Téma: Počítač

Počítač freeimages.com / pzado

Americká spotrebiteľská organizácia odrádza od laptopov Microsoft Surface

Vplyvná spotrebiteľská organizácia Consumer Reports prestala odporúčať laptopy Microsoft Surface. Na základe prieskumu dospela k záveru, že sú omnoho poruchovejšie ako laptopy a tablety iných výrobcov.

10.08.2017 | Gazduj.sk

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Je jasné, že všakovaké akcie a zlacňovania sú záležitosťou takzvaného čierneho piatku alebo povianočného obdobia. Ale aj v priebehu roka v úplne obyčajnom máji sa dajú nájsť zaujímavé kúsky za ešte zaujímavejšie ceny.

10.05.2017 | Gazduj.sk

Týchto pár klávesových skratiek môže zlepšiť efektivitu práce 2

Pre niekoho sú klávesové skratky úplne stará a známa záležitosť. Ale určite každý pozná aspoň jedného človeka vo svojom okolí, ktorý sa čuduje, ako by sa dal súbor alebo text kopírovať bez myši. Niektoré skratky však prekvapia aj dlhoročných používateľov.

18.02.2017 | biel

Niektoré tlačiarne míňajú farebný toner aj na čiernobielu tlač 2

Máte pocit, že náplne do tlačiarne vymieňate príliš často? Možno máte doma model, ktorý konzumuje farebný toner aj vtedy, keď sa tvári, že používa iba čierny.

12.10.2015 | Lenka Sameková

V parlamente je nový autorský zákon. Zdražia poslanci elektroniku?

IT Asociácia Slovenska neúspešne navrhovala fixný poplatok 1€ za každý televízor. Teraz môže len čakať ako dopadne rokovanie v parlamente.

30.06.2015 | Gazduj.sk

Čo sa stane s našimi internetovými kontami po smrti

Prihlasovacie údaje k e-mailom a profilom na sociálnych sieťach dedičia po smrti blízkeho nezískajú automaticky. Ak si chcete tajomstvá svojho digitálneho sveta vziať do hrobu, myslite na to pri spísaní závetu.

03.06.2015 | Lenka Sameková

Pozor na falošné emaily od kuriérskych firiem

Internetom sa šíria falošné správy od podvodníkov, ktorí sa vydávajú za prepravné spoločnosti DHL a UPS. Poradíme, ako na falošné správy nenaletieť.

19.03.2015 | Lenka Sameková

Spotrebiče nám naozaj vydržia kratšie, Nemci hľadajú príčinu 5

Plánované zastarávanie sa už neskloňuje iba v kruhoch konšpirátorov, ale aj v serióznej štúdii, na ktorej dlhodobo pracujú nemecký Spolkový úrad životného prostredia a Univerzita v Bonne.

04.03.2015 | Lenka Sameková

5 vecí, ktoré treba vedieť o Netflixe kým príde Slovensko

Za jeden paušál tisícky hodín filmov a seriálov znie ako sen. Netflix však nie je služba pre televíznych fajnšmekrov.

25.02.2015 | Gazduj.sk

Dilema milovníka hudby: Prenajímať alebo kupovať?

Predplatné streamovanej hudby sa oplatí tomu, kto muziku počúva hodiny denne a chce objavovať nové skladby a štýly. S takým záverom skončila sonda Gazduj do sveta služieb, ktoré dali zbohom tradičnému spôsobu nákupu a konzumácie hudby.

13.11.2014 | Lucia Matyášová

Ako ostať v zahraničí online a neplatiť za to priveľa

Zostať online na cestách je už samozrejmosť, no zatiaľ luxusná. Za internetové pripojenie si ešte mnohé hotely účtujú príplatky. Mobilní operátori zase prenesené dáta v zahraničí draho spočítajú v najbližšej faktúre. Ak sa chcete predraženiu cesty vyhnúť, inšpirujte sa našimi tipmi.

12.09.2014 | Gazduj.sk