Téma: Ochrana spotrebiteľa

Ochrana spotrebiteľa pixabay.com / succo

Ak v článkoch nenájdeš riešenie svojho problému, skús zadať otázku do našej bezplatnej spotrebiteľskej právnej poradne.

Pod rovnakou značkou potravín kupujeme horšiu kvalitu ako v Rakúsku 5

Takmer u polovice testovaných výrobkov laboratórne testy potvrdili, že rovnaké potraviny nadnárodných výrobcov sú v Rakúsku kvalitnejšie ako tie, čo sa predávajú na Slovensku. Najhoršie obstáli sladené nápoje, koreniny, syry, čaje a mäsové výrobky.

14.02.2017 | Gazduj.sk

Reklamy na nezdravé potraviny pre deti dostanú od EÚ stopku 1

Európska komisia a členské štáty odsúhlasili návrh, ktorý má obmedziť reklamy na nezdravé potraviny adresované deťom, a to v televízii a na internetových videoportáloch ako je YouTube. Prísnejšie pravidlá majú za cieľ stopnúť nárast detskej obezity do roku 2020.

09.02.2017 | Lenka Sameková

Za fiktívnym prieskumom sa skrýva prihláška k spoplatnenej hre

Tvári sa ako spotrebiteľský dotazník, no v skutočnosti ide o objednávku predplatených služieb. Izraelská spoločnosť Cellon, ktorá stojí za touto kamuflážou, na Slovensku opäť zneužíva svoju nedotknuteľnosť.

07.02.2017 | Lenka Sameková

Mondelēz nenápadne zmenšil tabuľky čokolád Figaro 15

Zhltnúť čokoládovú tabuľku Figaro na posedenie je jednoduchšie ako v minulosti. Nie je za tým väčšia kapacita našich žalúdkov, ale menšia hmotnosť čokolády.

07.02.2017 | Lenka Sameková

Viac ovocia a menej cukru: Slovenské džemy dostali od EÚ výnimku 8

Slovenskí spotrebitelia nájdu od februára na pultoch slovenské džemy a extradžemy s nižším množstvom cukru ako doteraz. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyjednalo pre slovenských producentov výnimku u Európskej komisie.

03.02.2017 | Gazduj.sk

Scania zvoláva tisícky medvedíkov. Môžu spôsobiť udusenie

Spoločnosť Scania žiada zákazníkov, aby jej vo vlastnom záujme vrátili plyšového medvedíka označeného firemným logom. Deťom, ktoré sa dostanú do kontaktu s hračkou, totiž hrozí riziko udusenia.

31.01.2017 | Lenka Sameková

Šťava z plesnivých jabĺk: Prepadák českého testu predávalo aj Tesco 2

Katastrofálne výsledky laboratórnych testov môžu mať pre jablkovú šťavu českého pôvodu vážnu dohru. Výrobcovi kontaminovaného nápoja, ktorý sa predával aj v našich obchodoch, hrozí v Česku niekoľkomiliónová pokuta.

26.01.2017 | Lenka Sameková

Ikea prepláca plážové ležadlá, v ktorých si zákazníci privreli prsty

Nábytkársky reťazec vyzýva zákazníkov, aby mu vrátili plážové ležadlá. Opätovným zložením konštrukcie si totiž môžu privodiť zranenia. Zvolávaciu akciu spustili sťažnosti zákazníkov z piatich krajín.

24.01.2017 | Gazduj.sk

Je rozhodnuté: Titul majstra v klamaní obalom si odnáša Danone 3

Nomináciu na titul Zavádzajúci obal roka 2016 premenila na víťazstvo minerálka Evian od Danone. Výrobca doplatil na to, že z fľaše nenápadne odlial 250 mililitrov vody.

24.01.2017 | Lenka Sameková

Ovocné obrázky na smoothie nápojoch provokujú spotrebiteľov 3

Obsah smoothie nápojov často nezodpovedá úplne tomu, čo sľubuje ich obal. Výrobcovia etikety prikrášľujú aj takým ovocím, ktoré tvorí iba chabý podiel v zložení.

24.01.2017 | Lenka Sameková

Z predajní CBA sťahujú rascu so zamlčanou látkou 1

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) nariadila obchodnej sieti CBA Potraviny stiahnuť šaržu balenia mletej rasce od českej spoločnosti Vitana. Problémom je zložka, ktorú výrobca utajil na obale.

19.01.2017 | Gazduj.sk

Niektorým domácnostiam zdražela voda. Kvôli vodomerom 2

S novým rokom začali platiť aj zmeny pri rozpočítavaní nákladov na vodné a stočné. Vodárenské spoločnosti vydali nové cenníky, v ktorých od 1. januára zaviedli dvojzložkovú cenu vodného a stočného pre svojich odberateľov.

18.01.2017 | Zuzana Kollárová