Téma: Osvetlenie

Osvetlenie freeimages.com / ramchandev

Po žiarovkách odzvoní aj halogénovým žiarivkám. Už od septembra

Týka sa to halogénových lámp vrátane štandardných svetiel v tvare hrušky a sviečky a ide o ďalšiu fázu, ktorá nadväzuje na vyradenie halogénových reflektorov (GU10) z roku 2016.

30.08.2018 | Gazduj.sk

Test AAA batérií: Aj za málo peňazí sa dá kúpiť veľa šťavy 6

Opovrhujete lacnými batériami od privátnych značiek reťazcov? Robíte chybu. Pri izbovej teplote totiž dosahujú výkon porovnateľný so značkovými batériami.

08.06.2017 | Lenka Sameková

Bezplatná aplikácia radí, ako skrotiť náklady na energie v domácnosti 12

V západnej Európe tvoria náklady na energie približne 7 percent rodinného rozpočtu, na Slovensku je to viac – 15 až 20 percent. Každá úspora na energiách je plus pre rodinný rozpočet. Aby ste dokázali ušetriť na energiách, mali by ste mať najskôr prehľad o vašej spotrebe a nákladoch na energie.

25.05.2017 | Zuzana Kollárová

Fotonávod: Ako vytuningovať staré dielenské lampy 4

Zrepasované svietidlá už síce nebudú tak dobre kúriť, ale o to lepšie svietiť s úspornými LED žiarovkami.

13.02.2017 | Jozef Šebest

Ako som zmajstroval akvárium za desatinu bežnej ceny

Medzi sviatkami starší syn neodbytne zatúžil po novom akváriu. Ibaže nové akvárium v rozumnej veľkosti pre začiatočníka (250 až 300 litrov) stojí od 1000 eur viac a použité asi polovicu. Takže som začal svoj „gerilový inžiniering“.

06.02.2017 | Jozef Šebest

Návod na elegantné svietidlo z lampášov, ktoré vám zútulní interiér 3

Za dizajnovými kúskami nemusíte merať cestu do špecializovaných obchodov. Ukážeme vám, ako si vyrobiť svietidlo, ktoré vdýchne interiéru atmosféru letnej nočnej záhrady.

22.01.2017 | DIYgirl

Ako sme ušetrili s LED žiarovkami

Keď sme sa pred takmer troma rokmi presťahovali do nového bytu, rozhodli sme sa, že zainvestujeme do kvalitných úsporných žiaroviek. Toto rozhodnutie sa naozaj vyplatilo, a to hneď dvakrát.

12.09.2016 | Romana@

Ikea stopla predaj lámp, ktoré môžu „kopať“ 1

Reťazec vyzýva zákazníkov, aby do predajní vrátili nohy stolových a stojacích lámp. Hrozí im riziko elektrického šoku.

17.03.2016 | Gazduj.sk

Ikea sťahuje z pultov osvetlenie, ktoré spôsobilo elektrický šok 5

Nábytkársky reťazec žiada zákazníkov, aby vrátili do obchodného domu nočné osvetlenie Patrull. Preventívnym opatrením chce zabrániť opakovaniu nehody, ktorá mala za následok zranenie malého dieťaťa.

18.08.2015 | Gazduj.sk

Porovnanie cien elektriny 2

Vždy aktuálny prehľad cien elektriny pre domácnosti od tradičných aj alternatívnych dodávateľov. Nájdi si toho najvýhodnejšieho dodávateľa rýchlo a pohodlne!

Ako rýchlo sa vráti investícia do LED žiarovky 17

Žiarovka, kedysi bežný spotrebný materiál, sa zrazu stala investičným aktívom. Ak ich treba naraz kúpiť niekoľko, dokáže to narušiť rodinný rozpočet. Na výber však veľmi nemáme. EÚ vylúčila z trhu väčšinu klasických žiaroviek a o dva roky skončia aj niektoré halogénové. Majú drahé LED žiarovky naozaj takú návratnosť, akú sľubujú výrobcovia?

15.07.2014 | Lenka Sameková

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.