Téma: Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky freeimages.com / kipcurry

Nebankovka Pohotovosť pritvrdila v boji s neplatičmi agresívnou praktikou

Aj keď koncom minulého roka prestala poskytovať pôžičky, agresívne praktiky ju sprevádzajú naďalej. Nebankovka Pohotovosť rozosiela výzvy na zaplatenie dlhov aj takým osobám, ktorých kontaktné údaje nefigurujú v uzatvorených zmluvách.

17.03.2017 | Lenka Sameková

Štyri menej známe spôsoby ako si finančne prilepšiť počas štúdia 3

Aj keď je denné štúdium na Slovensku bezplatné, mesačné náklady vysokoškoláka sa môžu vyšplhať na niekoľko stoviek eur. Nie každý má možnosť pracovať popri štúdiu. Ponúkam niekoľko na vlastnej koži overených tipov ako zlepšiť finančnú situáciu študenta.

21.12.2016 | Martin Császár

Exkluzívny mystery shopping: Banky nie sú lepšie ako nebankovky 20

Aj keď podľa pravidiel na ochranu spotrebiteľa by mal byť klient doslova zavalený informáciami, prax je iná. „Zabudnite na predzmluvné informácie! Jednoducho sa k nim nedostanete!“ odkazujú autori mystery shoppingu na základe vlastných skúseností.

18.08.2016 | Ľubo Kačalka

Poskytuje pôžičky, hoci na to nemá žiadne povolenie
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Požičiavať peniaze spotrebiteľom môže iba firma s povolením, pričom za poskytnutie úveru nesmie vopred žiadať úhradu poplatkov. Presne opačne to robí firma Europe Money Fundament.

28.07.2016 | Spotrebiteľské Centrum

Nebankovka Pohotovosť má na krku ďalšie obvinenie z úžery 2
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Jeden klient, jedna pôžička a dve rozdielne ročné percentuálne miery nákladov. Podnet, ktorý sme dostali od klienta nebankovky Pohotovosť, hovorí za všetko.

12.07.2016 | Spotrebiteľské Centrum

9 finančných nástrah nového roka

Sprísnené podmienky na ochranu spotrebiteľov zvyknú vytvárať mylný dojem, že nie sme vystavení rizikám, na ktoré sa môžeme nachytať nepozornosťou.

31.12.2015 | Ľubo Kačalka

8 rád ako sa nedostať do problémov s dlhmi

Každý ľudský život je individuálny. Niekto sa zadĺži kvôli ochoreniu, strate zamestnania, partnerovi, deťom, iní z ľahkomyseľnosti. Sme netrpezliví, chceme mať všetko ihneď, i keď na to nemáme dostatočné množstvo peňazí.

14.12.2015 | Gazduj.sk

5 príkladov ako licencované nebankovky porušujú zákon

Odbor ochrany finančných spotrebiteľov zisťoval, či nebankovky v styku s klientom dodržiavajú zákon. Výsledky takzvaného mystery shoppingu sú podľa NBS alarmujúce.

24.11.2015 | Ľubo Kačalka

Vyhľadávač najvýhodnejších pôžičiek 1

Porovnanie bezúčelových úverov v bankách aj nebankových spoločnostiach. Nájdi si najvýhodnejší úver rýchlo a pohodlne!

15 rád ako sa starať o peniaze od najlepšieho slovenského ekonóma

Bačova finančná akadémia a jej rokmi overené pravidlá pre domáce financie.

02.11.2015 | Gazduj.sk

Dlžníkom v exekúcii ostane vyššia suma, viac ale zaplatia na úrokoch

Vláda schválila nariadenie o zvýšení základnej sumy, na ktorú nemôže exekútor siahnuť. Od januára chránená suma narastie na 100 percent životného minima, čo je v súčasnosti 198,09 eura.

22.10.2015 | Gazduj.sk

9 pravidiel proti neférovým nebankovkám

Už takmer dva mesiace platia ďalšie zákonné obmedzenia smerom k takzvaným nebankovkám. Povinnosť požiadať o licenciu nadväzuje na vlani prijatý úrokový strop. Zákonných reštrikcií je však viac. Čo prinesú klientom?

28.05.2015 | Ľubo Kačalka

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.