Téma: Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie freeimages.com / 2020VG

Pripravte sa na zdražovanie poistiek, nový odvod je schválený 6

Poisťovne odvádzajú v súčasnosti z povinného zmluvného poistenia (PZP) áut 8 percent. Od januára bude štát takýto odvod vyberať zo všetkých nových neživotných poistiek. To znamená, ak si poistíte napríklad dom, v novom roku vás poistka vyjde drahšie. Zmeny poslanci v utorok schválili v novele zákona o poisťovníctve.

23.11.2016 | Zuzana Kollárová

Na zmenu PZP máte posledný deň. Počítajte so zdražovaním

Majitelia áut, ktorí majú uzatvorené povinné zmluvné poistenie (PZP) na kalendárny rok a chcú poisťovňu zmeniť, musia dať vo svojej poisťovni výpoveď zmluvy najneskôr šesť týždňov pred koncom roka, teda do 18. novembra. Mali by ale počítať s tým, že sa im môže zdvihnúť cena poistky.

18.11.2016 | Zuzana Kollárová

Najvýhodnejšie PZP? Výpočet cez online kalkulačku šetrí čas aj peniaze

Inzercia | Poisťovne sa predbiehajú pri prezentácii svojich výhodných produktov a inovatívnych technológií. Nechať sa však nalákať reklamou tej či onej poisťovne môže byť zradné a nemusí znamenať, že ste získali pre svoje potreby práve najvýhodnejší produkt. Výnimkou nie je ani povinné zmluvné poistenie.

Klienti žalovali na poisťovne: Čo ich najviac vytáča 6

Kuriozity z prieskumu kvality poiťovní: Poisťovňa požadovala preskúmať zdravotný stav poisteného po jeho pohrebe. Alebo požadovala od klienta dokument, ktorý musí sama vystaviť, no jeho vystavenie klientovi odmietla.

20.07.2016 | Gazduj.sk

Bez dokladov aj peňazí na dovolenke. Ako to riešiť?

Slovákovi na dovolenke v Taliansku ukradli spolu s inými dokladmi aj cestovný pas. Namiesto oddychu ho čakala tortúra vybavovania na úradoch. Najskôr strávil pol dňa na policajnej stanici.

10.08.2015 | Zuzana Kollárová

Nehoda v cudzine: Škodu na aute nestačí len nahlásiť

Dopravná nehoda nie je príjemná záležitosť. Ešte v nepríjemnejšej situácii sa môžete ocitnúť, ak sa vám stane v zahraničí. Čo máte robiť v takomto prípade?

22.07.2015 | Zuzana Kollárová

Prichádzajú nové pravidlá pre poistenie. V čom pomôžu spotrebiteľovi?

Európski poslanci tlieskajú novej dohode. Po dvoch rokoch diskusií sa im podarilo zhodnúť sa na pravidlách, ktoré by mali spotrebiteľov pri uzatváraní poistenia ochrániť pred niektorými praktikami a uľahčiť im porovnávanie poistiek.

08.07.2015 | Lenka Sameková

Porovnanie cien PZP 2

Vždy aktuálny prehľad cien PZP v rôznych poisťovniach. Nájdi si najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie a uzatvor poistku online!

Sedem rád pre cestovateľov, ako sa vyhnúť hororu v zahraničí

Celý rok sa tešíte na dovolenku pri mori v zahraničí. A potom vám oddych skazí nečakaná udalosť: v cudzej krajine vám ukradnú kabelku s dokladmi a peniazmi alebo po dvoch dňoch pobytu potrebujete lekára. Na dovolenku ste odišli vlastným autom a hneď na druhý deň ste v cudzine havarovali. Čo robiť, keď sa ocitnete v cudzej krajine v takomto probléme?

08.08.2014 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.