Téma: Pranie

Pranie freeimages.com / djeyewater

Kupujete pracie prášky zásadne v XL baleniach? Robíte chybu 2

Medzi kompaktnými pracími práškami v malých baleniach a prostriedkami vo veľkých baleniach môžu byť priepastné rozdiely v kvalite. A to aj v prípadoch, že sú označené rovnakou značkou. Dokazujú to výsledky nemeckého testu, ktorý sa zameral na pracie prášky určené na farebný textil.

21.10.2016 | Lenka Sameková

SÚŤAŽ: Hľadá sa overený recept na vyčistenie škvŕn od vína

Poznáš účinný recept, ktorý zaberá na škvrny od červeného vína a je silnejší ako pracie prostriedky?

10.03.2016 | Gazduj.sk

Indesit mal 11 rokov predávať poškodené sušičky, teraz ich opravuje

Výrobca domácich spotrebičov Indesit organizuje rozsiahlu opravu sušičiek značiek Hotpoint, Indesit a Creda. Zákazníkov vyzýva, aby si svoj model overili v zozname dotknutých spotrebičov.

18.02.2016 | Lenka Sameková

Tipy, s ktorými kabát vydrží viac ako jednu sezónu 1

Kabáty ľahko neokabátite. Ak sa o ne dôkladne nestaráte, nerátajte s tým, že si dlho udržia pôvodný vzhľad. John Paul Hodge z módneho salónu Bizarre Tailor radí ako predísť ich rýchlemu opotrebeniu.

27.10.2015 | Gazduj.sk

Aby práčka „nežrala“ ponožky 1

Poznáte to: vyberiete veci z práčky a zakaždým chýba jedna ponožka do páru. Počas prania totiž môže zapadnúť medzi tesniacu gumu dvierok a prací bubon. Môže sa stať, že sa ponožka obtočí okolo ohrievacieho telesa a potom sa ďalšími praniami kúsok po kúsku rozloží.

08.09.2015 | Gazduj.sk

Takto skladajú tričká skutoční machri

Dá sa úhľadne poskladať tričko za menej ako tri sekundy? Ťažko to slovne opísať, treba si pozrieť.

07.08.2015 | Gazduj.sk

Kedy hrá energetický štítok väčšiu rolu ako cenovka 3

Jeden úsporný spotrebič v domácnosti veľké divy s účtom za energiu neurobí. Treba šetriť vo veľkom a s väčšími spotrebičmi.

05.06.2015 | Marek Legéň

9 trikov ako šetrne odstrániť prilepenú žuvačku

Ide to aj bez vyholenia hlavy, vypálenia diery do sedačky, vyblednutých fľakov alebo vystrihnutých dier na nohaviach. Prilepenú žuvačku možno odstrániť bez následkov pomocou prostriedkov, ktoré nájdete takmer v každej domácnosti.

24.05.2015 | Lenka Sameková

Ako ušetriť pri praní 4

Pranie je nuda. Rutinné triedenie bielizne, vloženie do práčky, prach, aviváž, otočiť kolieskom a štart. Kde sa tu dá ušetriť? Ak pranie zožerie takmer 10 percent ročnej spotreby elektriny v domácnosti, nejaké zlepšenia sa určite dajú dosiahnuť.

13.04.2015 | Jozef Šebest

Dažďová voda nestojí nič, ale najskôr treba zainvestovať

Typická rodina žijúca v dome by využívaním dažďovej vody ušetrila 190 eur ročne. Nebude to však úplne zadarmo.

30.03.2015 | Jozef Šebest

Mydlový sliz: Lacná a ekologická alternatíva pracieho prášku 5

V poslednom čase som domácim majstrom ponúkol niekoľko projektov, pri ktorých si môžu solídne zašpiniť zvršky. Bude férové, ak ponúknem aj návod ako ušetriť na praní.

24.03.2015 | Jozef Šebest

Pracie kapsule si deti pletú s cukríkmi. EÚ zakročila prísnejšími predpismi 1

Gélové kapsule pozostávajúce z tekutého pracieho prostriedku, ktorý je koncentrovaný v ľahko rozpustiteľnej fólii, používajú denne milióny spotrebiteľov. Ich popularita má aj svoju temnú stránku. Celosvetovo rastie počet ľudí, najmä detí, ktoré si ich pletú so sladkosťami či hračkami a vystavujú sa tak vážnym zdravotným rizikám.

20.03.2015 | Lenka Sameková