Téma: Právo

Právo pixabay / Hermann

Ak v článkoch nenájdeš riešenie svojho problému, skús zadať otázku do našej bezplatnej spotrebiteľskej právnej poradne.

Máte balkón v bytovke? Po novom už má byť spoločným vlastníctvom

Máte balkón či terasu v bytovke? Po novom už majú byť spoločným vlastníctvom

05.06.2018 | Gazduj.sk

Aj starí zábudlivci môžu dostať nižšiu pokutu za STK

Od nedele sa znížili pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu. Nižšiu pokutu môžu zaplatiť aj tí, ktorým platnosť vypršala ešte pred 20. májom

21.05.2018 | Gazduj.sk

Ako zastaviť exekúciu z dôvodu nemajetnosti

Už dvadsať rokov je voči mojej osobe vedená exekúcia, v rámci ktorej sme dvaja povinní s výškou istiny približne 22-tisíc eur. Stalo sa tak na základe vynesenia rozsudku, pretože sme trestnou činnosťou spôsobili škodu oprávnenému. Neviem, či ten druhý povinný spláca, ale je som zatiaľ nesplatil nič.

09.01.2018 | Gazduj.sk

Pasca s lacnou spodnou bielizňou: Na tomto eshope sa už popálili mnohí

Internetový obchod so spodnou bielizňou sa už mesiace zatajuje pred zákazníkmi. Vopred uhradený tovar nedoručuje a výzvy na vrátenie peňazí trúfalo ignoruje. Šanca zákazníkov získať späť zaplatenú sumu však nie je stratená.

08.01.2018 | Lenka Sameková

Platbu za nedodaný tovar možno reklamovať

Vianočný darček objednaný z obchodu na webe, zaplatený kartou online, čaká sa na kuriéra. No ten nechodí a nechodí. Telefón u obchodníka vyzváňa alebo je obsadený, na písomné otázky odpovedá stroho alebo vôbec. Stres zo straty peňazí stúpa. No zbytočne.

20.11.2017 | Martina Kláseková

Únia si posvieti na nepoctivé eshopy

Európski poslanci v utorok schválili celoúnijné pravidlá, ktoré by mali zvýšiť ochranu spotrebiteľov pri internetových nákupoch a rýchlejšie odhaliť nepoctivých predajcov.

15.11.2017 | Zuzana Kollárová

Prirážku za balenie jedla vyberajú aj takí, ktorí na to nemajú právo 11

Poplatok za balenie jedla môže predražiť účet o niekoľko desiatok eurocentov. Niektoré prevádzky ho od zákazníkov vyberajú aj napriek tomu, že tým porušujú zákon.

13.11.2017 | Lenka Sameková

Fanúšikovia Elánu čakajú mesiace na vrátenie peňazí za zrušené koncerty 1

Nemajú ani zážitok, ani peniaze. V takejto situácii sa ocitli fanúšikovia Elánu, ktorí si zakúpili vstupenky na zrušené letné koncerty skupiny v Česku. Na ich žiadosti o vrátenie vstupného usporiadateľ nereaguje.

06.11.2017 | Lenka Sameková

RTVS vymáha od ťažko postihnutých dlhy na koncesionárskych poplatkoch 5

Zdravotne ťažko postihnutí dostávajú v posledných týždňoch do schránok „pozdrav“ od spoločnosti Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Tá ich v liste vyzýva, aby uhradili zvyčajne niekoľko stoeurový nedoplatok na koncesionárskych poplatkoch za rozhlas a televíziu.

18.10.2017 | Zuzana Kollárová

Na ceste žihadlo, na papieri vrak: Ako neskočiť na triky autobazárov 10

Niektorí predajcovia jazdeniek sa neštítia používať praktiky, ktoré niekedy hraničia so zákonom. K ich odhaleniu však nestačí len nazrieť pod vymenené sedadlá a vytepované koberčeky, potrebné je aj zalistovať v zmluve. Poučte sa zo skúseností iných zákazníkov.

25.08.2017 | Lenka Sameková

Košickej firme s kontroverznými eshopmi zatrhli podnikanie 1

Eseročke Iron Lady, ktorá už roky dlhuje zákazníčkam stovky eur, úrady konečne utiahli kohútik. Spoločnosť sa po dlhých rokoch vyhýbania spravodlivosti musí rozlúčiť s podnikaním. Bude to však stačiť?

14.07.2017 | Lenka Sameková

Otázky a odpovede: Ročné vyúčtovanie bývania

Máte už ročné vyúčtovanie za bývanie? Správca vám ho mal doručiť do 31. mája. V našej poradni sa dozviete, ako riešiť najčastejšie problémy spojené s bývaním.

08.06.2017 | Zuzana Kollárová