, však nesúhlasili so skutočnou pracovnou náplňou.

20.04.2017 | Gazduj.sk

Chyby v poistení nehnuteľnosti, na ktorých sa môžete popáliť 1

Nedostatky v poistných zmluvách vyplávajú na povrch často až po poistnej udalosti. Niektorí klienti napríklad zistia, že poistka nekryje riziko, ktoré by mala, alebo vyplatenie poistky stroskotá na zdanlivej maličkosti. Poradíme, ako tomu predísť.

24.03.2017 | Lenka Sameková

Nebankovka Pohotovosť pritvrdila v boji s neplatičmi agresívnou praktikou

Aj keď koncom minulého roka prestala poskytovať pôžičky, agresívne praktiky ju sprevádzajú naďalej. Nebankovka Pohotovosť rozosiela výzvy na zaplatenie dlhov aj takým osobám, ktorých kontaktné údaje nefigurujú v uzatvorených zmluvách.

17.03.2017 | Lenka Sameková

Občerstvenie nie je ospravedlnením za meškanie letu kvôli poruche 1

Mešká vám let viac ako tri hodiny z dôvodu technickej poruchy na lietadle? Nedajte sa odbiť bagetou.

16.03.2017 | Lenka Sameková

Klepli po prstoch internetovým obchodom, na pyramídové hry sú krátki 1

Boom internetového nakupovania výrazne pociťuje aj Európske spotrebiteľské centrum SR (ESC SR). Svedčí o tom väčšina sťažností, ktoré organizácia minulý rok dostala od spotrebiteľov na internetových predajcov. Skloňujú sa však medzi nimi aj kontroverzné pyramídové hry.

14.03.2017 | Lenka Sameková

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Drobní akcionári Tesly Liptovský Hrádok majú šancu získať odchodné

Ak patríte medzi menšinových akcionárov spoločnosti Tesla Liptovský Hrádok, a.s., nasledujúce riadky by vás mali zaujímať. Naskytá sa totiž príležitosť zameniť akcie za finančnú hotovosť, ktorá sa už možno nebude opakovať.

06.12.2016 | Martin Császár