Téma: Ovocie

Ovocie freeimages.com / RayaGr

V poľskej jablčnej náplni chýbala až polovica jabĺk

Poľská jablčná náplň, ktorá slúži ako surovina pre pekárov a cukrárov, obsahovala len polovicu sľúbeného množstva jabĺk. Vyplýva to z výsledkov českej inšpekcie, ktorá výrobok podrobila laboratórnym testom.

15.08.2017 | Gazduj.sk

Zlozvyky reťazcov: Bordel v cenovkách i nekvalitné potraviny 1

Najväčšou slabinou reťazcov na Slovensku je nekvalitný sortiment, potraviny po dátume spotreby a dokonca pokazené výrobky. Poukazujú na to výsledky prieskumu nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu Gazduj.sk.

10.08.2017 | Lenka Sameková

Česi sťahujú z obchodov vyše tony čerešní s nádielkou farbiva

Viac ako tonu kandizovaných čerešní Fruit Exclusive v 100-gramovom balení musia v Českej republike stiahnuť z predaja. Nariadila to česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI).

03.08.2017 | Gazduj.sk

Česká inšpekcia spočíta Lidlu predaj falšovaného kečupu a rybacieho šalátu 1

Poľovačka českej inšpekcie na falšované potraviny priniesla ďalšie úlovky z radov produktov predávaných v Lidli. Potravinári zachytili v reťazci kečup s polovicou sľubovaného množstva paradajok. Na čiernom zozname skončil aj šalát, ktorý už niekoľkokrát pohorel v kontrolných testoch.

27.07.2017 | Lenka Sameková

Lidl zvoláva v Rakúsku a Nemecku sušené ovocie nakazené salmonelou

Rakúske a nemecké prevádzky Lidla apelujú na zákazníkov, aby nekonzumovali sušené bobule goji. Vystavujú sa totiž riziku nákazy baktériami salmonely.

24.07.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Falšovaný poľský kečup predával Kaufland aj na Slovensku 3

Z českých a aj slovenských prevádzok reťazca Kaufland musia zmiznúť tisícky kusov falšovaného kečupu. Kontrolné testy českej inšpekcie odhalili, že jeho výrobca šetril na paradajkách.

21.07.2017 | Lenka Sameková

Menej ovocia a žiadne C-éčko: Známym nápojom z Poľska hrozí pokuta 1

Český distribútor nápojov známych značiek Figo a Relax čelí mastnej pokute. Inšpekcia namerala v jeho produktoch iné množstvá vitamínu C a ovocnej zložky ako uvádza na obaloch. Firma výsledky spochybňuje.

20.07.2017 | Lenka Sameková

Ako úsporne očistiť jahody

Pomocou tohto triku očistíte aj väčšie množstvo jahôd s maximálnou efektívnosťou.

04.07.2017 | Gazduj.sk

Ako šikovne nakrájať melón

Ďalší kandidát na otázku „Prečo som na to neprišiel/neprišla skôr?“. Pozrite si geniálne jednoduchý trik na ľahké naporcovanie melóna.

27.06.2017 | Gazduj.sk

Ovocnú nátierku s nepriznaným „éčkom" sťahujú z obchodov

Maďarský výrobca utajil na obale marhuľovej nátierky zložku, ktorá môže u citlivých ľudí vyvolať alergické reakcie. Pre neúplné zloženie sa jeho výrobky nesmú ďalej predávať.

21.06.2017 | Lenka Sameková

Nepriestreľne čisté biopotraviny môžu skončiť. V pozadí cítiť koncerny

Nápis BIO s uistením, že potravina pochádza z ekologického poľnohospodárstva, nám dnes v predajniach po celej EÚ dáva istotu, že produkt bol vyrobený bez akýchkoľvek pesticídov, minerálnych hnojív či neprirodzených rastových stimulátorov, ako aj to, že všetko u jeho výrobcov bolo aj prísne skontrolované.

19.06.2017 | Gazduj.sk

Ako jednoducho a čisto odkôstkovať čerešne 1

Stačia dve primitívne pomôcky, ktoré sa určite nájdu v každej domácnosti - obyčajné čínske paličky a prázdna fľaša. Bublanina či iný koláč bude bez kôstok chutiť oveľa lepšie.

16.06.2017 | Gazduj.sk