Téma: Poistenie majetku

Poistenie majetku freeimages.com / hummel_12

Máte hypotéku? Nová daň vám predraží poistku 1

Pri hypotéke sa poisteniu nehnuteľnosti nedá vyhnúť

23.07.2018 | Martina Kláseková

Chyby v poistení nehnuteľnosti, na ktorých sa môžete popáliť 1

Nedostatky v poistných zmluvách vyplávajú na povrch často až po poistnej udalosti. Niektorí klienti napríklad zistia, že poistka nekryje riziko, ktoré by mala, alebo vyplatenie poistky stroskotá na zdanlivej maličkosti. Poradíme, ako tomu predísť.

24.03.2017 | Lenka Sameková

Pripravte sa na zdražovanie poistiek, nový odvod je schválený 6

Poisťovne odvádzajú v súčasnosti z povinného zmluvného poistenia (PZP) áut 8 percent. Od januára bude štát takýto odvod vyberať zo všetkých nových neživotných poistiek. To znamená, ak si poistíte napríklad dom, v novom roku vás poistka vyjde drahšie. Zmeny poslanci v utorok schválili v novele zákona o poisťovníctve.

23.11.2016 | Zuzana Kollárová

Čistíte si komín sami? Veľa riskujete 8

Čistiť a kontrolovať komíny nemusí výlučne iba odborník. Podľa zákona o ochrane pred požiarmi si údržbu teoreticky môžete urobiť sami. Potvrdenie od kominára či revízneho technika vám však bude chýbať v prípade, ak zanedbaným komínom spôsobíte požiar.

02.11.2016 | Zuzana Kollárová

Ako často treba čistiť komín a je nutné volať kominára? 30

Majitelia domov musia aspoň raz ročne (v niektorých prípadoch, v závislosti od technického riešenia, aj častejšie) zabezpečiť kontrolu komína. Túto povinnosť im ukladá novela zákona o ochrane pred požiarmi.

24.10.2016 | Zuzana Kollárová

Ako sa nenapáliť v poisťovni 2

Jazyk poisťovní je pre klientov stále nezrozumiteľný. Zdanlivo drobné nedorozumenie pri podpise zmluvy rýchlo prerastie do veľkého problému, ak poisťovňa zamietne plnenie alebo žiada „zbytočné papiere“.

02.09.2016 | Ľubo Kačalka

Klienti žalovali na poisťovne: Čo ich najviac vytáča 6

Kuriozity z prieskumu kvality poiťovní: Poisťovňa požadovala preskúmať zdravotný stav poisteného po jeho pohrebe. Alebo požadovala od klienta dokument, ktorý musí sama vystaviť, no jeho vystavenie klientovi odmietla.

20.07.2016 | Gazduj.sk

Ako sa nenechať okabAAAtiť a ukradnuté auto nezaplatiť dvakrát 26

Praktiky autobazáru AAA Auto sa pravidelne objavujú v médiách a internetových diskusiách. Najnovšie píše o prípade vlastných kolegov Denník N. Hoci text je poňatý ako prevencia na základe bezvýchodiskovej situácie, neznamená to, že nešťastní mladí ľudia už nemajú možnosť získať späť aspoň časť peňazí.

07.07.2016 | Ľubo Kačalka

9 finančných nástrah nového roka

Sprísnené podmienky na ochranu spotrebiteľov zvyknú vytvárať mylný dojem, že nie sme vystavení rizikám, na ktoré sa môžeme nachytať nepozornosťou.

31.12.2015 | Ľubo Kačalka

Trhliny v poistení nehnuteľnosti, ktoré vás môžu vyjsť draho

Takzvané podpoistenie je problém najmä starších zmlúv, no objaviť sa môže aj pri ochrane nehnuteľností založených pri hypotéke.

09.11.2015 | Ľubo Kačalka

15 rád ako sa starať o peniaze od najlepšieho slovenského ekonóma

Bačova finančná akadémia a jej rokmi overené pravidlá pre domáce financie.

02.11.2015 | Gazduj.sk

6 krokov ako si živnostník vybaví hypotéku 1

Úver z banky môže živnostníkovi skomplikovať daňová optimalizácia, meškanie pri platení odvodov, krátka doba podnikania, časté zmeny predmetu činnosti aj výkyvy vo výške príjmov.

05.08.2015 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.