Téma: Pranie

Pranie freeimages.com / djeyewater

Takto skladajú tričká skutoční machri

Dá sa úhľadne poskladať tričko za menej ako tri sekundy? Ťažko to slovne opísať, treba si pozrieť.

13.09.2017 | Gazduj.sk

Persil z Nemecka sa líši od nášho. Podľa výrobcu sú na príčine spotrebitelia 6

Spoločnosť Henkel odmieta tvrdenia českého ministerstva pôdohospodárstva, že jej prací prášok určený pre slovenský a český trh je menej účinný ako pre rakúsky či nemecký trh. Potvrdila, že zloženie práškov sa líši, avšak na príčine je podľa nej rozdielne spotrebiteľské správanie.

13.07.2017 | Gazduj.sk

Europoslanci uplietli bič na výrobcov spotrebičov s krátkou životnosťou

Tlačiareň, ktorá zlyhá po pár mesiacoch používania, štrajkujúci holiaci strojček s nedostupnými náhradnými dielmi alebo nefunkčný notebook, ktorý sa ani neoplatí posielať do servisu. Staviť na životnosť spotrebičov je skrátka veľký hazard. Európska komisia má v rukách balíček opatrení, ktorý to má zmeniť.

14.06.2017 | Lenka Sameková

Kupujete pracie prášky zásadne v XL baleniach? Robíte chybu 2

Medzi kompaktnými pracími práškami v malých baleniach a prostriedkami vo veľkých baleniach môžu byť priepastné rozdiely v kvalite. A to aj v prípadoch, že sú označené rovnakou značkou. Dokazujú to výsledky nemeckého testu, ktorý sa zameral na pracie prášky určené na farebný textil.

21.10.2016 | Lenka Sameková

SÚŤAŽ: Hľadá sa overený recept na vyčistenie škvŕn od vína

Poznáš účinný recept, ktorý zaberá na škvrny od červeného vína a je silnejší ako pracie prostriedky?

10.03.2016 | Gazduj.sk

Indesit mal 11 rokov predávať poškodené sušičky, teraz ich opravuje

Výrobca domácich spotrebičov Indesit organizuje rozsiahlu opravu sušičiek značiek Hotpoint, Indesit a Creda. Zákazníkov vyzýva, aby si svoj model overili v zozname dotknutých spotrebičov.

18.02.2016 | Lenka Sameková

Tipy, s ktorými kabát vydrží viac ako jednu sezónu 1

Kabáty ľahko neokabátite. Ak sa o ne dôkladne nestaráte, nerátajte s tým, že si dlho udržia pôvodný vzhľad. John Paul Hodge z módneho salónu Bizarre Tailor radí ako predísť ich rýchlemu opotrebeniu.

27.10.2015 | Gazduj.sk

Aby práčka „nežrala“ ponožky 1

Poznáte to: vyberiete veci z práčky a zakaždým chýba jedna ponožka do páru. Počas prania totiž môže zapadnúť medzi tesniacu gumu dvierok a prací bubon. Môže sa stať, že sa ponožka obtočí okolo ohrievacieho telesa a potom sa ďalšími praniami kúsok po kúsku rozloží.

08.09.2015 | Gazduj.sk

Kedy hrá energetický štítok väčšiu rolu ako cenovka 3

Jeden úsporný spotrebič v domácnosti veľké divy s účtom za energiu neurobí. Treba šetriť vo veľkom a s väčšími spotrebičmi.

05.06.2015 | Marek Legéň

9 trikov ako šetrne odstrániť prilepenú žuvačku

Ide to aj bez vyholenia hlavy, vypálenia diery do sedačky, vyblednutých fľakov alebo vystrihnutých dier na nohaviach. Prilepenú žuvačku možno odstrániť bez následkov pomocou prostriedkov, ktoré nájdete takmer v každej domácnosti.

24.05.2015 | Lenka Sameková

Ako ušetriť pri praní 8

Pranie je nuda. Rutinné triedenie bielizne, vloženie do práčky, prach, aviváž, otočiť kolieskom a štart. Kde sa tu dá ušetriť? Ak pranie zožerie takmer 10 percent ročnej spotreby elektriny v domácnosti, nejaké zlepšenia sa určite dajú dosiahnuť.

13.04.2015 | Jozef Šebest

Dažďová voda nestojí nič, ale najskôr treba zainvestovať

Typická rodina žijúca v dome by využívaním dažďovej vody ušetrila 190 eur ročne. Nebude to však úplne zadarmo.

30.03.2015 | Jozef Šebest

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.