Téma: Ochrana spotrebiteľa

Ochrana spotrebiteľa pixabay.com / succo

Ak v článkoch nenájdeš riešenie svojho problému, skús zadať otázku do našej bezplatnej spotrebiteľskej právnej poradne.

Pod maslom sa môže skrývať aj produkt s polovičným množstvom tuku

Štandardným maslám konkurujú v obchodoch produkty, ktoré obsahujú len zlomok mliečneho tuku. Poradíme vám, čo si treba všímať.

17.08.2017 | Lenka Sameková

V poľskej jablčnej náplni chýbala až polovica jabĺk

Poľská jablčná náplň, ktorá slúži ako surovina pre pekárov a cukrárov, obsahovala len polovicu sľúbeného množstva jabĺk. Vyplýva to z výsledkov českej inšpekcie, ktorá výrobok podrobila laboratórnym testom.

15.08.2017 | Gazduj.sk

Kaufland prerieďuje v Česku čokolády, prenikla do nich salmonela

Baktérie salmonely môžu byť hrozbou aj v takých produktoch, v ktorých nie je ani stopa mäsa či vajec. Dôkazom toho sú kontaminované čokolády, ktoré predával v Česku pod vlastnou značkou reťazec Kaufland.

11.08.2017 | Lenka Sameková

Zlozvyky reťazcov: Bordel v cenovkách i nekvalitné potraviny 1

Najväčšou slabinou reťazcov na Slovensku je nekvalitný sortiment, potraviny po dátume spotreby a dokonca pokazené výrobky. Poukazujú na to výsledky prieskumu nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu Gazduj.sk.

10.08.2017 | Lenka Sameková

Americká spotrebiteľská organizácia odrádza od laptopov Microsoft Surface

Vplyvná spotrebiteľská organizácia Consumer Reports prestala odporúčať laptopy Microsoft Surface. Na základe prieskumu dospela k záveru, že sú omnoho poruchovejšie ako laptopy a tablety iných výrobcov.

10.08.2017 | Gazduj.sk

Kontaminované holandské vajcia sú už aj na Slovensku

Vajcia pôvodom z Holandska kontaminované pesticídom fipronil sa nachádzajú už aj na Slovensku. Objavili ich inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vo veľkosklade pre gastronomické zariadenia vo Vrbovom.

09.08.2017 | Gazduj.sk

Lidl sa zbavuje nebezpečných pásov na cumeľ

Nemecký dodávateľ detských doplnkov varuje zákazníkov Lidla, aby odstránili z dosahu detí pásy na cumeľ. Vystavujú ich totiž riziku udusenia.

09.08.2017 | Lenka Sameková

Briti našli stovky potravín, ktoré zdraželi bez toho, aby ste si to všimli 3

Keď sa Mondelēz koncom minulého roka priznal, že do čokolády Toblerone vytesal väčšie medzery, aby nemusela zdražieť, zákazníci ho počastovali nadávkami. Prípad zmenšenej tyčinky však nie je ojedinelý. Produktov, ktorým počas posledných piatich rokov ubudlo z hmotnosti, ale nie z ceny, sú stovky.

08.08.2017 | Lenka Sameková

Nemecký reťazec Aldi sťahuje z predaja všetky vajcia

Nemecký maloobchodný reťazec Aldi sťahuje z predaja všetky vajcia. Podľa agentúry DPA to firma oznámila s tým, že ide o preventívne opatrenia v záujme zákazníkov.

04.08.2017 | Gazduj.sk

Poľskí výrobcovia poslali do Tesca a Lidla konzervy s menším obsahom rýb 4

Problém s dodržiavaním propagovaného obsahu rybacieho mäsa majú ďalší poľskí výrobcovia. Falšované konzervy predávali v Česku pod vlastnými značkami reťazce Tesco a Lidl.

04.08.2017 | Lenka Sameková

Česi sťahujú z obchodov vyše tony čerešní s nádielkou farbiva

Viac ako tonu kandizovaných čerešní Fruit Exclusive v 100-gramovom balení musia v Českej republike stiahnuť z predaja. Nariadila to česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI).

03.08.2017 | Gazduj.sk

Holandským farmám unikol do miliónov vajec prostriedok proti všiam 3

Holandské hydinárne majú na krku škandál obrovských rozmerov. Z desiatok fariem unikli do obehu stovky tisíc vajec kontaminovaných prostriedkom proti všiam, ktorý v potravinách nemá čo hľadať.

01.08.2017 | Lenka Sameková