Téma: Okrasné rastliny

Okrasné rastliny freeimages.com / anyone71

Zákaz predaja počas niektorých sviatkov nemá platiť pre kvetinárov 10

Od začiatku mája tohto roka by mal byť maloobchodný predaj úplne alebo sčasti zakázaný počas šestnástich štátnych sviatkov v roku. Poslanci za Smer-SD chcú do návrhu pretlačiť výnimku.

23.03.2017 | Gazduj.sk

Ako si vybrať vianočný stromček a ako sa oň starať 3

Vzhľad a vôňa živého stromčeka sa čínskym plastom nahradiť nedá. Prinášame niekoľko užitočných rád na výber živého stromčeka a starostlivosť oň.

17.12.2015 | Gazduj.sk

Ako si postaviť záhradný domček s vegetačnou strechou 10

Záhradný domček sa dá svojpomocne skonštruovať a postaviť za cenu porovnateľnú s prefabrikovanými domčekmi z obchodov. Ja som sa rozhodol pre domček s moderným dizajnom a strechou, ktorá neuberá zo zelenej plochy v záhrade. Pokojne sa inšpirujte.

29.06.2015 | Peter Chlepko

Kvapková závlaha ušetrí vodu aj čas 8

Ak nechceš na záhrade tráviť každý horúci večer polievaním okrasných rastlín, živého plota, zeleniny a stromov, pouvažuj o vybudovaní kvapkového zavlažovacieho systému.

18.06.2015 | Jozef Šebest

10 ekologických trikov pre zdravú záhradu

Zozbierali sme tipy, ktoré vyriešia záhradkárske problémy, zaručene ničomu neuškodia a navyše takmer nič nestoja.

06.05.2015 | Gazduj.sk

Mini bylinková záhradka z plechového suda

Ak radi používate pri varení čerstvé bylinky a plánujete si doma nejaké vypestovať, no uvažujete o niečom väčšom ako kvetináč na okne, ponúkam návod, ako si vytvoriť bylinkovú záhradku z plechového suda.

26.03.2015 | Peter Chlepko

Vytvor si štýlovú záhradku na balkónovej stene

Radi by ste si dopestovali nejaké rastlinky, ale nemáte kde? Chceli by ste sledovať ako kvitnú kvety alebo ako zo dňa na deň rastie šalát, no nemáte záhradku? Máte balkón, ktorý je už obsadený kvetináčmi, stolom, stoličkami a neradi by ste ho zapratali ďalšími vecami? Postavte si zvislú záhradku na stene!

13.03.2015 | Peter Chlepko

Koľko stojí a kedy sa vráti vlastná studňa 13

Nie každý rok je počasie také milosrdné, ako v roku 2014. Bol to jediný rok, pokiaľ moja krátka pamäť siaha, keď tráva neuschla počas celého vegetačného obdobia. Bez polievania.

10.03.2015 | Jozef Šebest