Téma: Počítač

Počítač freeimages.com / pzado

Zľavová hliadka: Našli sme 4K televízor LG či mobil od Sony o tretinu lacnejšie

Za zľavy vďačíme najmä britskému sviatku Bank Holiday. Pozor, platia dnes.

27.08.2018 | Gazduj.sk

Podvodná stránka si z programu Windows Movie Maker urobila biznis 1

Najviac rozšíreným kybernetickým rizikom uplynulého týždňa je na Slovensku podvod zneužívajúci bezplatný program Windows Movie Maker. Vyplýva to z údajov bezpečnostnej spoločnosti ESET.

10.11.2017 | Gazduj.sk

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Je jasné, že všakovaké akcie a zlacňovania sú záležitosťou takzvaného čierneho piatku alebo povianočného obdobia. Ale aj v priebehu roka v úplne obyčajnom máji sa dajú nájsť zaujímavé kúsky za ešte zaujímavejšie ceny.

10.05.2017 | Gazduj.sk

Týchto pár klávesových skratiek môže zlepšiť efektivitu práce 2

Pre niekoho sú klávesové skratky úplne stará a známa záležitosť. Ale určite každý pozná aspoň jedného človeka vo svojom okolí, ktorý sa čuduje, ako by sa dal súbor alebo text kopírovať bez myši. Niektoré skratky však prekvapia aj dlhoročných používateľov.

18.02.2017 | biel

Niektoré tlačiarne míňajú farebný toner aj na čiernobielu tlač 2

Máte pocit, že náplne do tlačiarne vymieňate príliš často? Možno máte doma model, ktorý konzumuje farebný toner aj vtedy, keď sa tvári, že používa iba čierny.

12.10.2015 | Lenka Sameková

V parlamente je nový autorský zákon. Zdražia poslanci elektroniku?

IT Asociácia Slovenska neúspešne navrhovala fixný poplatok 1€ za každý televízor. Teraz môže len čakať ako dopadne rokovanie v parlamente.

30.06.2015 | Gazduj.sk

Čo sa stane s našimi internetovými kontami po smrti

Prihlasovacie údaje k e-mailom a profilom na sociálnych sieťach dedičia po smrti blízkeho nezískajú automaticky. Ak si chcete tajomstvá svojho digitálneho sveta vziať do hrobu, myslite na to pri spísaní závetu.

03.06.2015 | Lenka Sameková

Pozor na falošné emaily od kuriérskych firiem

Internetom sa šíria falošné správy od podvodníkov, ktorí sa vydávajú za prepravné spoločnosti DHL a UPS. Poradíme, ako na falošné správy nenaletieť.

19.03.2015 | Lenka Sameková

Spotrebiče nám naozaj vydržia kratšie, Nemci hľadajú príčinu 5

Plánované zastarávanie sa už neskloňuje iba v kruhoch konšpirátorov, ale aj v serióznej štúdii, na ktorej dlhodobo pracujú nemecký Spolkový úrad životného prostredia a Univerzita v Bonne.

04.03.2015 | Lenka Sameková

5 vecí, ktoré treba vedieť o Netflixe kým príde Slovensko

Za jeden paušál tisícky hodín filmov a seriálov znie ako sen. Netflix však nie je služba pre televíznych fajnšmekrov.

25.02.2015 | Gazduj.sk

Dilema milovníka hudby: Prenajímať alebo kupovať?

Predplatné streamovanej hudby sa oplatí tomu, kto muziku počúva hodiny denne a chce objavovať nové skladby a štýly. S takým záverom skončila sonda Gazduj do sveta služieb, ktoré dali zbohom tradičnému spôsobu nákupu a konzumácie hudby.

13.11.2014 | Lucia Matyášová

Ako ostať v zahraničí online a neplatiť za to priveľa

Zostať online na cestách je už samozrejmosť, no zatiaľ luxusná. Za internetové pripojenie si ešte mnohé hotely účtujú príplatky. Mobilní operátori zase prenesené dáta v zahraničí draho spočítajú v najbližšej faktúre. Ak sa chcete predraženiu cesty vyhnúť, inšpirujte sa našimi tipmi.

12.09.2014 | Gazduj.sk

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.